TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alfa Romeo ќе продава електричен СУВ со техника од Peugeot

Automedia - 01.06.2020

Спојувањето на Fiat Chrysler со PSA Peugeot Citroen е во тек, престојат големи промени кај марката Alfa Romeo. Италијанците во 2022 година ќе стартуваат со малечок електричен СУВ што ќе ја користи техниката од P eugeot e-208.

Alfa го подготвува електричниот SUV со помош од Peugeot

Авто Плус - 01.06.2020

Италијанската компанија Alfa Romeo работи на своето прво електрично возило кое се очекува на пазарот во 2022 година Станува збор за мал SUV кој има за цел да ја унапреди продажбата на италијанскиот премиум бренд.

Alpine ќе опстане, но како производител на електрични возила

Авто Плус - 01.06.2020

Пандемијата на новиот коронавирус зададе голем удар за автомобилската индустрија, а на здравствената криза не остана имун ниту марката Alpine Renault во 2017 година одлучи да ја оживее марката Alpine, со што светот на автомобилизмот беше збогатен со ...