TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Врнежи од снег и магла на дел од патните правци

OhridNews - 10.12.2018

Од АМСМ информираат дека сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. На некои повисоки места во западните делови од државата има остатоци од кашест снег на коловозот, по интервенција на дежурните екипи на Македонија ...

Намалена видливост на Стража, можна појава на одрони

Нетпрес - 10.12.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на нашите дежурни екипи, известуваат од „Македонија Пат“.

Магла на повеќе патни правци

OhridNews - 09.12.2018

Од АМСМ информираат дека сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, по влажни коловози на повисоките места во северозападните и источните делови од државата. Во останатите делови од државата коловозите се наместа влажни.

Густа магла на Пресека

А1 On - 09.12.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на планинскиот премин Пресека има густа магла со видливост до 50 метри, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...

АКО ПАТУВАТЕ ВНИМАВАЈТЕ: Овде има магла-прст пред око не се гледа

Фактор - 09.12.2018

– Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на планинскиот премин Пресека има густа магла со видливост до 50 метри, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од ...

Густа магла на Пресека

Локално - 09.12.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на планинскиот премин Пресека има густа магла со видливост до 50 метри, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...

Густа магла на Пресека

Сител - 09.12.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на планинскиот премин Пресека има густа магла со видливост до 50 метри, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...

Густа магла со видливост до 50 метри на Пресека

Фокус - 09.12.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на планинскиот премин Пресека има густа магла со видливост до 50 метри, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...

Густа магла на Пресека, видливост до 50 метри

МКД - 09.12.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на планинскиот премин Пресека има густа магла со видливост до 50 метри, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...

Густа магла на Пресека

Курир - 09.12.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на планинскиот премин Пресека има густа магла со видливост до 50 метри, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...

Густа магла на Пресека

Канал5 - 09.12.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на планинскиот премин Пресека има густа магла со видливост до 50 метри, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...

Возете внимателно, коловозите се влажни, на Пресека има густа магла

+инфо - 09.12.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на планинскиот премин Пресека има густа магла со видливост до 50 метри, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...

Густа магла на Пресека

Слободен Печат - 09.12.2018

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на ...

Возете внимателно: На овие патишта има густа магла

Press24 - 09.12.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на планинскиот премин Пресека има густа магла со видливост до 50 метри, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...

Густа магла на Пресека

Пулс24 - 09.12.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на планинскиот премин Пресека има густа магла со видливост до 50 метри, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...

Намалена видливост поради појава на магла, Тетово – Шипковица од 20 – 30 метри

ТВ21 - 09.12.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози на повисоките места во северозападните и источните делови од државата. Во останатите делови од државата коловозите се наместа влажни.

Намалена видливост поради појава на магла, Тетово – Шипковица од 20 – 30 метри

4NEWS - 09.12.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози на повисоките места во северозападните и источните делови од државата. Во останатите делови од државата коловозите се наместа влажни.

Поради магла намалена видливоста на Стража

Макфакс - 11.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот. Врнежи од снег со променлив интензитет и натаму се бележат во Тетово, Попова Шапка, Маврово и Дебар, а поради појава на магла ...

Поради магла намалена видливост на Стража

24Инфо - 10.12.2018

Поради магла намалена видливост на Стража Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи ...