TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најбогатиот фудбалер на светот потпиша за португалски клуб

SportMedia - 24.09.2020

Фаик Болкиа, репрезентативецот на Брунеи, го напушти Лестер Сити и се пресели во португалскиот прволигаш Маритимо. Болкиа е најбогатиот фудбалер на светот бидејќи е син на Принцот од Брунеи Џефри Болкиа и внук на Султанот од Брунеите, Хасанал Болкиа.

Најбогатиот фудбалер во светот има нов клуб

Екипа - 24.09.2020

Репрезентативецот на Брунеи Фаик Болкиа кој е најбогат фудбалер во светот е нов играч на португалскиот премиер-лигаш Маритимо. Болкиа ги помина младите категории на Саутемптон, Арсенал, Челси и Лестер во кој во 2016 година потпиша професионален ...

Најбогатиот фудбалер на светот пронајде нов клуб

Кајгана - 24.09.2020

Најбогатиот фудбалер во светот не е повеќе невработен. 22-годишниот Фаик Болкија, син на брунејскиот принц Џефри Болкија, конечно пронајде нов клуб откако беше отпуштен од Лестер без одигран натпревар.

ФОТО: Има повеќе пари од Меси и Роналдо, дали конечно ќе го одигра првиот официјален меч?

Sport M - 24.09.2020

Веројатно сите сте слушнале за најбогатиот фудбалер во светот. Фаик Болкијах, има 22 години и 20 милијарди долари. Веќе претпоставувате, парите не ги заработил од фудбалот, туку тој е син на принцот на државата Брунеи, Џефри Болкијах и внук на ...