TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Велес и велешко и денеска повеќе оздравени отколку новозаразени со Ковид-19

Вечер Прес - 18.04.2021

Во Велес и велешко продолжува трендот на намалување на новозаразени со коронавирусот и изминатото деноноќие има само осуммина позитивни. Регистрирани се и 36 оздравени пациенти, информираат од Институтот за јавно здравје.

Се намалува бројот на хоспитализирани пациенти во велешката болница

Сител

Се намалува бројот на хоспитализирани пациенти од Ковид 19 во велешката болница

ММС

Се намалува бројот на хоспитализирани пациенти во велешката болница

Вечер Прес

Во ковид-центрите има 330 слободни легла, од тоа во Скопје 90

МКД - 18.04.2021

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците низ земјава изнесува 1687 лица, од кои 702 пациенти се лекуваат во главниот град.

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 42 пациенти, а вкупно се лекуваaт 702 болни

Сител

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 42 пациенти, а вкупно се лекуваaт 702

Канал5

Над 700 пациенти се хоспитализирани во Скопје – расте бројот и на деца кои се примени на детските клиники

Курир

Во ковид центрите во Скопје хоспитализирани нови 42 пациенти

Press24

Над 700 пациенти хоспитализирани во Скопје – расте бројот и на деца кои се примени на детските клиники

Скопје инфо

702 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во Скопје

Локално

MTM 360 степени Н.Македонија Точка Акцент Centar Скопско Ехо MakPress

Во Скопје за 24 часа хоспитализирани се нови 42 ковид пациенти, дома се пуштени 24 оздравени

Frontline - 18.04.2021

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 986 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, а во Скопје се лекуваат 702 ковид пациенти.

КОВИД ЦЕНТРИ: Во Скопје за 24 часа примени речиси двојно повеќе нови пациенти отколку оздравени и пуштени дома

Денешен

Во Скопје за 24 часа хоспитализирани се нови 42 ковид пациенти, дома се пуштени 24 оздравени

Независен

Во Скопје за 24 часа хоспитализирани се нови 42 ковид пациенти, дома се пуштени 24 оздравени

iPortal

Во Скопје за 24 часа хоспитализирани се нови 42 ковид-пациенти, дома се пуштени 24 оздравени

Слободен Печат

Во Скопје за 24 часа хоспитализирани се нови 42 ковид пациенти, дома се пуштени 24 оздравени

24Инфо

Во Скопје за 24 часа хоспитализирани се нови 42 ковид пациенти, дома се пуштени 24 оздравени

Бриф

Тера еМагазин Курир ТВ21 Press24 Точка 24Инфо MTM