TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Говор на омраза на социјалните мрежи по повод трагичната смрт на д-р Трајче Нешковски

Слободен Печат - 15.10.2020

Злобни коментари се нижат на Фејсбук поради партиската определба на Нешковски. Социјалните мрежи се исполнети со говор на омраза по смртта на пулмологот Трајче Нешковски кој почина вчера попладне, откако добил срцев удар додека возел на улица ...

Една од последните објави на починатиот д-р Трајче Нешковски: „Соба број 6 вечно ќе ја паметам, но и ентузијазмот и ...

Точка - 15.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) починал вчера попладне откако му се слошило и со автомобилот удрил прво во друго возило во движење, а потоа и во дрво на улицата Рузвелтова во Скопје. По сообраќајната несреќа, тој со Брза помош бил пренесен на ...

Последниот статус на д-р Трајче Нешковски: Секоја генерација си има своја борба, секое време си има свои херои

Press24 - 15.10.2020

Секоја генерација си има своја борба, секое време си има свои херои, напишал на 11-октомври по повод Денот на востанието на Македонија, а во контекст на ауктелната борба на лекарите во ковид 19 кризата, младиот пулмолог доктор Трајче Нешковски, кој ...

„Еден комуњар помалку“, „на сите од СДСМ им го посакувам тоа“ – Говор на омраза не ја одмина ниту смртта на младиот ...

Frontline - 15.10.2020

Ниту смртта на младиот пулмолог Трајче Нешковски не ги одмина експлицитните коментари, полни со говор на омраза. Додека пријателите, пациентите и сопартијците за последен пат се поздравуваа со својот другар на социјалните мрежи, откако вчера младиот ...

Од нивната љубов се роди Јована: Доктор Трајче беше родител на две годишна ќерка која му беше целиот свет(ФОТО)

Магазин - 15.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина вчера попладне, откако претходно му се слошило и со автомобилот удрил во дрво на ...

Последниот статус на д-р Трајче Нешковски кој неуморно се бореше во ковид-центарот: Секоја генерација си има своја ...

Centar - 15.10.2020

– Секоја генерација си има своја борба, секое време си има свои херои , напишал на 11-октомври по повод Денот на востанието на Македонија, а во контекст на ауктелната борба на лекарите во ковид 19 кризата, младиот пулмолог доктор Трајче Нешковски, ...

Почина докторот на кој му се слоши и со автомобилот удри во дрво на Рузвелтова во Скопје

Сакам да кажам - 14.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево откако му се слоши и со автомобилот удри во дрво на улицата Рузвелтова во Скопје. По сообраќајната несреќа, тој со Брза помош беше пренесен на Ургентен центар, но докторите не успеале да го ...

Почина млад доктор кој работеше во Ковид центарот во Козле

Фокус - 14.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево, откако претходно му се слошило и со автомобилот удрил во дрво на „Рузвелтова“. Според неофицијални информации, Нешковски доживеал срцев удар по што изгубил контрола врз автомобилот.

Почина докторот кому му се слоши и имаше сообраќајка попладнево на Рузвелтова

ТВ21 - 14.10.2020

Трајче Нешковски, 32-годишниот пулмолог, почина попладне откако удри во дрво на Рузвелтова во Скопје, откако му се слошило и изгубил контрола врз возилото, пренесува САКАМДАКАЖАМ.МК По сообраќајката бил пренесен во Ургентен со Брза помош, но не ...

Почина млад доктор откако со автомобилот удри во дрво

Фокус - 14.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево, откако претходно со автомобилот удри во дрво на „Рузвелтова“. Според неофицијални информации, Нешковски доживеал срцев удар по што изгубил контрола врз ...

Заев со сочувство за починатиот Нешковски: Тажно е кога прерано ќе заврши животот на некој толку успешен и млад човек

Слободен Печат - 14.10.2020

Премиерот Зоран Заев на Фејсбук упати сочувство до фамилијата и пријателите на пулмологот Трајче Нешковски кој денес почина во тешката сообраќајка на улица „Рузвелтова“. „Длабоко ме погоди веста за смртта на нашиот сопартиец, млад доктор, пулмологот ...

32-годишниот Нешковски од СДСМ, пулмолог и раководител на Ковид-единицата е жртвата од денешната сообраќајна несреќа

А1 On - 14.10.2020

Во денешната тешка сообраќајна несреќа што се случи на улицата „Рузвелтова“ околу 16.30 часот, почина 32-годишниот Трајче Нешковски, кој порано беше потпретседател и генерален секретар на СДММ.

Млад доктор почина во сообраќајка

МКД - 14.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево, откако претходно со автомобилот удри прво во друго возило, а потоа и во дрво на улицата Рузвелтова во Скопје. По сообраќајната несреќа, тој со Брза помош беше пренесен на Ургентен центар, но ...

Генералниот секретар на СДСМ се прости со Трајче

Press24 - 14.10.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски се прости со Трајче Нешковски кој попладнево животот го загуби во сообраќајната несреќа на „Рузвелтова“. - Со голема жал се простуваме од Трајче, наш партиски другар и крајно посветен доктор кој беше ...

Срцев удар причина за сообраќајката на Рузвелтова - почина лекар од Клиниката за пулмологија

Сител - 14.10.2020

Лекар од Клиниката за Пулмологија попладнево почина откако додека управувал моторно возило му се слошило и изгубил контрола. Несреќата се случила на улицата Рузвелтова. Според првичните информации 32-годишниот доктор околу 16.30 часот најверојатно ...

Почина возачот на „цитроенот“ кој удри во дрво на „Рузвелтова“

Press24 - 14.10.2020

Почина возачот на „цитроенот“ кој попладнето удри во дрво на „Рузвелтова“. Според неофицијални болнички извори, тој при возењето доживеал срцев удар, а медицинските работници го реанимирале час и половина.

Почина поранешниот секретар на СДММ, докторот Трајче Нешковски

Слободен Печат - 14.10.2020

Функционерите на СДСМ преку социјалните мрежи се простуваат од докторот Трајче Нешковски, кој беше генерален секретар на СДММ. Пратеникот Коста Костадинов на Фејсбук напиша дека темелот на СДММ го поставувале заедно.

Другар и доктор со големо срце: Почина 32-годишниот пулмолог Трајче Нешковски

Женски магазин - 14.10.2020

Почина доктор Трајче Нешковски, специјалист интернист од Клиниката за пулмоалергологија, дел од тимот кој работеше во Козле. Нешковски го загуби животот во сообраќајката која попладнево се случи на улицата „Френклин Рузвелт“, кога му се слошило и со ...

Почина младиот доктор Трајче Нешковски и активист на СДСМ: Неофицијално му се слошило пред да причини сообраќајна ...

еМагазин - 14.10.2020

Денеска попладнево на Рузвелтова се случи страшна сообраќајна несреќа во која животот го загуби младиот лекар Трајче Нешковски, а воедно и активист на СДСМ. Нефицијално, на Нешковски му се слошило пред да причини сообраќајна несреќа кога најпрво ...

Дополнение од МВР за сообраќајката на Рузвелтова

Сител - 14.10.2020

На 14.10.2020 во 16:35 часот добиена е пријава дека на крстосница ул.Орце Николов и ул.Франклин Рузвелт има сообраќајна незгода помеѓу Цитроен со гостиварски ознаки и Опел со струмички ознаки. Возачот Т.Н. род.1988 год.

Премиерот Зоран Заев: Длабоко ме погоди веста за смртта на нашиот сопартиец, млад доктор, пулмологот Трајче Нешковски

Centar - 14.10.2020

Фејсбук статус на премиерот Зоран Заев по повод смртта на младиот доктор и социјалдемократ Трајче Нешковски: Длабоко ме погоди веста за смртта на нашиот сопартиец, млад доктор, пулмологот Трајче Нешковски, долгогодишен член на СДСМ и доскорашен ...

Гостивар во тага, го загуби доктор Трајче Нешковски

Gostivarpress.mk - 14.10.2020

Тага и неверување во Гостивар донесе веста за прераната смрт на доктор Трајче Нешковски. Трагичниот настан се случил попладнево околу 16.30 часот во Скопје, кога според првичните информации додека се движел со возилото по ул „Рузвелтова“ на докторот ...

Нешковски починал во сообраќајка, членови на СДСМ се простуваат од него

Фактор - 14.10.2020

Во сообраќајката која попладнево се случи на улицата „Френклин Рузвелт“ почина пулмологот Трајче Нешковски (32), кому му се слошило и со автомобилот се забил во дрво. Тој со Брза помош е пренесен на Ургентен центар, каде што починал.

Автомобил удри во дрво на „Рузвелтова“

ТВ21 - 14.10.2020

Сообраќаја несреќа се случила попладнево на улицата Рузвелтова, каде што автомобил удри во дрво, пренесува 24Инфо. Порталот пренесува дека на возачот веројатно му се слошило, по што изгубил контрола и удрил во дрво.

Почина докторот Нешковски кој со „цитроен“ удри во дрво на „Рузвелтова“

Денешен - 14.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево откако му се слоши и со автомобилот удри прво во друго возило во движеша, а потоа и во дрво на улицата Рузвелтова во Скопје. По сообраќајната несреќа, тој со Брза помош беше пренесен на Ургентен ...

Почина докторот кој се заби во дрво на „Рузвелтова“, му се слошило додека возел

Република - 14.10.2020

Во несреќата што попладнево се случи на улицата „Френклин Рузвелт“ почина пулмологот Трајче Нешковски (32), кому му се слошило и со автомобилот се забил во дрво. По сообраќајната несреќа, тој со Брза помош беше пренесен на Ургентен центар, каде што ...

Филипче: Денеска изгубивме другар и доктор кој целосно се даваше за грижа и третман на нашите пациенти, родители, ...

Centar - 14.10.2020

Фејсбук статус на Венко Филипче: Денеска изгубивме другар и доктор кој целосно се даваше за грижа и третман на нашите пациенти, родители, роднини, пријатели. Тој даде сѐ од себе во битката со коронавирусот грижејќи се за пациентите.

ВИДЕО: Сообраќајна несреќа на „Рузвелтова“, две лица пренесени на Ургентен

А1 On - 14.10.2020

На булеварот „Франклин Рузвелт“ во центарот на Скопје дојде до сообраќајна несреќа откако се судрија два автомобила, „Опел“ и „Цитроен“. Во сообраќајната несреќа повредени биле две лица кои веднаш биле пренесени на Ургентниот центар во Скопје.

Филипче со последен поздрав до др. Нешковски: Колега на кој засекогаш ќе бидам горд!

Република - 14.10.2020

Министерот за здравство Венко Филипче испрати последен поздрав до пулмологот Трајче Нешковски (32), кој попладнево загина во сообраќајна несреќа во Карпош 1. порача Филипче. ...

Mлад доктор почина во сообраќајката на Рузвелтова

Либертас - 14.10.2020

Според неофицијални информации, Нешковски доживеал срцев удар по што изгубил контрола врз ...

Почина млад доктор кому му се слоши и имаше сообраќајка попладнево на Рузвелтова

Локално - 14.10.2020

Трајче Нешковски 32-годишен пулмолог почина попладнево, откако претходно со автомобил удри во дрво на ...

Тешка сообраќајка на Рузвелтова, две лица со брза помош на клиника

Денешен - 14.10.2020

Денеска на улицата Рузвелтова, во близина на раскрсницата со Орце Николов, се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лца се повредени, а според очевидци, едното потешко. Очевидците сведочат дека возачот на возилото „Цитроен“ најпрво удрил во ...

Едно лице загина во сообраќајката на Рузвелтова

Либертас - 14.10.2020

Едно лице загина во сообраќајната несреќа која се случи денеска на Рузвелтова кога автомобил се заби во дрво. Според сведоштва на познаници на возачот, тој имал здраствени проблеми, додека возел доживеал срцев удар поради што изгубил контрола над ...

Тешка несреќа на Рузвелтова: Пијан возач со возило удрил во друг автомобил, па во дрво

Press24 - 14.10.2020

Сообраќајна несреќа се случила попладнево на крстосницата помеѓу улиците „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“, објави Сител . Според сведоштво на очевидци за Сител, возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во друг автомобил.

Потресно: Почина социјалдемократот д-р Трајче Нешковски, беше доктор и доскорешен генерален секретар на СДММ

Centar - 14.10.2020

Почина Трајче Нешковски, беше функционер во СДММ. Социјалдемократите се во шок по ненадејната смрт на нивниот другар, кој е и познат доктор. -За момент помислив дека е само лош сон, ама не било.

Двајца повредени во сообраќајка на Рузвелтова

Сител - 14.10.2020

Две лица со тешки телесни повреди се пренесени на клинички, по сообраќајната несреќа која попладнево се случи во близина на раскрсницата помеѓу улиците Рузвелтова и Орце Николов. - Во 16:38 пријавена е сообраќајка меѓу автомобил Цитроен и Опел.

Трагична сообраќајка на „Рузвелтова“ – загина лекар

Expres - 14.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево откако му се слоши и со автомобилот удри прво во друго возило во движење, а потоа и во дрво на улицата Рузвелтова во Скопје. „Пациентот почина по час и пол реанимација.

Пијан возач повредил неколкумина на Рузвелтова

Сител - 14.10.2020

Сообраќајна несреќа на раскрсницата помеѓу улиците Франклин Рузвелт и Орце Николов попладнево. Според сведоштво на очевидци, возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во друг автомобил.

Сообраќајка на Рузвелтова: Удрил во возило и почнал да бега, завршил со удар во дрво

Скопје инфо - 14.10.2020

Распарчено возило и остатоци од крв сведечот за тешката сообраќајна незгода која попладнево се случи на булеварот „Франклин Рузвелт“. Очевидците сведочат дека возачот на возилото „Цитроен“ најпрво удрил во возило „Опел“, по што удрил во бетонски ...

Хаос на Рузвелтова: Тешка сообраќајка, уништени две возила, има и повредени

Локално - 14.10.2020

Попладнево се случи сообраќајка во близина на раскрсницата помеѓу улиците Рузвелтова и Орце Николов во која две лица имаат тешки телесни повреди и се пренесени на клинички, пренесува Сител .

Почина пулмолог кој работеше во Ковид центарот во Козле, СДСМ на социјалните мрежи се простува од својот соборец

Frontline - 14.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево, откако претходно му се слошило и со автомобилот удрил во дрво на „Рузвелтова“. Речиси сите членови на СДСМ се простија од нивниот другар, соборец, како што пишуваат. човек со срце како планина.

Георгиески: Тагата е огромна! Трајче ти благодарам за твојата голема поддршка! Чест ми е што те познавав

Скопје1 - 14.10.2020

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево, откако претходно му се слошило и со автомобилот удрил во дрво на „Рузвелтова“. Според неофицијални информации, Нешковски доживеал срцев удар по што изгубил контрола врз автомобилот.

Сообраќајка во Скопје - двајца се повредени

Фактор - 14.10.2020

Двајца се повредени во тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево на крстосницата помеѓу улиците „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“ во Скопје. Возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во друг автомобил.

Николовски:Здравствениот систем загуби врвен професионалец

AKO - 14.10.2020

Колеги, пријатели и партиски другари се простуваат од младиот доктор Трајче Нешковски од Гостивар. Тој почина попладнето во сообраќајна несреќа што се случи на улица ,,Партизанска“ во Скопје.

(Фото) Двајца повредени во сообраќајката на Рузвелтова

24Инфо - 14.10.2020

Две лица се тешко повреди по сообраќајната несреќа која попладнево се случи во близина на раскрсницата помеѓу улиците Рузвелтова и Орце Николов. – Во 16:38 пријавена е сообраќајка меѓу автомобил Цитроен и Опел.

Две лица на Ургентен, полицијата на терен – детали за судирот на „Рузвелтова“

Република - 14.10.2020

Две лица се пренесени на скопските клиники во Ургентниот центар по несреќата што се случи попладнево во Карпош 1. Како што информираат од СВР Скопје за „Република“, во сообраќајната незгода, која се случила во 16:40 часот, учествувале две патнички ...

Тешка сообраќајка: Попладнево автомобил се заби во дрво на Рузвелтова во Скопје

Либертас - 14.10.2020

Порталот Денешен објави фотографии испратени од читател од сообраќајка која попладнево се случила на улицата Рузвелтова во Скопје. Според фотографиите станува збор за тешка сообраќајка, возачот бил пренесен во болница, но официјална потврда за тоа ...

Возач повредил неколкумина на „Рузвелтова“

Република - 14.10.2020

Неколку лица се повредени во сообраќајна несреќа на што попладнево се случила на крстосницата меѓу улиците „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“, пренесува „ Сител “. Очевидци за телевизијата велат дека возач на автомобил во алкохолизирана состојба ...

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ: Попладнево автомобил се забил во дрво на Рузвелтова

Денешен - 14.10.2020

Читател на Денешен пред малку ни испрати фотографии од сообраќајка која попладнево се случила на улицата Рузвелтова во Скопје. Според фотографиите станува збор за тешка сообраќајка, но официјална потврда се уште ...

(Фото) Автомобил се заби во дрво на Рузвелтова

24Инфо - 14.10.2020

Возач на автомобил е повреден откако се збил во дрво, попладнево во центарот на Скопје, дознава 24 Инфо. Сообраќајната несреќа се случила на улицата Фреклин Рузвелт. Според очевидци, на возачот најверојатно му се слошило и се забил во дрво.