TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски на увид во градежните активности во Општина Гази Баба

Република - 01.07.2022

Заедно со градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, извршивме увид во градежните активности во општина Гази Баба, oбјави на својот фејсбук профил лидерот на ...

„Многу работи може да се променат, но почнуваме и завршуваме со семејството“, порача Стефковски од Гази Баба

Скопје инфо - 30.06.2022

Заедно продолжуваме да ја градиме приказната за една поинаква Гази Баба. Ваква порака испрати градоначалникот на општината Гази Баба на еден од настаните во рамки на културното лето. На настанот настапија Ламбе Алабаковски и дечињата од „Поточиња“.

Ламбе Алабаковски гостин на музички хепенинг во Гази Баба

Република - 28.06.2022

Утре 29.06.2022 година (среда) со почеток во 19:00 часот на плоштадот во Автокоманда, општина Гази Баба организира музучки хепенинг под мотото “Семејството столб на општеството – Децата иднина на светот”.

Стефковски:Во Гази Баба започнуваат две големи капитални инвестиции во вредност од 30 милиони денари

MakPress - 30.06.2022

Денес во посета на општина Гази Баба е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со кого заедно започнуваме со реализација на две големи капитални инвестиции чија вкупна вредност е околу 30 милиони денари.

Стефковски:Во Гази Баба започнуваат две големи капитални инвестиции во вредност од 30 милиони денари

Курир - 30.06.2022

Денес во посета на општина Гази Баба е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со кого заедно започнуваме со реализација на две големи капитални инвестиции чија вкупна вредност е околу 30 милиони денари.

Две големи капитални инвестиции стартуваат во Гази Баба

Скопје инфо - 30.06.2022

Во општина Гази Баба започнува реализацијата на две големи капитални инвестиции чија вкупна вредност е околу 30 милиони денари. Ова денеска го соопшти градоначалникот Бобан Стефковски кој заедно со лидерот на ВМРО-ДПМБЕ беа во посета на населеното ...

Се градат фекални канализации во Црешево и во Гоце Делчев

Независен - 30.06.2022

Денеска почна градба на првата фаза од фекалната канализација во Црешево во вкупна должина од 2. 400метри, инвестиција вредна 20 милиони денари обезбедени од буџетот на општина Гази Баба. Во населеното место Гоце Делчев во тек се градежните работи ...

Стефковски: Во Гази Баба започнуваат две големи капитални инвестиции во вредност од 30 милиони денари

Република - 01.07.2022

Денес во посета на општина Гази Баба е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со кого заедно започнуваме со реализација на две големи капитални инвестиции чија вкупна вредност е околу 30 милиони денари.