TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Детали за драмата во фабриката за муниција во Чачак. Делови летаа на сите страни. Има повредени. Жителите евакуирани на ...

Во Центар - 20.06.2021

Според пишувањето на српските медиуми вечерва дошло ( повторно ) до експлозија во фабриката Слобода во Чачак. Силна експлозија се случи во 19:56 часот, пишувааат Новости. Според информациите на српски медиуми станува збор за две експлозии во ...

Нова експлозија во „Слобода“ во Чачак, наредена е итна евакуација

360 степени - 19.06.2021

Повеќето работници успеале да побегнат, а за двајца се знае дека се повредени при пукање и кршење на прозорците Во силна експлозија, петнаесетина минути пред 20 часот, во кругот на фабриката „Слобода“ – Чачак се повредени најмалку двајца работници, ...

Силна експлозија во Чачак – тројца повредени

ТВ21 - 19.06.2021

Силна експлозија се случи вечерва во областа на фабриката „Слобода“ во Чачак. Се почувствуваа и неколку послаби детонации. Тројца работници се повредени. Градоначалникот на Чачак нареди евакуација на граѓаните од околината на фабриката до градскиот ...

Слушнавме силно пукање, се тресеа вратите и прозорите-експлозија во Чачак

Слободен Печат - 19.06.2021

Околу 19 часот се случи втора детонација во воената фабрика „Слобода“ во Чачак. Според првите неофицијални информации дошло до експлозија на преостанатите експлозивни направи. – Слушнавме силен истрел, а потоа видовме густ црн чад.

Нова силна експлозија во фабриката „Слобода“ во Чачак – тројца повредени, наредена е евакуација (ВИДЕО)

+инфо - 19.06.2021

Најпрво се слушнале неколку послаби детонации, а градоначалникот на градот веднаш наредил евакуација на граѓаните кои живеат во околината на фабриката. Нова силна експлозија се случи денеска во фабриката „Слобода“ во Чачак, Србија, а тројца ...

Силна експлозија во фабриката „Слобода“ во Чачак, наредена итна евакуација

MTM - 19.06.2021

Неколку детонации се слушнале вечерва во Чачак, по екплозија во фабриката „Слобода“, пренесуваат српските медиуми. Според информациите, во инцидентот полесно се повредени тројца работници, а наредена е и евакуација на населението од околината на ...

Уште една експлозија во српската фабрика „Слобода“ во Чачак, има повредени, евакуација на граѓани

Денар - 19.06.2021

Силна експлозија одекна во Чачак вечерва околу 20 часот, пишуваат српските медиуми. Според порталот Нова.рс, во фабриката „Слобода“ се случила експлозија нешто пред 20 часот. Тројца работници се здобиле со полесни повреди, пренесува РТС.

(Видео) Нова експлозија во „Слобода“ Чачак има повредени и искршени прозори на куќите

24Инфо - 19.06.2021

Неколку минути пред 20 часот во Чачак одекнала нова експлозија која ги вознемирила граѓаните во градот. Како што пренесуваат медиумите во Србија повикувајќи се на очевидци станува збор за силна детонација кој дошла од фабриката „Слобода“ и била ...

Нова експлозија во фабриката „Слобода“ во Чачак, наредена евакуација на населението

Н.Македонија - 19.06.2021

Дошло до силна експлозија во кругот на фабриката „Слобода“ во Чачак, а вечерва биле почувствувани и неколку послаби детонации, објави РТС. Тројца работници се полесно повредени и тие се пренесени во болница, според првичните информации.

СИЛНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ЧАЧАК: Тројца повредени, издадена е наредба за евакуација на граѓаните во околината на фабриката ...

Курир - 19.06.2021

Селна експлозија вечерва се случи во округот на фабриката „Слобода“ во Чачак. Почуствувани беа уште неколку последователни експлозии. Наредено е евакуација на граѓаните во околината на фабриката, јавуваат српските медиуми.

Детали за експлозијата во Чачак: Тројца повредени, наредена евакуација на граѓани (ВИДЕО)

Локално - 19.06.2021

Силна експлозија одекна во Чачак вечерва околу 20 часот. Според порталот Нова.рс, во компанијата „Слобода“ се случила експлозија нешто пред 20 часот. Тројца работници се здобиле со полесни повреди, пренесе РТС.

(ВИДЕО) Силна експлозија во Чачак: Тројца повредени, се евакуаираат граѓаните во околината на фабриката „Слобода“

Нетпрес - 19.06.2021

Селна експлозија вечерва се случи во округот на фабриката „Слобода“ во Чачак. Почуствувани беа уште неколку последователни експлозии. Наредено е евакуација на граѓаните во околината на фабриката, јавуваат српските медиуми.

Нова експлозија во „Слобода“ во Чачак, наредена е итна евакуација

24 Вести - 19.06.2021

Во силна експлозија, петнаесетина минути пред 20 часот, во кругот на фабриката „Слобода“ - Чачак се повредени најмалку двајца работници, како што јавуваат српските медиуми. Во моментот на експлозијата, во неколку погони на фабриката имало неколку ...

Експлозија во фабриката „Слобода“ во Чачак, има повредени, во тек е евакуација на граѓаните

Вечер Прес - 19.06.2021

Силна експлозија одекна вечерва пред 20 часот во кругот на фабриката „Слобода“ во Чачак, а по неа се слушнаа уште неколку послаби детонации, по што над градот се формираше облак од бел чад.

Втора експлозија во фабриката „Слобода“ во Чачак во еден месец, овојпат има повредени

Независен - 19.06.2021

За помалку од еден месец, втора експлозија во фабриката „Слобода“ во Чачак. Овојпат повредени се најмалку двајца работници, јавуваат српските медиуми. Експлозијата се случила денеска нешто пред 20 часот, а во тој момент, во неколку погони на ...

Наредена евакуација по нова експлозија во фабриката „Слобода“ во Чачак

Република - 19.06.2021

Во силна експлозија во кругот на фабриката „Слобода“ – Чачак што се случила петнаесетина минути пред 20 часот, се повредени најмалку двајца работници. Во моментот на експлозијата, во неколку погони на фабриката имало неколку десетици вработени.