TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маск сака да ја намали цената на вселенскиот лет на два милиони долари

А1 On - 23.11.2020

Основачот на Спејс-Икс, Илон Маск планира да ја намали цената на туристичкиот лет во Вселената на два милиони американски долари. Тој притоа појасни дека ќе бидат потребни околу 900.000 долари за гориво и уште околу 1,1 милион за дополнителни ...

Колку време ќе ви треба да работите колку што заработува Илон Маск за пет минути?

Бизнис Вести - 23.11.2020

Оваа година дефинитивно беше добра за извршниот директор на Tesla, Елон Маск, чие богатство значително се зголеми откако стана јасно дека компанијата ќе биде вклучена во индексот S&P 500. Толку значајно што на просечен Британец ќе му требаат 17 ...

Volkswagen во Холандија го прегази Тесла со 359 пати подобра продажба

Канал5 - 22.11.2020

Норвешка не е исклучок, скоро истиот резултат е постигнат и во уште една земја. Ајде да одиме по ред. Кога Tesla Model 3 пристигна во Европа, веднаш ги престигна електричните домашни модели како Renault Zoe и Nissan Leaf.

Семејството на Илон Маск вклучува модел, неколку милионери претприемачи и неколку близнаци

Денар - 22.11.2020

Илон Маск имал доста див живот, но тој не е единствениот член на неговото семејство кој започнал бизнис, заработил милиони или станал славен. Семејството на Маск е преполно со претприемачи и бунтовници, од неговата сестра – продуцентка на филмови до ...

Tesla го губи тронот во Европа – VW сериозно граби од колачот

24auto - 22.11.2020

Долги години возилата на Tesla беа најпродавани во својот сегмент, иако Nissan се обидуваше да го намали пазарниот удел на американскиот производител. Всушност ако се анализира продажбата во претходните две години, Tesla и Nissan имаа монопол во ...

Маск сака да ја намали цената на вселенскиот лет на два милиони долари

Курир - 23.11.2020

Основачот на Спејс-Икс, Илон Маск планира да ја намали цената на туристичкиот лет во Вселената на два милиони американски долари. Тој притоа појасни дека ќе бидат потребни околу 900.000 долари за гориво и уште околу 1,1 милион за дополнителни ...

Маск сака да ја намали цената на вселенскиот лет на два милиони долари

Опсервер - 23.11.2020

– Основачот на Спејс-Икс, Илон Маск планира да ја намали цената на туристичкиот лет во Вселената на два милиони американски долари. Тој притоа појасни дека ќе бидат потребни околу 900.000 долари за гориво и уште околу 1,1 милион за дополнителни ...

Маск сака да ја намали цената на вселенскиот лет на два милиони долари

iPortal - 23.11.2020

Основачот на Спејс-Икс, Илон Маск планира да ја намали цената на туристичкиот лет во Вселената на два милиони американски долари. Тој притоа појасни дека ќе бидат потребни околу 900.000 долари за гориво и уште околу 1,1 милион за дополнителни ...

Маск сака да ја намали цената на вселенскиот лет на два милиони долари

Бриф - 23.11.2020

Основачот на Спејс-Икс, Илон Маск планира да ја намали цената на туристичкиот лет во Вселената на два милиони американски долари. Тој притоа појасни дека ќе бидат потребни околу 900.000 долари за гориво и уште околу 1,1 милион за дополнителни ...

Маск сака да ја намали цената на туристичкиот лет во вселената на два милиони долари

Независен - 23.11.2020

Основачот на Спејс-Икс, Илон Маск планира да ја намали цената на туристичкиот лет во вселената на два милиони американски долари. Тој притоа појасни дека ќе бидат потребни околу 900.000 долари за гориво и уште околу 1,1 милион за дополнителни ...

Балканска кавга за генијот: Дали Тесла бил Србин или Хрват?

Црнобело - 22.11.2020

Најлесен начин да започнете расправија во Сплит е само да прашате кои се најдобрите 5 играчи на Хајдук во историјата и да си отидете. Доколку пак сакате да започнете расправија на регионално ниво, само прашајте дали Тесла бил Србин или Хрват.