TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јунајтед со 6 последователни порази како гостин првпат по над 40 години

Локално - 23.05.2022

Манчестер Јунајтед заврши на шестото место во финалето на Премиер лигата, а следната сезона ќе игра во Лига Европа. Во последното коло „црвените ѓаволи“ загубија со 0-1 од Кристал Палас во Лондон и со тоа забележаа порази во последните 6 натпревари ...

Toтенхем избори место во ЛШ, Јунајтед за малку ќе останеше без Лига Европа

SportMedia - 22.05.2022

Екипата на Тотенхем го освои четвртото место во Премиер лигата и заедно со шампионот Манчестер Сити, Ливерпул и Челзи ќе игра во Лигата на шампионите идната сезона. Арсенал извиси и заврши на петтото место со два бода помалку од ривалот од северен ...

„Ова е Манчестер Јунајтед и некои не треба да бидат во овој клуб“

Sport M - 22.05.2022

Зад Манчестер Јунајтед е една многу неуспешна сезона. Многу рано испаднаа од домашните купови, испаднаа од Атлетико Мадрид во осминафиналето на Лигата на шампионите, а тоа натпреварување нема да го гледаат следната сезона бидејќи не го освоија преку ...

Роналдо нема да игра, а Манчестер мора да победи

Спортманија - 22.05.2022

Манчестер јунајтед завршува уште една сезона за заборав, која не само што е без освоен трофеј, туку и без пласман во Лигата на шампиони. Црвените ѓаволи се во пасност дури и да не играат во Лигата на Европа, доколку не слават на гости кај Кристал ...