TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КАКО ИМ УСПЕА ДА УКРАДАТ 1,7 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ВО КРИПТОВАЛУТИ: Лидери се, во светот им нема рамен

Фактор - 04.02.2023

Северна Кореја, која важи за технолошки неразвиена земја, е лидер во кражбата на криптовалути на глобално ниво. Имено, нејзините хакери минатата година украле дигитални пари во вредност од 1,7 милијарди долари, велат од компанијата Chainalysis која ...

Се уште ли е исплатливо да се вложи во дигитални платежни средства

Н.Македонија - 04.02.2023

Колапсот на берзата за криптовалути „Еф-ти-екс“ влијаеше и на многу други организации, како што е „Пропублика“, непрофитната организација за истражувачко новинарство, која доби донација од 1,6 милион долари од „Еф-ти-екс“.

КРАТКОРОЧЕН ТРЕНД ИЛИ КАМБЕК НА КРИПТОТО: Биткоинот накратко се искачи над 24.000 долари

Пари - 03.02.2023

Биткоинот накратко го допре врвот од 24.000 долари во четвртокот, достигнувајќи клучно техничко ниво и надградувајќи го својот јануарски раст. Поместувањето нагоре дојде еден ден откако Федералните Резерви на САД ја зголемија референтната каматна ...