TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како Роџер Федерер изненади едно дете кое навива за него од мало

Оff.net - 10.08.2022

Некаде во август 2017-та на прес-конференција на големиот УС Опен, малото дете Изјан Ахмад Зизу го прашува неговиот голем идол Роџер Федерер „дали би можел да продолжи да игра уште едно осум, девет години така што кога Зизу ќе стане професионален ...

Видео на денот: Федерер му го исполни сонот на фанот кој му постави неверојатно прашање пред пет години

Дерби - 09.08.2022

Рожер Федерер е еден од најуспешните тенисери во историјата и има убедливо најголема база на фанови ширум светот, а иако вчера наполни 41 година, неговата цел е да се врати на терените и да одигра барем уште една целосна сезона.

ВИДЕО: Федерер доби слатка понуда, па го исполни ветувањето пет години подоцна

Gol.mk - 09.08.2022

Пред пет години младо детенце со име Изјан Ахмад му постави прашање на Роџер Федерер и побара да му вети дека ќе игра доволно долго за еден ден да застане наспроти него на тенискиот терен.

Кога Федерер ќе ти вети нешто – ветено е ! (снимка)

Таратур - 11.08.2022

Во август 2017-та на прес-конференција на УС Опен, тогаш малиот Изјан Ахмад Зизу го прашува неговиот голем идол Роџер Федерер „дали би можел да продолжи да игра уште едно осум, девет години така што кога Зизу ќе стане професионален тенисер, ќе игра ...