TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски од Шуто Оризари: На 15 јули зад параванот да го заокружиме борјот 14

Алфа - 03.07.2020

„Јас верувам дека овде може да биде поинаку и ви давам збор дека во наредните четири години ќе направиме препород не само во Шуто Оризари, туку секаде, низ цела Македонија, каде што живее ромскиот народ.

Мицкоски од Шуто Оризари: Со обнова доаѓаат 1000 проекти кои што ќе го подобрат животот на секој сограѓанин и таа ...

Курир - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари. При посетата Мицкоски на граѓаните порача дека на 15-ти јули доаѓа обновата на Република Македонија.

Мицкоски: Со обновата доаѓаат 1.000 проекти кои ќе го подобрат животот на секој граѓанин

Опсервер - 03.07.2020

Скопје, 3 јули 2020 () – Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари.

Вечерва во 21 и 40 Мицкоски гостин на „360 степени“ на Алсат

Република - 03.07.2020

Вечерва во 21 и 40 минути на „Алсат во емисијата „360 степени гостин е лидерот на ВМРО-ДПМНЕХристијан Мицкоски. Ќе се разговара за изборниот исход, предизборните анкети, потенцијалниот партнер по изборите, законот за јазици, идејата на партијата за ...

Вечерва во „360 степени“: Предизборно интервју со Христијан Мицкоски

360 степени - 03.07.2020

Вечерашното издание на емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат почнува во 21:40 часот Со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, разговараме за изборниот исход, предизборните анкети, потенцијалниот партнер по изборите, законот за јазици, идејата на ...

Мицкоски до невработените: Се обврзувам дека ќе стимулираме отвoрање на нови работни места и инвестиции од над 4 ...

Курир - 03.07.2020

Доста е веќе од неправди и измами, време е да се исправиме и да исправиме се!, вели во своето видео обраќање лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и воедно кандидат за премиер Христијан Мицкоски. -Драги сограѓани, кои поради лошите политики на власта и лошата ...

Мицкоски: Време е да се исправиме за да си ја исправиме Македонија

Магазин - 03.07.2020

Обединети, сплотени и сложни во Гостивар порачавме дека обновата доаѓа, затоа што живеат граѓани со големи срца и голема љубов за Македонија, истакна лидерот на ВМРО- ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Ова не е обична изборна трка, ова е избор за иднината

24 Вести - 02.07.2020

Ова не е обична изборна трка, ова е избор за иднината, порача вечерва од Тетово, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски: Додека Македонија запишува црни корона статистики, Заев и Филипче во спотови се фалат колку добро се справиле ...

MakPress - 03.07.2020

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средбата со жителите од Тетово, а во рамките на кампањата "Исправи се Македонијо одбери обнова", порача дека на 15-ти јули народот масовно ќе излезе и СДСМ и Зоран Заев ќе ги испрати во ...

Мицкоски во Гостивар: Заев се што вети излажа, на 15 јули бираме концепти

Фокус - 02.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Гостивар рече дека на 15 јули ние не се избираат политички партии, етникуми и верски различности, туку концепти. -Заокружуваме за каков концепт нашата Македонија сакаме да ни се развива, дали ...

Мицкоски од Гостивар: На 15 јули ќе победи концептот кој го нуди ВМРО-ДПМНЕ, тоа е концепт на чест, честитост и гордост

Курир - 02.07.2020

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ денеска при посета во Гостивар рече дека за него претставува чест и задоволство што вечерва може да се зборува за она што беше и она кое треба допрва да биде затоа што она кое што беше не треба да ни се ...

Мицкоски од Тетово: Овие избори се избор за иднината или за неправдата и корупцијата

Опсервер - 02.07.2020

Тетово, 2 јули 2020 () – Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во Тетово истакна дека на изборите на 15 јули граѓаните ќе бираат два концепти. Тој им порача да се запрашаат дали ќе изберат помеѓу досегашните неправди, ...

Мицкоски најави испитување на потеклото на имотот на политичарите, ќе почне од него

360 степени - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од предизборниот собир во Маврово – Ростуше најави дека идната власт на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За Обнова на Македонија“ ќе создаде правен систем кој ќе го проверува потеклото на имот на ...

Мицкоски од Тетово: Ова не се обични избори, ова е избор за иднината на Македонија

Опсервер - 02.07.2020

Скопје, 2 јули 2020 () – Ова не се обични избори, ова е одлучувачки момент и избор помеѓу два концепти, дали ќе избереме неправда, понижувања, срам, криминал, коруција, политичко мочуриште, или пак чест, честитост луѓе кои си ја љубаат татковината, ...

Мицкоски:  Ќе го испитаме потеклото на имотот на сите политичари, ќе почнеме од мојот па се до последниот во земјава

Опсервер - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Маврово – Ростуше истакна дека претстојниот период е предизвикувачки и дека граѓаните треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат дали во понижена, ограбена и криминална или во земја ...

Мицкоски во Гостивар: Доста беше „можеме“, тоа е завршено време – доаѓа достоинствена и исправена Македонија

Gostivarpress.mk - 02.07.2020

Коалицијата „Обнова на Македонија“ предводена од ВМРО ДПМНЕ попладнево одржа мини митинг на градскиот плоштад во Гостивар. Во своето обраќање лидерот на партијата Христијан Мицкоски истакна дека граѓаните обединети на овие избори ќе донесат победа ...

Мицкоски во Маврово и Ростуше: Време е да се исправиме за да си ја исправиме Македонија

Република - 02.07.2020

Време е да се исправиме за да си ја исправиме Македонија, порача од Маврово и Ростуше лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Според него, само на тој начин ја трасираме патеката за оние за кои вреди сѐ што правиме во нашите животи, тоа се нашите ...

Право на глас имаат вкупно 1.814.263 граѓани

Пулс24 - 02.07.2020

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го заклучи Избирачкиот список. Во меѓувреме, кампањата продолжува со уште позасилено темпо.

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право на глас

Press24 - 02.07.2020

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го заклучи Избирачкиот список. Во меѓувреме, кампањата продолжува со уште позасилено темпо.

Право на глас имаат вкупно 1.814.263 граѓани

Скопје инфо - 02.07.2020

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го заклучи Избирачкиот список. Во меѓувреме, кампањата продолжува со уште позасилено темпо.

Мицкоски и носителите на ВМРО-ДПМНЕ: Мораме да се избориме „Обновата“ да победи

Курир - 02.07.2020

Проектот „Обнова“ не е обичен проект. Од него буквално зависат стотици илјади животи на нашите сограѓани. Вие сте луѓе со интегритет, знаење и силна волја да се вложите за Македонија, им укажа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на носителите ...

Со правдата ќе дојде обновата на Македонија (ВИДЕО)

Нетпрес - 02.07.2020

Проектот „Обнова“ не е обичен проект. Од него буквално зависат стотици илјади животи на нашите сограѓани. Вие сте луѓе со интегритет, знаење и силна волја да се вложите за Македонија, им укажа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на носителите ...

Прес-конференција на Христијан Мицкоски (ВО ЖИВО)

Нетпрес - 02.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес ќе одржи прес-конференција. Изјавата која треба да започне во 15:30 можете да ја следите во живо на Фејсбук страницата на ...

Мицкоски од Дебар: Со Обнова доаѓаат реформи кои што ќе гарантираат безусловна правда и нула толеранција на корупцијата

Курир - 02.07.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 5, Игор Дурловски ја посетија општината Дебар и остварија посета со мештаните. При самата средба Мицкоски порача дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има такви ...

Мицкоски од Дебар: Со Обнова доаѓаат реформи кои што ќе гарантираат безусловна правда и нула толеранција на корупцијата

24Инфо - 02.07.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 5, Игор Дурловски ја посетија општината Дебар и остварија посета со мештаните. При самата средба Мицкоски порача дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има такви ...

Мицкоски од Дебар: Со Обнова доаѓаат реформи кои што ќе гарантираат безусловна правда и нула толеранција на корупцијата

Канал5 - 02.07.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 5, Игор Дурловски ја посетија општината Дебар и остварија посета со мештаните. При самата средба Мицкоски порача дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има такви ...

Мицкоски: Со Обнова доаѓаат реформи кои што ќе гарантираат безусловна правда и нула толеранција на корупцијата

Слободен Печат - 02.07.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 5, Игор Дурловски ја посетија општината Дебар и остварија посета со мештаните. При самата средба Мицкоски порача дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има такви ...

Мицкоски од Дебар: Со „Обнова“ доаѓаат реформи кои што ќе гарантираат безусловна правда

iPortal - 02.07.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 5, Игор Дурловски ја посетија општината Дебар и остварија посета со мештаните. При самата средба Мицкоски порача дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има такви ...

Мицкоски од Дебар: Да ги вратиме насмевките на нашите лица, доаѓаат најдобрите четири години

Република - 02.07.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 5, Игор Дурловски ја посетија општината Дебар и остварија посета со мештаните. При средбата Мицкоски порача дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има такви мерки ...

Мицкоски од Дебар: Овие избори се избор каква Македонија сакаме да видиме за четири години отсега

+инфо - 02.07.2020

Дали сакаме да гледаме Македонија која што ќе биде засрамена, понижена, омаловажена, опљачкана, полна со криминал, корупција, многу неуспеси или Македонија која што ќе биде горда, исправена и која што сите жители кои што се дел од нејзе ќе можат ...

МИЦКОСКИ: Доаѓа Обнова и сите жители ќе може гордо да кажат – да, јас сум од Македонија

Денешен - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот на изборна единица 5, Игор Дурловски ја посетија општината Дебар и остварија посета со мештаните. При самата средба Мицкоски порача дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има ...

Мицкоски од Дебар: Со Обнова доаѓаат реформи кои што ќе гарантираат безусловна правда и нула толеранција на корупцијата

Опсервер - 02.07.2020

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 5, Игор Дурловски ја посетија општината Дебар и остварија посета со мештаните. При самата средба Мицкоски порача дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има такви ...

Мицкоски помеѓу средби со граѓаните најде време и за преубавиот Бигорски манастир

Нетпрес - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска е во посета на Дебарско-реканската и Полошката котлина. Тој оствари средба со граѓаните на Општина Дебар, а потоа се упати кон општината Маврово-Ростуше.

Мицкоски: Ќе го испитаме имотот на сите политичари, ќе почнеме од мојот

+инфо - 02.07.2020

Тој кажа дека политичарите за да бидат пример треба да почнат од себе и да го почитуваат уставот и законите. Исто така Мицкоски предочи дека мора да има силен правен систем кој ќе проверува потекло на имот на политичарите и да се почне од него па ...

Мицкоски: Ќе ги провериме сите политичари да видиме кој безмилосно го крадел сопствениот народ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Маврово – Ростуше истакна дека претстојниот период е предизвикувачки и дека граѓаните треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат дали во понижена, ограбена и криминална или во земја ...

Мицкоски: Ќе го испитаме потеклото на имотот на сите политичари, ќе почнеме од мојот па се до последниот во земјава

Канал5 - 02.07.2020

Пред нас е исклучително предизвикувачки период. Најпрвин имаме околу 10 дена кампања што ни преостанаа и 2 дена молк до денот кога ќе треба да излеземе и да одлучиме во каква Македонија сакаме да живееме.

Мицкоски: Ќе го испитаме потеклото на имотот на сите политичари

iPortal - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Маврово – Ростуше истакна дека претстојниот период е предизвикувачки и дека граѓаните треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат дали во понижена, ограбена и криминална или во земја ...

Мицкоски: Ќе го испитаме потеклото на имотот на сите политичари

Граѓански збор - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Маврово – Ростуше истакна дека претстојниот период е предизвикувачки и дека граѓаните треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат дали во понижена, ограбена и криминална или во земја ...

Мицкоски: Ќе го испитаме потеклото на имотот на сите политичари, ќе почнеме од мојот па се до последниот во земјава

Скопје1 - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Маврово – Ростуше истакна дека претстојниот период е предизвикувачки и дека граѓаните треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат дали во понижена, ограбена и криминална или во земја ...

Мицкоски: Ќе го испитаме потеклото на имотот на сите политичари, почнувајќи од мојот

Локално - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Маврово – Ростуше истакна дека претстојниот период е предизвикувачки и дека граѓаните треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат дали во понижена, ограбена и криминална или во земја ...

Мицкоски: Ќе го испитаме потеклото на имотот на сите политичари, ќе почнеме од мојот па се до последниот во земјава

24Инфо - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Маврово – Ростуше истакна дека претстојниот период е предизвикувачки и дека граѓаните треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат дали во понижена, ограбена и криминална или во земја ...

МИЦКОСКИ: Ќе го испитаме потеклото на имотот на сите политичари, ќе почнеме од мојот

Денешен - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Маврово – Ростуше истакна дека претстојниот период е предизвикувачки и дека граѓаните треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат дали во понижена, ограбена и криминална или во земја ...

Мицкоски: Ќе го испитаме потеклото на имотот на сите политичари, ќе почнеме од мојот

Макфакс - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Маврово – Ростуше истакна дека претстојниот период е предизвикувачки и дека граѓаните треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат дали во понижена, ограбена и криминална или во земја ...

Мицкоски: Ќе го испитаме потеклото на имотот на сите политичари, ќе почнеме од мојот па се до последниот

Вечер - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Маврово – Ростуше истакна дека претстојниот период е предизвикувачки и дека граѓаните треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат дали во понижена, ограбена и криминална или во земја ...

Мицкоски: Ќе го испитаме потеклото на имотот на сите политичари, ќе почнеме од мојот па се до последниот во земјава

Либертас - 02.07.2020

– Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Маврово – Ростуше истакна дека претстојниот период е предизвикувачки и дека граѓаните треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат дали во понижена, ограбена и криминална или во земја ...

Мицкоски: Ќе го испитаме потеклото на имотот на сите политичари, почнувајќи од мојот

Република - 02.07.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Маврово – Ростуше истакна дека претстојниот период е предизвикувачки и дека граѓаните треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат дали во понижена, ограбена и криминална или во земја ...

Мицкоски порача од Гостивар: На 15 јули ќе победи концептот на чест, честитост и гордост

Република - 02.07.2020

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ денеска при посета во Гостивар рече дека за него претставува чест и задоволство што вечерва може да се зборува за она што беше и она кое треба допрва да биде затоа што она кое што беше не треба да ни се ...

Мицкоски од Гостивар: На 15 јули ќе победи концептот кој го нуди ВМРО-ДПМНЕ, тоа е концепт на чест, честитост и гордост

24Инфо - 02.07.2020

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ денеска при посета во Гостивар рече дека за него претставува чест и задоволство што вечерва може да се зборува за она што беше и она кое треба допрва да биде затоа што она кое што беше не треба да ни се ...