TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракометарот на КАРИЛ бил донесен без срцева акција, нема видливи траги на насилство

Фокус - 08.04.2022

Наспроти информациите на клубот Бутел и хрватските медиуми дека ракометарот Денис Тот синоќа бил претепан во скопскиот клуб „Привилиџ“, сепак тој на скопската Клиника за реанимација, анестезија и интензивно лекување бил донесен без видливи знаци на ...

Се огласи МВР за ракометарот: Во бесознание донесен на скопските клиники, без траги на насилство

Sport M

Ракометарот на КАРИЛ бил донесен без срцева акција, нема видливи траги на насилство

Либертас

Хрватскиот ракометар бил претепан во ноќниот клуб „Привилиџ“

МКД - 08.04.2022

Според хрватските медиуми, ракометарот на Бутел, Денис Тот кој е во критична состојба, бил претепан во ноќниот клуб „Привилиџ“, а снимките од инцидентот се избришани. Хрватскиот ракометар на Бутел, Денис Тот се наоѓа во критична состојба откако ...

Денис Тот бил претепан во скопски ноќен клуб, снимките - избришани!

Sport 1

Денис Тот е во кома откако бил истепан во ноќен клуб, снимките се избришани!

СуперСпорт

Хрватски медиуми: Тот бил претепан во ноќен клуб, видео-снимките ги снема

Фокус

Хрватски медиуми: Тот бил претепан во ноќен клуб, видео-снимките се избришани

Курир

Хрватски медиуми: Тот бил претепан во ноќен клуб, видео-снимките се избришани

Независен

Хрватскиот ракометар бил претепан во клубот „Привлиџ“, снимките од камерите веднаш биле избришани

PressingTV

24 Вести Либертас Опсервер MakPress

Ракометар на Бутел претепан, се бори за живот, брат му даде прва изјава!

СуперСпорт - 08.04.2022

Хрватскиот ракометар Денис Тот кој игра во екипата на Бутел бил претепан во Скопје и се бори за својот живот. Тот бил примен во средата во утринските часови во болница со тешки повреди по целото тело, а ситуацијата му е критична и се бори за живот.

Хрватски ракометар се бори за живот откако бил претепан во Скопје – се огласи неговиот брат

Спортклуб

Ракометар на Бутел претепан во Скопје, се бори за живот!

Спортски

Родителите на претепаниот хрватски ракометар се на пат за Скопје, не знаат што се случило

SportSport

Хрватски ракометар брутално претепан во Скопје

Локално

Ракометар на „Бутел“ крвнички претепан во Скопје, се бори за живот

Слободен Печат

Претепан ракометар на Бутел - се бори за живот!

Sport 1

Спортманија Денешен Независен Фокус ММС Опсервер 360 степени МКД