TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чурлинов и Штутгарт против Фрајбург на стартот, Баерн го чека Шалке

Gol.mk - 08.08.2020

Новиот шампионат на Германија, популарната Бундеслига ќе започне на 18 септември. Ако се потврди календарот сезоната ќе биде отворена со дербито Баерн Минхен – Шалке 04. Нашиот Дарко Чурлинов со Штутгарт се среќава со Фрајбург, а се издвојува и ...

ВИДЕО: Ова е голот на сезоната во Бундеслигата

Sport M - 07.08.2020

Фантастичниот погодок на Емре Џан од Борусија Дортмунд против Баер Леверкузен е прогласен за гол на сезоната во Бундеслигата. За радоста за Емре Џан да биде уште поголема ова беше негов прв гол во дресот на Борусија Дортмунд, откако во зимскиот ...

Емре Џан го има голот на сезоната во Бундеслигата

Макфакс - 07.08.2020

Феноменалниот удар на Емре Џан, фудбалерот на Борусија Дортмунд на дуелот против Баер Леверкузен е избран за гол на сезоната во германската Бундеслига. Репрезентативецот на Германија стигна кај „милионерите“ во зимскиот преоден рок, а прв меч во ...

Баерн и Шалке ја отвораат новата сезона

Телма - 07.08.2020

Познат е распоредот за новата сезона во Бундес лигата чиј старт е закажан за 18 следниот месец. Новиот шампионат во Германија ќе отвори бранителот на трофејот Баерн кој на стартот ќе сретне со Шалке.

Бундеслигата како англискиот „боксин деј“ – со скратена зимска пауза

Спортклуб - 07.08.2020

Раководството на германската Бундес лига објави дека во јануари тимовите од лигата ќе имаат пократка пауза од претходните години. Со оглед на тоа дека се доцни во првенството предизвикано од Ковид19, раководството на лигата најави дека идната година ...

Проектилот на Емре Џан избран за гол на сезоната во Бундеслигата 🎥

Спортски - 07.08.2020

Германската Бундеслига изобилуваше со фантастични погодоци и оваа сезона, но еден остана без конкуренција. Наградата за најдобар погодок ја доби фудбалерот на Борусија Дортмунд, Емре Џан кој испрати вистински “проектил“ во мрежата на Лаверкузен во ...

Баерн го пречекува Шалке на стартот на Бундеслигата (ФОТО)

Sport 1 - 07.08.2020

Германската Бундеслига пред еден месец го најави стартот на новата сезона за 18 септември, а денеска беше објавен и распоредот на натпреварите од првото коло во шампионатот. Во првиот меч во новата сезона Баерн Минхен ќе го пречека Шалке, додека ...

Новата сезона во Бундеслигата започнува на 18 септември со дербито Баерн – Шалке

Спортски - 07.08.2020

Бундеслигата на официјалната веб страница објави дека новата сезона ќе ја започне на 18. септември. По традиција, сезоната се планира да започне со натпревар во кој ќе учествува шампионот на Германија – Баерн Минхен, а негов противник ќе биде ...

ФОТО: Бундеслигата тргнува со дерби, Чурлинов со Штутгарт го пречекуваат Фрајбург

Дриблинг - 07.08.2020

Бундеслига објави дека новата сезона ќе започне на 18 септември со дербито Баерн Минхен – Шалке. Сезоната ќе заврши во мај 2021 година, во првото коло Штутгарт на нашиот Дарко Чурлинов се среќава со Фрајбург, првата рунда во Бундеслигата ќе се игра ...

ПОТВРДЕНО: Бундеслигата тргнува на 18 септември со дерби Баерн (М) – Шалке

SportMedia - 07.08.2020

Новата сезона во германската Бундеслига и официјално ќе започне на 18 септември. Ова денеска го потврдија од Бундеслигата, објавувајќи го и календарот за комплетната сезона, која практично треба да заврши на 22 мај 2021 година.

Бундеслига: Чурлинов и Штутгарт во првото коло против Фрајбург

Слободен Печат - 07.08.2020

По подолга пауза Македонија ќе има свој претставник во најсилното германско првенство, во овој случај тоа е нашиот млад репрезентативец Дарко Чурлинов . Чурлинов со екипата на Штутгарт успеа преку втората Бундеслига да обезбеди настап во елитата, а ...

Бундеслигата драстично ја намали зимската пауза

Дерби - 07.08.2020

Германската Бундеслига ќе започне на 18. септември со дуелот меѓу Баерн Минхен и Шалке 04, но раководството реши значително да ја намали вообичаената зимска пауза. Новата сезона која ќе доцни поради паузата предизвикана од коронавирусот треба да ...

Новата Бундес-лига стартува со Баерн – Шалке

Екипа - 07.08.2020

Новата бундеслигашка сезона ќе стартува на 18 септември со натпреварот меѓу Баерн Минхен и Шалке, по денешната ждрепка со која беше утврден целокупниот календар за натпреварување во елитното германско фудбалско друштво.

Бундеслигата планира да ја започне сезоната на 18 септември

Опсервер - 07.08.2020

Берлин, 7 август 2020 () – Новото фудбалско првенство во Германија предвидено е да почне на 18 септември. Бундеслигата на официјалната веб-страница го претстави предлог календарот за претстојната сезона.

Им се погоди – Борусија дерби на Вестфален на 18. септември ќе означи старт на Бундеслигата

Спортманија - 07.08.2020

Имењаците ќе играат во првото коло што е закажано во терминот од 18. до 21. септември Борусија Дортмунд и Борусија Менхенгладбах ќе го играат дербито на првото коло во новата сезона во Бундеслигата што ќе почне на 18. септември.

Бундеслигата планира да ја започне сезоната на 18 септември

Sport M - 07.08.2020

Берлин, 7 август 2020 (МИА) – Новото фудбалско првенство во Германија предвидено е да почне на 18 септември. Бундеслигата на официјалната веб-страница го претстави предлог календарот за претстојната сезона.

Бундеслигата планира да ја започне сезоната на 18 септември

А1 On - 07.08.2020

Новото фудбалско првенство во Германија предвидено е да почне на 18 септември. Бундеслигата на официјалната веб-страница го претстави предлог календарот за претстојната сезона. Како и обично, сезоната се планира да започне со натпревар во кој ќе ...

Бундес лигата ќе почне на 18 септември, најверојатно со гледачи

Република - 07.08.2020

Новото фудбалско првенство во Германија предвидено е да почне на 18 септември. Бундеслигата на официјалната веб-страница го претстави предлог календарот за претстојната сезона. Како и обично, сезоната се планира да започне со натпревар во кој ќе ...

Бундеслигата планира да ја започне сезоната на 18 септември

MakPress - 08.08.2020

Новото фудбалско првенство во Германија предвидено е да почне на 18 септември. Бундеслигата на официјалната веб-страница го претстави предлог календарот за претстојната сезона. Како и обично, сезоната се планира да започне со натпревар во кој ќе ...