TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска на терените: Македонија на тежок испит против Шпанија

24 Ракомет - 30.06.2022

Репрезентацијата на Макеоднија го продолжува настапот на Медитеранските игри во Алжир. Денеска избраниците на Кире Лазаорв ќе имаат ммногу тешка задача против фаворитот Шпанија. И женската репрезентација на Македонија денеска ќе ги започне ...

МИ: Ракометарите промашија пенал за победа над Алжир

Сител - 29.06.2022

И ракометарите продолжуваат со добрите настапи на игрите во Оран но испуштија победа над домаќинот Алжир откако Џонов не реализира пенал во последната секунда од мечот ккој заврши со резултат 24-24.

Македонија ја продолжува битката за полуфинале, може да решава и гол разликата!

24 Ракомет - 29.06.2022

Машката репрезентација на Македонија ја продолжува битката за полуфинале на Медитеранските игри во Алжир. Следните предизвици за избраниците на Кире Лазаров се селекциите на Шпанија и Турција, утре и задутре, а по тие два меча ќе бидат познати и ...

Македонија утна пенал за победа над домаќинот на Медитеранските игри

Спортманија - 28.06.2022

Ракометната репрезентација на Македонија на Медитеранските игри во Алжир одигра многу интересен и крајно неизвесен меч против домаќинот Алжир, кој на крајот заврши нерешено 24:24. Македонија на овие Игри е во комбиниран состав, а селекторот Кирил ...

СП младинки: Познати се сите патници во четвртфиналето

24 Ракомет - 28.06.2022

Денеска се одигра последното 3. коло од главната фаза на младинскиот Мундијал во Словенија. Од вкупно 16 репрезентации, осум обезбедија пласман во четвртфиналетото. Во големата битка за влез меѓу најдобрите четири репрезентации во светот ќе се борат ...

Македонија промаши седмерец за победа против Алжир на Медитеранските игри

Тера - 29.06.2022

Ракометната репрезентација на Македонија на Медитеранските игри во Алжир одигра многу интересен и крајно неизвесен меч против домаќинот Алжир, кој на крајот заврши нерешено 24:24 (15:15). Најдобар стрелец кај Македонија беше Мартин Серафимов со пет ...

Ракометарите промашија пенал за победа над Алжир на Медитеранските игри

Слободен Печат - 28.06.2022

Ракометната репрезентација на Македонија пропушти голема шанса да запише уште една победа на Медитеранските игри што се играат во Оран, Алжир, и тоа над домаќинот. Натпреварот заврши 24:24, но Македонија имаше пенал за победа на четири секунди до ...

Македонија се врати јуначки, но промаши пенал за триумф со Алжир!

Gol.mk - 28.06.2022

Ракометната репрезентација на Македонија пропушти голема шанса за нова победа на Медитеранските игри и тоа над домаќинот Алжир . Двете селекции ремизираа (24-24) во дуел во кој нашиот национален тим херојски се врати од бездната во финишот и од ...

Штета: Македонија промаши пенал за победа над домаќинот Алжир

Екипа - 28.06.2022

Македонија ремизираше 24-24 против домаќинот Алжир во второто коло од ракометниот турнир на Медитеранските игри. Вистинска штета, ако се знае дека Македонија во самиот финиш имаше шанса да победи, но Џонов не успеа да реализира пенал на четири ...

Алжир се спаси, Македонија не искористи пенал за победа против домаќинот на Медитеранските игри

Фактор - 28.06.2022

Македонија испушти можност за победа против Алжир на ракометниот турнир на Медитеранските игри во Оран, средбата заврши 24-24, а домаќинот се спаси од пораз откако нашиот Џонов не успеа да реализира пенал на четири секунди до крајот.

Македонија промаши пенал за победа во последните секунди, реми со Алжир

МКД - 28.06.2022

Ракометната репрезентација на Македонија пропушти голема шанса да го совлада домаќинот Алжир, мечот заврши 24-24, а ние имавме пенал во последните секунди но Џонов не го реализираше. По убедливата победа над Грција, малку фалеше македонските ...

Македонија не реализира пенал за победа против Алжир

Дерби - 28.06.2022

Ракометната репрезентација на Македонија не успеа да слави и на вториот натпревар на Медитеранските игри во Оран откако ремизираше со домаќинот Алжир (24:24). Во преполната сала во Оран, избраниците на Кирил Лазаров пропуштија шанса за победа затоа ...

Македонија промаши пенал за победа против Алжир

Sport 1 - 28.06.2022

Македонските ракометари одиграа 24-24 против Алжир во второто коло на Медитеранските игри во Оран, иако имаа шанса за победа, но Џонов не искористи пенал во завршницата. Македонија на стартот имаше контрола и водство од 4-1, но потоа Алжир влезе во ...

Голема штета: Македонија пропушти победа, Гедбан одбрани седмерец за реми!

SportMedia - 28.06.2022

Пред полна сала, во жешка атмосфера, македонската ракометна репрезентација го одигра вториот меч на Медитеранските Игри. За противник ја имаше домашната селекција, Алжир, како што најави пред мечот Кирил Лазаров беше навистина тешко за нашите момци, ...

Трилер натпревар во Оран, Македонија промаши пенал за победа против Алжир!

24 Ракомет - 28.06.2022

Машката репрезентација на Македонија освои бод против домаќинот Алжир, откако одигра 24-24 во вториот натпревар од групната фаза на Медитеранските игри. Иако губеше со 24-22, Македонија имаше шанса во последните секунди од пенал да дојде до победа, ...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија – Алжир (ЛИНК)

24 Ракомет - 28.06.2022

Машката репрезентација на Македонија вечерва го игра вториот натпревар во групната фаза на Медитеранските игри во Алжир. Противник на избраниците на Кире Лазаров ќе биде составот на домаќинот Алжир, кој на ова натпреварување има многу искусен состав ...

Лазаров: Момците одиграа максимално! Против Алжир ќе биде тешко, но мора да веруваме во себе!

SportMedia - 28.06.2022

Македонската ракометна репрезентација со убедлив триумф ги стартуваше Медитеранските игри, ја совлада Грција со 39-21. Победата добива поголема тежина, бидејќи селекторот Кирил Лазаров во Оран замина со млади играчи, кои одиграа максимално против ...

Денеска на терените: Македонија во двобој со Алжир, последни битки за четвртфинале на СП

24 Ракомет - 28.06.2022

По триумфот над Грција, машката репрезентација на Македонија денеска ја очекува натпревар од второто коло на Медитеранските игри против домаќинот Алжир. На натпреварувањето кое се игра во Словенија, односно Светското првенство за младинки ...

Македонија со триумф на последниот тест пред стартот на Медитеранските игри

24 Ракомет - 28.06.2022

Женската репрезентација на Македонија, која е микс на кадетки и младинки, оствари победа на последниот натпревар пред стартот на женскиот турнир на Медитеранските игри. Избраничките на Љубомир Савевски славеа против Алжир со 27-25, откако на ...

МИ 2022: Македонските ракометари промашија пенал за победа над домаќинот Алжир

Опсервер - 28.06.2022

– Македонската ракометна репрезентација одигра нерешено 24:24 со Алжир, домаќин на Медитеранските игри 2022. Избраниците на селекторот Кирил Лазаров добро го почнаа натпреварот и по шест минути имаа три голови предност (4:1). Во 20.

Домаќинот Алжир противник на македонските ракометари во второто коло на Медитеранските игри

MakPress - 28.06.2022

По победата над Грција со убедливи 39:21 синоќа во почетната рунда на Медитеранските игри, македонската ракометна репрезентација вечер од 19 часот се среќава со домаќинот Алжир во второто коло.

Домаќинот Алжир противник на македонските ракометари во второто коло на Медитеранските игри

Сител - 28.06.2022

По победата над Грција со убедливи 39:21 синоќа во почетната рунда на Медитеранските игри, македонската ракометна репрезентација вечер од 19 часот се среќава со домаќинот Алжир во второто коло.

МИ: Македонија промаши пенал за победа против Алжир во последните секунди

Курир - 28.06.2022

Ракометната репрезентација на Македонија пропушти голема шанса да го совлада домаќинот Алжир, мечот заврши 24-24, а ние имавме пенал во последните секунди но Џонов не го реализираше. По убедливата победа над Грција, малку фалеше македонските ...

МИ 2022: Македонските ракометари промашија пенал за победа над домаќинот Алжир

Бриф - 28.06.2022

Македонската ракометна репрезентација одигра нерешено 24:24 со Алжир, домаќин на Медитеранските игри 2022. Избраниците на селекторот Кирил Лазаров добро го почнаа натпреварот и по шест минути имаа три голови предност (4:1). Во 20.

Македонските ракометари промашија пенал за победа над домаќинот Алжир на Медитеранските Игри

Република - 28.06.2022

Македонската машка ракометна репрезентација одигра нерешено 24:24 со Алжир, домаќин на Медитеранските игри 2022. Избраниците на селекторот Кирил Лазаров добро го почнаа натпреварот и по шест минути имаа три голови предност (4:1). Во 20.

МИ 2022: Македонските ракометари промашија пенал за победа над домаќинот Алжир

MakPress - 29.06.2022

Македонската ракометна репрезентација одигра нерешено 24:24 со Алжир, домаќин на Медитеранските игри 2022. Избраниците на селекторот Кирил Лазаров добро го почнаа натпреварот и по шест минути имаа три голови предност (4:1). Во 20.

Македонија промаши пенал за победа против Алжир (ВИДЕО)

Sport M - 29.06.2022

Ракометната репрезентација на Македонија на Медитеранските игри во Алжир одигра многу интересен и крајно неизвесен меч против домаќинот Алжир, кој на крајот заврши нерешено 24:24 (15:15). Македонија на овие игри игра во млад и комбиниран состав, а ...