TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барање за помош испишано на песок на плажа покрена спасувачка мисија и неочекувано семејно обединување

Слободен Печат - 11.04.2024

Операција на американската морнарица и крајбрежна стража спаси тројца морнари кои беа заглавени на едно мало островче во Тихиот Океан повеќе од една недела, откако тие испишаа „ПОМОШ“ на белата песочна плажа.

Морнари се насукале на пуст остров, јаделе само кокос- ги пронашле по порака на плажата

Канал5 - 11.04.2024

Операција на американската морнарица и крајбрежна стража во вторникот спаси тројца морнари заглавени на мал остров во Тихиот Океан. Поминала повеќе од една недела откако триото напишале „HELP“ (помош) користејќи листови од палми поставени на плажа ...