TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манасков со Веспрем повторно го освои купот на Унгарија

ММС - 13.04.2021

Екипата на унгарски Веспрем ја започна „бербата“ на трофеи во оваа натпреварувачка сезона, победувајќи го единствениот вистински домашен ривал ПИК Сегед во финалето на Унгарскиот Куп со 28:26.

Манасков со Веспрем го освои Купот на Унгарија

Вечер Прес - 13.04.2021

Унгарскиот ракометен шампион Веспрем го освои пехарот во Купот на Унгарија, откако во финалето го победи големиот ривал П ИК Сегед со 28:26. Минатата сезона поради пандемиајата со коронавирусот натпреварувањето беше откажано.

ФОТО: Манасков и Веспрем го освоија Купот на Унгарија!

Слободен Печат - 12.04.2021

Денеска во големото финале екипата на Веспрем триумфираше со резултат 28:26 против составот на Пик Сегед. Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков придонесе во победата со два голови , а најефикасен беше Јахја со шест, по пет имаа Ненадиќ и екс ...

Нов трофеј за Дејан Манасков

Екипа - 12.04.2021

Дејан Манасков освои уште еден трофеј во својата фантастична кариера, прв за него сезонава откако со Веспрем триумфираше во Купот на Унгарија. Вообичаено, големото финале од ова натпреварување минува во меѓусебни пресметки на Веспрем и Пик Сегед, а ...

Манасков и Веспрем триумфираа во финалето на унгарскиот куп

Дерби - 12.04.2021

Веспрем го доби големото унгарско дерби со Пик Сегед (28:26), во финалето на националниот ракометен куп, по што Дејан Манасков и неговите соиграчи освоија нов трофеј во домашните натпреварувања.

Веспрем го освои унгарскиот куп, Манасков даде два гола во финалето

Спортманија - 12.04.2021

Победата над ПИК Сегед им беше подготовка за нападот на позначајните трофеи. Веспрем го освои Купот на Унгарија, откако во финалето го совлада ПИК Сегед со 28-26. Македонското лево крило Дејан Манасков во победата придонесе со два гола, и токму со ...

Манасков постигна два гола против Пик Сегед, Веспрем го освои Купот!

Sport 1 - 12.04.2021

Веспрем славеше во дербито против Пик Сегед со 28-26 во финалето на унгарскиот Куп, а дел од триумфот беше и македонскиот репрезентативец Дејан Манасков. Пик Сегед играше одлично во првото полувреме и имаше водство од 11-10 во завршницата од првото ...

Веспрем ја врати Куп-титулата во своите витрини, нов трофеј за Манасков

Gol.mk - 12.04.2021

Веспрем го доби дербито против ПИК Сегед (28-26) и го освои Купот на Унгарија, па му се одмазди на ривалот за поразот пред две години. Минатата сезона поради пандемиајата со коронавирусот натпреварувањето беше откажано.

Прв трофеј за Дејан Манасков и Веспрем, го освоија Купот на Унгарија

24 Ракомет - 12.04.2021

Репрезентативецот на Македонија, левото крило Дејан Манасков со Веспрем го освои пехарот во Купот на Унгарија откако после голема борба го совладаа најголемиот конкурент во домашното првенство ПИК Сегед со 28:26.

Дејан Манaсков има причина за задоволство, освои трофеј со Веспрем

Дриблинг - 12.04.2021

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков со Веспрем го освои Купот на Унгарија, за него ова е прва титула сезонава по победата против ПИК Сегед со 28-26. Веспрем стигна до победа против големиот ривал Пик Сегед, нашиот Манасков во победата на ...

Манасков и Веспрем го вратија Куп-пехарот

SportMedia - 12.04.2021

Дејан Манасков и Веспрем се освојувачи на Купот во Унгарија. Во финалето го совладаа Пик Сегед со 28-26 и стигнаа до 28. пехар во ова натпреварување. Двата тима одиграа неизвесен натпревар, почетокот на првото полувреме им припадна на ракометарите ...

Дејан Манасков сезонава прв стрелец во Веспрем (ФОТО)

24 Ракомет - 12.04.2021

После одигрување на 40 натпревари во оваа сезона на Листата на стрелците во редовите на Веспрем на првото место се наоѓа репрезентативецот на Македонија, Дејан Манасков. Левото крило досега постигна 135 гола во сите натпреварувањаи со нив ја има ...

Денеска на терените: Манасков во трка за првиот трофеј сезонава

24 Ракомет - 12.04.2021

Ракометарите на Веспрем денеска се наоѓаат пред нов предизвик кој ќе го имаат во Купот на Унгарија каде што вечерва во финалето ќе се соочат со составот на Пик Сегед. Двата најдобри состави во Унгарија и овој пат ќе се соочат во трката за трофејот, ...

„Петка“ на Манасков, Веспрем е во куп-финале

Екипа - 11.04.2021

Веспрем без проблеми се пласираше во финалето од ракометниот Куп на Унгарија, откако вечерва славеше во полуфиналната пресметка против Балатонфуреди со 43-26. Избраниците на Давид Дејвис ги одиграа во високо ниво сите 60 минути, на полувреме имаа ...

Манасков и Веспрем на чекор од титулата во Купот на Унгарија

Дерби - 11.04.2021

Веспрем на Дејан Манасков направи уште еден исчекор кон титулата во Купот на Унгарија и тоа откако денеска во полуфиналето славешe над Балатонфуреди со 43-26. Фаворитот немаше проблеми против екипата која е четвртопласирана во унгарскиот шампионат, ...

Петка на Манасков за ново финале за Веспрем

24 Ракомет - 11.04.2021

Веспрем и Дејан Манасков имаа сигурно издание во полуфиналето од Купот на Унгарија и со лесна победа против Балатонфуреди со 43:26 обезбедија пласман во финалето и борбата за трофејот. Добрата форма ракометарите на Давид Дејвис ја потврдија уште ...

Манасков и Веспрем моќно до Куп финалето

SportMedia - 11.04.2021

Дејан Манасков и Веспрем очекувано се најдоа во финалето во Купот на Унгарија. За противник го имаа тимот на Балатонфуреди кого го совладаа со убедливи 43-26. Победникот беше решен уште по првите 30 минути, Веспрем имаше позитива од двоцифрени 23-12.