TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Отровни стрели“ меѓу поранешните партнери: Се скараа ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса

Слободен Печат - 29.01.2023

Сѐ поизвесно е дека Алијансата за Албанците, како што се најавуваше со недели наназад, ќе ѝ се приклучи на актуелната влада, а како што се доближува очекуваниот исход од преговорите со владејачките партии, се разжестија препукувањата меѓу ...

Клучна недела за влегувањето на Арбен Таравари во Влада

24 Вести

„Алијанса“ во потрага по Здравство и Правда, затишје пред преговори за проширување на владиниот кабинет

Телма

Преговорите со Алијанса за албанците за влез во Владата се при крај - Останува само што ќе одлучи Алтернатива

Сител

АА со одговор до ВМРО-ДПМНЕ: Сѐ уште сте нереформирана партија во нејзината идеологија и кадровско управување

360 степени

Без детали кога ќе почнат преговорите за влез на Алијанса на Албанците во Владата

Канал5

Кога ќе преговараат Таравари и Ковачевски?

Сител

Канал5 Алсат-М Фактор Lider Фокус

ВМРО-ДПМНЕ не го препознава Таравари – АА со одговор: За 10 години 700.000 лица ги раселивте од земјата

ТВ21 - 29.01.2023

Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, вели дека е зачуден од ставовите на АА за одржување во живот на оваа влада. Тој додава дека веќе не го препознава Таравари бидејќи, како што вели, го менува ставот во една минута.

„Без АА во Влада, се оди на избори“ – Таравари: Му даваме можност на мнозинството да обезбеди 80 гласови

ТВ21

НЕ САКАМЕ МИНИСТЕРСТВО ЗА БУРЕК Таравари најавува избори ако Алијанса за Албанците не влезе во Влада

+инфо

Таравари ќе ја предводи преговарачката група на АА за влез во Владата

МКД

Таравари: Доколку АА не влезе во Влада ќе се оди на предвремени избори

24Инфо

Таравари не сака „министерство за бурек“, чека да му се исполнат барањата

Независен

Таравари: Доколку АА не влезе во Влада ќе се оди на предвремени избори

Република

Нетпрес Lider Фокус Либертас Слободен Печат

Николоски за Таравари: Сака да влезе во владата не поради уставните измени бидејќи мнозинство нема, се работи за ...

Курир - 29.01.2023

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски за време на денешна прес конференција одговарајќи на новинарско прашање за изјавите и постапките на претседателот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари, истакна дека за жал од изјавите на ...

Дали Таравари сака во Владата заради математика или „бурек позиции“, се прашува Николоски

МКД

Николоски за Таравари: Сака да влезе во владата не поради уставните измени бидејќи мнозинство нема, се работи за математика или уцена

Опсервер

Николовски за Таравари: Тој сака во влада не поради уставните измени, туку поради математика или уцена

Макфакс

Таравари не влегува во Владата поради уставните измени, туку поради уцена или математика

Lider

Николоски за Таравари: Сака да влезе во владата, но не поради уставните измени бидејќи мнозинство нема, се работи за математика или уцена

Република

Николоски за Таравари: Сака да влезе во владата, не поради уставните измени, бидејќи мнозинство нема, се работи за математика или уцена

Нетпрес

MTM 360 степени Точка Press24 MakPress Lider