TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Чалханоглу е најголем добитник од трагедијата на Ериксен“

Екипа - 07.12.2021

Не се само навивачите, ниту фудбалерите на Милан не можат да му го простат на Хакан Чалханоглу големото предавство кога турскиот репрезентативец реши да ги напушти „росонерите“ и да го облече дресот на лутиот ривал Интер.

Ибра во своите белешки напишал дека знае кој најмногу профитирал од ситуацијата со Ериксен

Спортклуб - 07.12.2021

Шведскиот ветеран Златан Ибрахимовиќ деновиве извади ново книга или автобиографија, во која се кријат многу интересни работи. Медиумите во Италија извадоа еден детал, или напишано на Ибра во оваа книга, поврзано со ситуацијата со Кристијан Ериксен ...

Ибра: Чалха ја искористи трагичната ситуација во Интер

Кајгана - 07.12.2021

Златан Ибрахимовиќ во својата нова книга „Адреналин“ откри како се однесувал со своите соиграчи од Милано. Овојпат станува збор за турскиот играч за врска Хакан Чалханолу и хрватскиот офанзивец Анте Ребиќ.

Ибрахимовиќ: Чалханоглу имаше корист од трагичната ситуација на Ериксен

24Фудбал - 07.12.2021

Златан Ибрахимовиќ вели дека Хаким Чалханоглу е во Интер поради трагичниот настан на Ериксен на Европското првенство, претходно немал сериозни понуди од други клубови. Пред неколку дена излезе новата книга на Златан Ибрахимовиќ, „Адреналина“, во ...

Ибрахимовиќ: Чалханоглу имаше корист од трагичната ситуација на Ериксен

МКД - 07.12.2021

Златан Ибрахимовиќ вели дека Хаким Чалханоглу е во Интер поради трагичниот настан на Ериксен на Европското првенство, претходно немал сериозни понуди од други клубови. Пред неколку дена излезе новата книга на Златан Ибрахимовиќ, „Адреналина“, во ...

Урнебесен предлог на Ибра: Зошто да не заиграм и со внукот на Малдини!

Екипа - 06.12.2021

Шведскиот ветеран и фудбалер на Милан, Златан Ибрахимовиќ, не само што е миленик на навивачите, туку е и посакуван соговорник на секој новинар, пред сѐ поради немањето никакви „филтри“ при давањето изјави односно кажувањето на сите работи кои му се ...

Тајната на долговечноста на Ибрахимовиќ, клучот е во стравот

Спортклуб - 06.12.2021

Ѕвездата на Милан, Златан Ибрахимовиќ, во октомври наполни 40 години, но нема намера да ја заврши кариерата, а гостувајќи на телевизијата „Che Tempo Che Fa“ истакна дека малку и стравува да го направи тој финален потег.

Ибра проговори за иднината: Ќе го притиснам Милан да ми понуди нов договор

Дриблинг - 06.12.2021

Златан Ибрахимовиќ нема намера да ја заврши фудбалската кариера и покрај тоа што веќе влезе во петтата деценија од животот. Напаѓачот на Милан призна дека сака да го продолжи договорот со „росонерите“.

Ибрахимовиќ: Ќе го притиснам Милан да ми го продолжи договорот

Спортски - 06.12.2021

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ призна дека сака да го продолжи договорот со „росонерите“. Ибрахимовиќ веќе наполни 40 години, но игра одлично и не размислува за пензија, па му порача на Милан дека сака нов договор.

Ибрахимовиќ сепак стравува од нешто: Се плашам само од една работа

Дерби - 06.12.2021

Златан Ибрахимовиќ се гледа себеси на фудбалските терени и наредната натпревраувачка сезона, па токму поради тоа почна да прави сериозни притисоци врз управата на Милан, од која бара да реагира во најбрз можен рок.

Ибрахимовиќ сепак стравува од нешто: Се плашам само од една работа

Точка - 06.12.2021

Златан Ибрахимовиќ се гледа себеси на фудбалските терени и наредната натпревраувачка сезона, па токму поради тоа почна да прави сериозни притисоци врз управата на Милан, од која бара да реагира во најбрз можен рок.