TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски во СТУДИО 10: Само предвремени избори се излез од општата криза во Македонија

24 Вести - 03.10.2022

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ја обвинија власта за аферата „Броило“, конкретно Ковачевски и неговиот кум, афера која се однесува на трговија со влијание во секторот енергетика. -Денес ќе поднесам пријава за клевата оти СДСМ вчера рече дека сум ...

Мицкоски: Вистината е во аферата броило која покажува сериозна трговија на влијание на Ковачевски и кумот, СДС се брани ...

24Инфо - 03.10.2022

Христијан Мицкокси, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Студио 10″ говореше за аферата броило каде истакна дека оваа афера покажува сериозна трговија на влијание на Ковачевски и неговиот кум.

Мицкоски: Ќе поднесам тужба против СДСМ за клевета ако не се извинат

Скопје инфо - 03.10.2022

Христијан Мицкоски, претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, гостуваше во ТВ24 каде што рече дека на суд ќе бара СДСМ да го докажат тврдењето дека тој е „докажан криминалец“. Тој истакна дека ќе ја тужи владејачката СДСМ за клевета пред граѓанскиот ...

Мицкоски: Ќе го тужам СДСМ

Press24 - 03.10.2022

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе ја тужи СДСМ за клевета пред граѓанскиот суд. Тој денеска на ТВ24 рече дека ќе бара СДСМ на суд да го докаже тврдењето дека тој е „докажан криминалец“ „Ќе оставам уште денеска да се извинат и да ги ...

Мицкоски: Ќе го тужам СДСМ

4NEWS - 03.10.2022

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе ја тужи СДСМ за клевета пред граѓанскиот суд. Тој денеска на ТВ24 рече дека ќе бара СДСМ на суд да го докаже тврдењето дека тој е „докажан криминалец“ „Ќе оставам уште денеска да се извинат и да ги ...

Мицкоски: Поминав преку флаерите и билбордите, ќе поднесам пријава за клевата против СДСМ

Локално - 03.10.2022

Денес или најдоцна утре ќе поднесам пријава за клевата бидејќи СДСМ вчера рече дека сум докажан криминалец. Поминав преку флаерите и билбордите, но ова е премногу. Нека докажат, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во СТУДИО 10 во врска со ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржува проектите кои се добри за Скопје

Нетпрес - 03.10.2022

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ја обвинија власта за аферата „Броило“, конкретно Ковачевски и неговиот кум, афера која се однесува на трговија со влијание во секторот енергетика. -Денес ќе поднесам пријава за клевата бидејќи СДСМ вчера рече дека ...

Мицкоски: Вистината е во аферата броило која покажува сериозна трговија на влијание на Ковачевски и кумот, СДС се брани ...

MakPress - 03.10.2022

Христијан Мицкокси, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Студио 10“ говореше за аферата броило каде истакна дека оваа афера покажува сериозна трговија на влијание на Ковачевски и неговиот кум.

Мицкоски најавува тужба: Вистината е во аферата броило која покажува сериозна трговија на влијание на Ковачевски и ...

Република - 03.10.2022

Христијан Мицкокси, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Студио 10“ говореше за аферата броило каде истакна дека оваа афера покажува сериозна трговија на влијание на Ковачевски и неговиот кум.

Мицкоски: Вистината е во аферата броило која покажува сериозна трговија на влијание на Ковачевски и кумот, СДС се брани ...

Курир - 03.10.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкокси во своето гостување во емисијата „Студио 10“ говореше за аферата броило каде истакна дека оваа афера покажува сериозна трговија на влијание на Ковачевски и неговиот кум.