TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Митревски со емотивна порака за почнатиот колега Кинтана

Дриблинг - 26.02.2021

По неколку дена на интензивна нега, по срцевиот напад, голманот на Порто Алфредо Квинтана почина. Порто во знак чест и респект на починатиот голман Алфредо Кинтана го повлече од употреба дресот со број 1, објави клубот, во чест на починатиот голман ...

Порто на посебен начин му оддаде почит на Алфредо Кинтана

Спортски

ФОТО: Ракометниот свет завиен во црно, последен поздрав за Алфредо Кинтана

Gol.mk

Најтажните вести доаѓаат од Португалија – не издржа срцето кај соиграчот на Митревски

Спортклуб

Трагедија: На 32 години почина голманот на ракометниот тим на Порто

ТВ21

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Кајгана

Почина голманот на РК Порто - Алфредо Кинтана

24 Вести

Слободен Печат МКД OhridNews Спортманија СуперСпорт 24 Ракомет Дерби Gol.mk

ЗАСЕКОГАШ БРОЈ ЕДЕН: Порто го повлече дресот на починатата легенда (ФОТО)

Локално - 26.02.2021

Ракометниот клуб Порто го повлече од употреба дресот број еден во чест на неодамна починатиот голман Алфред Квинтана. Ракометарскиот чувар на мрежата, репрезентативец на Португалија, доживеа срцев удар на тренинг на почетокот на неделава, а лекарите ...

Порто го повлече дресот со број „1“ во чест на Кинтана и потсети на неговата најдобра одбрана во кариерата (Видео)

Дерби

Порто ја повлече „единицата“ и потсети на најдоброто од Квинтана (ВИДЕО)

Екипа

Порто ја повлече „единицата“ во чест на починатиот Кинтана (ВИДЕО)

Sport 1

Ракометниот свет се простува од Кинтана

24 Ракомет

ФОТО: Се огласи РК Вардар по смртта на Кинтана, Порто го повлече дресот со број 1

Дриблинг

Голем гест на Порто: Ја повлече „единицата“ во чест на Кинтана

Gol.mk

Слободен Печат

Порто го повлекува дресот со број 1

Курир - 26.02.2021

После големата загуба и трагедијата која се случи откако голманот на ракометниот клуб Порто Алфредо Кинтана ја загуби битката и почина после срцевиот удар кој го претрпе во понеделникот не стивнуваат реакциите и изразувањето на сочуство.

Порто го повлекува дресот со број 1 (ФОТО)

24 Ракомет

Порто го повлекува дресот со број 1

Нетпрес

Порто нема да ја доигра групната фаза во Лигата на шампионите

Gol.mk - 25.02.2021

Екипата на Порто нема да ги доигра преостанатите натпревари во Лигата на шампионите, поради ситуацијата со голманот Алфредо Кинтана. Дали бодовите автоматски ќе се доделуваат на противниците на португалскиот тим, ќе биде дискутирано во наредниот ...

Порто ги откажа мечевите во Лигата на Шампиони

SportMedia