TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јовановски на распит во Кривичен

Алсат-М - 15.07.2019

Првиот човек на 1ТВ, Бојан Јовановски познат како Боки 13 вечерва со лисици на рацете во придружба на полицијата е донесен на распит во Кривичниот суд. Тој денеска беше уапсен на граничниот премин Богородица на барање на Обвинителството за ...

Боки 13 донесен на распит пред суд.

Канал5 - 15.07.2019

Бојан Јовановски-Боки 13 беше спроведен со лисици на распит пред суд Судот треба да одлучи, дали ќе го прифати барањето на обвинителството за ...

ВИДЕО: Бојан Јовановски со лисици донесен на распит во Кривичен суд

А1 On - 15.07.2019

Првиот човек на 1ТВ и неформалниот директор на БМЈ медиа груп, Бојан Јовановски познат како Боки 13 со лисици на рацете во придружба на полицијата беше донесен на распит во Кривичниот суд откако попладнево беше уапсен на граничниот премин Богородица.

ВИДЕО: Полиција во 1ТВ и во домот на Боки 13 по наредба на ОЈО

ТВ21 - 15.07.2019

Полициски службеници вечерва по наредба на Јавното обвинителство влегоа во 1 телевизија и во домот на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, потврдуваат од ОЈО за ТВ21. Од ОЈО издале наредба за претрес на канцеларијата и домот на Јовановски по ...

Се врши претрес во домот на родителите на Боки 13

Слободен Печат - 15.07.2019

Полицијата вечерва врши претрес во домот на родителите на Бојан Јовановски познат како Боки 13 во скопската насела Тафталиџе пренесува Макфакс . Пред семејната куќа на Јовановски има полициско возило, а на влезот од дворот може да се забележи ...

Полицијата го донесе Боки 13 во Кривичниот суд (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 15.07.2019

Боки 13 попладнево беше уапсен на еден од граничните премини во државата на барање на Обвинителството за организиран криминал. Полицијата вечерва го донесе Бојан Јовановски во Кривичниот суд Скопје каде пред истражен судија ќе дава исказ за случајот ...

Се врши претрес во домот на Јовановски

Фактор - 15.07.2019

Полицијата врши претрес во домот на родителите на Бојан Јовановски познат како Боки 13, во скопската насела Тафталиџе. Пред семејната куќа на Јовановски има полициско возило. Тој денеска е уапсен на еден од граничните премини во државата на барање ...

Полицијата врши претрес во домот на родителите на Боки 13

А1 On - 15.07.2019

Полицијата врши претрес во домот на родителите на Бојан Јовановски познат како Боки 13. Пред куќата има полициско возило, на влезот од дворот соо полицаец со уште две лица. Боки 13 денеска беше уапсен на граничниот премин „Богородица“ при обид да ...

ВИДЕО: Боки 13 донесен во Кривичен суд

ТВ21 - 15.07.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13 вечерва во придружба на полиција беше донесен во Кривичниот суд каде треба да започне распитот за него и за Зоран ...

ВИДЕО: Боки 13 со лисици на раце спроведен во кривичниот суд

Курир - 15.07.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13 вечерва во придружба на полиција беше донесен во Кривичниот суд каде треба да започне распитот за него и за Зоран Милевски-Кичеец. Двајцата се осомничени дека зеле 1,5 милиони евра како награда за да влијаат врз ...

Полицијата врши претрес во 1ТВ

Скопје1 - 15.07.2019

Полицијата моментално врши претрес во зградата на 1ТВ, чиј сопственик е Боки 13 кој попладнево беше уапсен на граничниот премин по налог на Јавното обвинителство Скопје. Боки 13 заедно со Зоран Милевски се осомничени за кривично делo „Примање ...

Полицијата влезе во домот на Боки 13

Република - 15.07.2019

Полициски службеници во моментов вршат претрес во домот на Бојан Јовановски познат како Боки 13 – објави Курур повикувајќи се на очевидци. Според порталот нивните соговорници велат дека пред неговата куќа се наоѓа полициско возило и неколку ...

Полицијата влезе во домот на Боки 13

Курир - 15.07.2019

Полициски службеници во моментов вршат претрес во домот на Бојан Јовановски познат како Боки ...

Боки 13 – Како од реално шоу стигна до политичката и бизнис елита

А1 On - 15.07.2019

Кој е всушност 33-годишниот Бојан Јовановски попознат како Боки 13 е прашање на кое тешко се доаѓа до одговор, особено поради фактот што неговата кариера оди во различни насоки, од естрадни, преку хуманитарни, до менаџерски, за денеска да биде ...

Боки 13: се спакував за у Шутка

Репортер - 15.07.2019

Боки 13 денеска е главна тема. По објавата дека тој е уапсен на граница, за земење рекет од 1,5 милион евра, твитерџиите се пошегуваа со него. „Се спакував за у Шутка“, „Боки не го собирало у гепек“, се само дел од твитовите.

Боки 13 зел 1,5 милиони евра за да запре кривична постапка

Канал5 - 15.07.2019

Уапсените Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец се осомничени дека зеле 1,5 милиони евра за преку јавен обвинител врз кој имале влијание да ја олеснат положбата на лице кое е под истрага.

Шефицата на СЈО, Катица Јанева поднесе оставка

Канал5 - 15.07.2019

Речиси во исто време со веста за апсењето на Боки 13, стигна и веста за оставката на специјалната обвинителка, Катица Јанева. Кое е официјалното образложение за оставката, која дојде како шок, со оглед дека Јанева најавуваше дека ќе се кандидира за ...

Од Орце Камчев „Боки 13“ барал 8 милиони евра

Expres - 15.07.2019

Јордан (Орце) Камчев бил мета на рекет од страна на Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Кичеец – дознава Лидер од извори на истрагата. Бизнисменот кој е сопственик на Орка Холдинг, Аџибадем Систина, ЗК Пелагонија и уште ...

Геровски објавува нова бомба еве што објави тој на Фејсбук

Курир - 15.07.2019

Главниот и одговорен уредник на Плусинфо, Бранко Героски преку Фејсбук пост најави екслузивни детали кој во 20 часот ќе ги објави на неговиот портал Плусинфо. ВО 20.00 САМО НА ПЛУСИНФО, ЕКСЛУЗИВНИ ДЕТАЉИ ЗА ТОА КАКО Е „ВРЗАНА“ РЕКЕТАРСКАТА БАНДА ...

Геровски вечерва со ексклузивни детали за Боки 13 и Катица Јанева: Дали популарниот обвинителот е мозокот на ...

Скопје1 - 15.07.2019

Новинарот Бранко Геровски најави дека вечерва на „Плусинфо“ ќе објави ексклузивни детаљи за тоа како се поврзани Катица Јанева, Боки 13 и Зоки Кичеец. „Дали популарниот обвинителот е мозокот на операцијата? Дали станува збор за еден или за двајца ...

Обновено: Уапсен Боки 13 !

Канал5 - 15.07.2019

Сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски познат како Боки 13 пред малку е уапсен на Граничниот премин по налог на Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција. Неофицијално Јовановски е уапсен на граничниот премин Богородица при обид да ја ...

Биле користени и ПИ-мерки: За Боки 13 и Зоран Кичеец се водела предистражна постапка од 2 мај

еМагазин - 15.07.2019

За лицата Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милевски-Кичеец , кои од страна на Јавното обвинителство се сомничат дека сториле кривично дело „примање награда за противзаконито влијание“, а Јовановски и за кривично дело „перење пари и други приноси ...

ВО ЖИВО Прес конференција на ЈОРМ за приведувањето на Бојан Јовановски

Нова ТВ - 15.07.2019

Прес конференција во ЈОРМ на која ќе се обратат јавниот обвинител на РСМ Љубомир Јовески и Вилма Русковска, Основен јавен обвинител на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција за приведувањето на Борјан Јовановски, ...

Катица Јанева е обвинителот поврзан со рекетот на Боки 13 и Зоки Кичеец?!

Република - 15.07.2019

Две вести ја разбрануваа јавноста во Македонија денеска – првата е оставката на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, а втората е апсењето на Бојан Јовановски -Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец за медиумски рекет на бизнисмен кој изнесувал ...

Бојан Јовановски-Боки 13 уапсен на граница

МКД - 15.07.2019

Бојан Јовановски , познат како Боки 13 попладневно е уапсен на еден од граничните премини во земјата, неофицијално, на барање на Обвинителството за организиран криминал. Заедно со Јовановски, сопственик на 1ТВ уапсен е и бизнисменот Зоран Милевски – ...

„Лидер“: Оставката на Јанева поврзана со апсењето на „Боки 13“!?

Expres - 15.07.2019

Економски Лидер од свои извори дознава дека оставката на шефицата на СЈО Катица Јанева е поврзана токму со апсењето на Бојан Јовановски, алијас „Боки 13“ и неговиот пријател Милевски, денеска на граничниот премин „Богородица“..

Уапсен шоуменот Бојан Јовановски

IRL - 15.07.2019

Неформалниот сопственик и шоумен Бојан Јовановски, во јавноста познат како Боки 13, е задржан во полициска станица поради случај кој го води обвинителството за гонење на организиран криминал, потврдија од ова обвинителство за ИРЛ.

Боки 13 уапсен на граница по налог на обвинителството за организиран криминал

Канал5 - 15.07.2019

Сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски познат како Боки 13 попладнево е уапсен на Граничниот премин. Боки 13 уапсен на граница по налог на обвинителството за организиран криминал. Пред обвинителството е Михајло Видимлиски.

Ката ќе се врне уф Гевгелија, а дава оставка истиот ден кога Боки го апсат за рекет, вели адвокатот Митровски

Скопје1 - 15.07.2019

Адвокатот Јанаки Митровски, по оставката на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева и апсењето на Боки 13 се огласи на својот Фејсбук профил. „Иако претходно тврдеше дека нема, Катица дава оставка БАШ во истиот ден кога го апсат Боки под ...

„Боки го уапсиле, Катица оставка, Заев вика на лидерска, Кочан не сака у затвор …“: Твитер „поцрвене“

еМагазин - 15.07.2019

Огромен број реакции на социјалните мрежи има по оставката на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева , апсењето на Боки 13 , повикот за лидерска средба на премиерот Зоран Заев , како и новото барање на бизнисменот Сеад Кочан да му биде ...

Уапсен Боки 13 на граничниот премин Богородица

Сакам да кажам - 15.07.2019

Бизнисменот Бојан Јовановски – Боки 13 денеска е уапсен на граничниот премин „Богородица“, дознава САКАМАДАКАЖАМ.МК од извори од истрагата во обвинителството. Боки 13, кој се претставува како сопственик на телевизијата „1ТВ“, е уапсен со бизнисменот ...

Бојан Јовановски задржан на граничен премин на барање на Јавното обвинителство

Телма - 15.07.2019

Сопственикот на 1тв Бојан Јовановски денеска е задржан на граничен премин, на барање на Јавното обвинителство. Обвинителката Вилма Русковска за МИА потврди дека Јовановски е задржан на граница, а повеќе детали ќе бидат соопштени поладнево на ...

Боки приведен, Катица се повлекува во ист ден – коинциденција или поврзан случај!?

Нетпрес - 15.07.2019

Речиси истовремено пристигнаа информации дека сопственикот на 1ТВ, Бојан Јовановски ака Боки 13 е уапсен, а специјалната јавна обвинителка Катица Јанева си поднесува неотповиклива оставка од функција прв човек на СЈО.

Бојан Јовановски е приведен по барање на Обвинителство за организиран криминал

Нова ТВ - 15.07.2019

По налог на Основното јавно обвинителство за организиран криминал Бојан Јовановски, познат како Боки 13 сопственик на 1ТВ, е задржан на испрашување. Тој бил задржан на еден од граничните премини. Уапсено е уште едно лице.

„Боки-13“ спроведен на информативен разговор

Алсат-М - 15.07.2019

Денеска на информативен разговор е спроведен директорот на 1ТВ, Бојан Јовановски, познат како „Боки 13“. Повеќе информации ...

Уапсен Бојан Јовановски познат како Боки 13

Р.С.Европа - 15.07.2019

Уапсен е менаџерот на 1ТВ, Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13. Тој и уште еден човек, познат бизнисмен, се задржани во полициска станица на информативен разговор, за случај што го води Основното јавно обвинителство, потврдуваат од ...

(ФОТО) Боки 13 и веселата дружина

Скопје1 - 15.07.2019

Сопственикот на 1ТВ, Бојан Јовановски познат како Боки 13, кој денес беше уапсен, а против него се води постапка за незаконско влијание и перење пари, важеше за пријател на високи функционери и јавни личности.

Ексклузивно: Уапсен Боки 13 !

Канал5 - 15.07.2019

Сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски познат како Боки 13 пред малку е уапсен на Граничниот премин по налог на Јавното обвинителство ...

И обвинител инволвиран во случајот на Боки 13?

Фактор - 15.07.2019

Доколку обевинителството обезбеди докази во истрагата за други лица, и за нив ќе има одговорност, уведи обвинителот Љубомир Јовески на прес-конференција денеска откако сопственикот на 1 ТВ Бојан Јовановски беше уапсен на граница.

Бојан Јовановски и уште едно лице задржани во полиција

24 Вести - 15.07.2019

Менаџерот на 1ТВ, Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 е задржан во полициска станица, поради случај кој го води обвинителството за гонење на организиран криминал, дознава тв24 од извори од истрагата.

Познат македонски шоумен задржан на граничен премин на барање на Обвинителството

Н.Македонија - 15.07.2019

Познат македонски водител и шоумен е задржан на граничен премин на барање на обвинителството за организиран криминал, пренесуваат повеќе македонски медиуми. Повеќе детали за случајот ќе бидат соопштени на прес-конференција во Јавното обвинителство ...

Уапсен Боки 13

Press24 - 15.07.2019

Денеска е уапсен Бојан Јовановски, познат како Боки 13 сопственик на 1ТВ, дознава Фактор. Полицијата го привела на граница поради сомневање за рекет. Приведен е и бизнисменот Зоран Милески познат како Зоки Кичеец.

Обвинителството најави прес-конференција за апсењето на Боки 13

А1 On - 15.07.2019

Обвинителството за гонење организиран криминал и коруцпија за попладнево најави прес-конференција на која ќе соопшти детали за апсењето на сопственикот на „1 ТВ“, Бојан Јовановски, алијас Боки 13.

Уапсен е Бојан Јовановски

AKO - 15.07.2019

Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13, денеска е уапсен на граничен премин, дознава Плусинфо. Во истиот случај, но во Скопје, уапсен е и Зоран Милески познат како Зоки Кичеец. Приведувањето, според нашите информации, е поради сомнежи за ...

Уапсен Боки 13

+инфо - 15.07.2019

Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13, денеска е уапсен на граничен премин, дознава Плусинфо. Во истиот случај, но во Скопје, уапсен е и Зоран Милески познат како Зоки ...

Уапсен Боки 13

А1 On - 15.07.2019

Полицијата попладнево го уапси Бојан Јовановски, познат како Боки 13. Неофицијално, како што дознава А1он, апсењето е по барање на обвинителеството за организиран криминал. Се уште не е јасна причината поради која е издадена наредбата за ...

Приведен Боки 13

Либертас - 15.07.2019

Бојан Јовановски, познат како „Боки 13“, денеска е приведен. Оваа информација за „ 360 Степени “ ја потврдуваат полициски извори. Најверојатно, Јовановски е уапсен на граничен премин, на излез од земјава.