TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбалерот на Реал: Бев исплашен кога пристигнав во Мадрид

Спортклуб - 28.09.2020

Левиот бек на Реал Мадрид, Ферланд Менди, признава дека при доаѓањето во овој клуб, чувствувал притисок и имал страв. Менди пристигна во јуни минатата година во Реал Мадрид, од редовите на Лион, во трансфер вреден 48 милиони евра.

Менди: Се плашев кога потпишав за Реал

Дерби - 27.09.2020

Ферлан Менди веќе втора година го носи дресот на Реал Мадрид и може слободно да се каже дека полека го зазема местото на Марсело, односно е прва опција за тренерот Реал Мадрид. Причината за тоа секако се квалитетните негови партии во двата правци, ...