TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приватните превозници утре на мирен протест пред дирекцијата на ЈСП

Канал5 - 29.01.2023

Приватните превозници утре во 9 часот излегуваат на протест пред седиштето на јавното сообраќајно претпријатие во Автокоманда но засега без автобусите. Како што информираа од здружението „Мак екпрес“ протестот е со цел да се оствари средба со ...

Приватните превозници утре на протест пред ЈСП

Радио МОФ

Приватните превозници се враќаат на протести

Скопје1

Приватните превозници утре ќе протестираат пред ЈСП во Автокоманда

Р.С.Европа - 29.01.2023

Протест пред седиштето на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје (ЈСП) за утре во 9 часот наутро најавија дел од приватните автобуски превозници, кои до неодамна беа дел од јавниот превоз во Скопје.

Приватните превозници утре со протест пред ЈСП ќе си ги бараат парите

Мета

Приватните автобуски превозници утре излегуваат на протест

МКД - 29.01.2023

„Дел од приватните превозници најавуваат протест за утре од девет часот пред седиштето на ЈСП во Автокоманда. На протестот ќе се бара средба со директорот на ЈСП, а се подготвуваат и барања за прием до Град Скопје и до Владата.

Утре протест на приватните автобуски превозници пред ЈСП во Автокоманда

360 степени

Приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП

Вечер Прес - 29.01.2023

Проблемите во јавниот градскиот превоз продолжуваат и понатаму. Приватните превозници во понеделник најавуваат протест пред седиштето на јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ во Автокоманда.

Приватните превозници утре ќе протестираат пред ЈСП

Вечер Прес

Приватните превозници утре на протест пред ЈСП

Press24 - 29.01.2023

Приватните превозници од утре повторно на протест. Утре ќе излезат пред седиштето на Јавното сообраќајно претпријатие во Автокоманда. Тие ќе протестираат пред управната зграда на компанијата и ќе си ги бараат парите, бидејќи велат дека им префрлиле ...

Приватните превозници утре на протест пред ЈСП

24 Вести

Приватните превозници утре на протест пред ЈСП

Zoom

Приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП, велат дека компанијата им префрлила само 5.000 денари

Телма - 28.01.2023

Приватните превозници во понеделник најавуваат протест пред седиштето на ЈСП Скопје во Автокоманда. Според официјални информации на Телма, тие ќе протестираат пред управната зграда на компанија и ќе си ги бараат парите, бидејќи, како што велат, им ...

Приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП, им префрлиле само 5.000 денари

Република

Приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП, компанијата им префрлила само 5.000 денари

Курир

Приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП, им префрлиле само 5.000 денари

Lider

Им префрлиле само 5.000 денари, приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП

Слободен Печат

ПРИВАТНИЦИТЕ В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД ЈСП Компанијата им префрлила само 5.000 денари

+инфо

Им префрлиле само 5.000 денари, приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП

24Инфо

Скопје инфо