TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Александер Зверев го освои олимпиското злато

Сител - 01.08.2021

Германецот, Александер Зверев е освојувач на златото во поединечна конкуренција на машкиот олимписки тениски турнир. Откако во полуфиналето го еллиминира светскиот рекет број 1 Новак Ѓоковиќ, денеска во финалето Зверев во два сета со 6-3 и 6-1 го ...

Карењо Буста за бесните реакции на Ѓоковиќ и скршените рекети во мечот за бронза: Тоа значи дека…..

Дерби

Фрчат критики на сметка на Ѓоковиќ: Срамно однесување, ја остави партнерката без медал

Спортклуб

Карењо Буста: Кога видов дека Ѓоковиќ ќе ми биде ривал за бронзата…

Спортклуб

Ѓоковиќ во Токио остана без медал и им се извини на сите

Независен

Надал воодушевен од сонародникот кој го сруши Ѓоковиќ: ГРАНДЕ ПАБЛО!!!!!!

Спортклуб

ВИДЕО: Ѓоковиќ дивееше во мечот со Буста- пцуеше, фрлаше и кршеше рекети

Дриблинг

Канал5 Канал5 Фокус Спортски Таратур Sport 1 Слободен Печат Sport 1

Британски новинар распали по Ѓоковиќ: Ги разочара сите, срамни лудории на наводниот првак

Спортклуб - 01.08.2021

Новак Ѓоковиќ не успеа да освои медал на Олимписките игри во Токио. Најдобриот тенисер на светот најпрво во борбата за бронза во сингл беше поразен од Шпанецот Карењо-Буста, а потоа го предаде и мечот во мешани двојки каде требаше во борбата за ...

Ѓоковиќ: Што да ви кажам, па и јас сум само човек…

Екипа

Ѓоковиќ по низата дебакли во Токио ги воодушеви своите фанови со својата изјава

Спортклуб

Откриено зошто Ѓоковиќ не можеше да игра за бронзен медал!

СуперСпорт

Ѓоковиќ не се откажа од ЛОИ само поради замор, има уште една причина!

Gol.mk

Ѓоковиќ остана без два бронзени медали за три часа: Жал ми е, ми откажа телото

Канал5

Ѓоковиќ и се извини на својата партнерка: Многу ми е жал за Нина, но телото едноставно ми откажа

Дриблинг

МКД Спортклуб Република Дерби Sport 1 Екипа Р.С.Европа Sport 1

Пирс Морган удри по Ѓоковиќ: Патетично разгалено дериште

Точка - 01.08.2021

Британскиот новинар Пирс Морган не беше импресиониран од однесувањето на Новак Ѓоковиќ по елиминацијата од Олимпијадата во Токио, нарекувајќи го светскиот број 1 „наводен шампион“ кој ги разочарал сите.

„Полубожеството“ слезе на земјата. Ѓоковиќ, сепак, е само човек

Независен

Надал се израдува на победата на Карењо Буста над Ѓоковиќ (ФОТО)

Дерби

Ѓоковиќ беснееше на теренот и го преплаши детето кое собираше топки: Се извинувам за оваа слика…. (Видео)

Дерби

Срамен напад врз Ѓоковиќ, Шпанец бара казна за српскиот тенисер!

СуперСпорт

Карено Буста барал казна за Ѓоковиќ за беснеењето на теренот 🎥

Спортски

Надал го слави поразот на Ѓоковиќ, а разочараниот Ноле најави дека ќе игра и на ЛОИ во Париз!

Спортманија

ММС Слободен Печат Точка Скопје24 Сакам да кажам Спортски Sport M Gol.mk