TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот голман на Вардар има една од најдобрите пет одбрани во квалификациите за ЕП (ВИДЕО)

Спортски - 26.06.2019

Tимот на Вардар неодамна потпиша договор на две години со одличниот голман од Летонија, Артурс Кугис. Кугис е репрезентативен голман на Летонија и сега се истакна во квалификациите за Европското првенство во 2020 година.

Новиот вардаров голман во одбрано друштво: Одличниот Кугис со Топ 5 одбрана во квалификациите за ЕП (Видео)

Дерби - 26.06.2019

Екипата на Вардар пред неколку денови потпиша двегодишен договор со одличниот летонски голман Кугис Артурс кој пак денеска доби признание од ЕХФ за неговата одбрана во клучната пресметка со Словенија во квалификациите за пласман на Европското ...

Зицер мајстори: Новиот вардарец со одличен рефлекс до Топ 5 одбрана (ВИДЕО)

24 Ракомет - 26.06.2019

Ракометарот кој доаѓа во редовите на Вардар како замена за Дејан Милосављев, Артурс Кугис го сврте вниманието кон себе откако одбрани одлично во квалификациите за Европското првенство и воедно беше од голема помош за својата репрезентација на патот ...

ВИДЕО: Вардар знае што купува, Кугис со четврта интервенција на евроквалификациите!

Gol.mk - 26.06.2019

Селекцијата на Летонија за првпат во својата ракометна историја ќе настапува на еден континентален собир. Во клучниот меч од квалификациите Летонците го сопреа налетот на Словенија и со победата од 25-24 обезбедија премиерно Европско првенство.

(Видео) Топ 5 голмански одбрани од последните две кола на квалификациите за ЕП 2020

РК Металург - 26.06.2019

ЕХФ ги објави и најдобрите пет голмански одбрани на последните две кола од квалификациите за ЕП 2020. . 5. Филип Ивиќ (Хрватска) 4. Артур Кугис (Летонија) 3. Тордур Гутесен (Фарски Острови) 2. Антон Терехов (Украина) 1.

ЗНАЕ КАКО СЕ ЧУВА ГОЛОТ: Новиот вардарец Кугис меѓу најдобрите голмани во финишот на ЕУРО квалификациите (ВИДЕО)

SportMedia - 26.06.2019

Новиот чувар на мрежата на европскиот првак Вардар, летонскиот репрезентативец Артурс Кугис, ја има една од најдобрите пет интервенции од последните два натпревари од циклусот за ЕУРО 2020, во изборот на ЕХФ.

Новиот голман на Вардар има една од најдобрите пет одбрани во квалификациите за ЕП (ВИДЕО)

Sport M - 27.06.2019

Tимот на Вардар неодамна потпиша договор на две години со одличниот голман од Летонија, Артурс Кугис. Кугис е репрезентативен голман на Летонија и сега се истакна во квалификациите за Европското првенство во 2020 година.