TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД објавија фотографии од остатоците од кинескиот балон

360 степени - 08.02.2023

Американските власти соопштија дека балонот бил висок околу 60 метри, а долниот дел по големина е споредлив со помалите патнички авиони и тежел повеќе од илјада килограми Американската морнарица објави фотографии од кинескиот балон за надзор кој ...

Американската војска објави фотографија од остатоците од соборениот кинески балон

Независен

(Фото) Америка објави фотографии од остатоците од урнатиот кинески балон

Точка

Америка објави слики од остатоците на соборениот кинески балон (ФОТО)

МКД

САД објавија први снимки од остатоците од соборениот кинески балон (ФОТО)

Канал5

Кинески балони на небото: шпионски летала или цивилни објекти

Deutsche Welle

БАЈДЕН СЕ ПРАВДАШЕ ЗА КИНЕСКИОТ БАЛОН „Веднаш сакав да го собориме, но ни рекоа да почекаме“

+инфо

Локално Локално Кумановски м. 24Инфо Во Центар Локално

Пентагон: Кина одби барање на САД за телефонски разговор на министрите за одбрана

МКД - 08.02.2023

Кина одбила барање од Соединетите Американски Држави за телефонски разговор меѓу американскиот министер за одбрана Лојд Остин и кинескиот министер за одбрана Веи Фенг, кажа портпаролот на Пентагон генералот Патрик Рајдер.

Пентагон: Кина го одби барањето на САД за телефонски разговор меѓу министрите за одбрана

Опсервер

Пентагон: Кина го одби барањето на САД за телефонски разговор меѓу министрите за одбрана

CivilMedia

Пентагон тврди дека Кина го одби барањето на САД за телефонски разговор меѓу министрите за одбрана

Слободен Печат

Пентагон: Кина го одби барањето на САД за телефонски разговор меѓу министрите за одбрана

А1 On

Пентагон: Кина го одби барањето на САД за телефонски разговор меѓу министрите за одбрана

MakPress

ПЕНТАГОН: Кина, по соборувањето на балонот, го одби нашето барање за телефонски разговор меѓу министрите Остин и Фенг

Денешен

Министерството за одбрана на САД: Соборениот кинески балон бил висок 60 метри

Кумановски м. - 07.02.2023

Американското Министерство за одбрана објави дека соборениот кинески балон, за кој постои сомневање дека е шпионски, бил висок 60 метри и носел товар споредлив со оној на патнички авион. За споредба, балонот е висок колку зграда од дваесет ката, ...

Министерството за одбрана на САД: Соборениот кинески балон бил висок 60 метри

Опсервер

Министерството за одбрана на САД: Соборениот кинески балон бил висок 60 метри

MakPress

Министерството за одбрана на САД: Соборениот кинески балон бил висок 60 метри

Бриф

Соборениот кинески балон бил висок 60 метри и носел товар, Американците уште ги собираат остатоците

Н.Македонија

Соборениот кинески балон бил висок 60 метри и носел товар колку патнички авион

Вечер Прес

БЕЗБЕДНОСНА ЗОНА- Протекуваат вознемирувачки детали за балонот висок 60 метри: Носел мистериозен товар, најверојатно експлозив

Во Центар