TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поради кафе туристи во Венеција платиле казна од 950 евра

Република - 22.07.2019

Германски туристи се обиделе да сварат кафе во близина на мостот во Венеција „Риалто“ поради што се казнети 950 евра, па им е наложено да го напуштат градот. Двајца берлинци, стари 32 и 35 години се сместиле во дното на скалите на познатиот мост за ...

(ФОТО) ВНИМАВАЈТЕ ШТО ПРАВИТЕ ВО ВЕНЕЦИЈА за да не ве “ОДЕРАТ“ СО КАЗНИ И ПРОТЕРААТ: Германски туристи поради кафе ...

Екран - 21.07.2019

Неколку германски туристи се обиделе да сварат кафе во подножјето на венецијанскиот мост Риалто па се казнети со 950. евра и наредено им е да го напуштат градот. Двајца млади од Берлин, на возраст на 32. и 35.

Глоба од 950 евра и протерување за Германци кои на плинско вареле кафе на мост во Венеција

Макфакс - 20.07.2019

Германска туристичка двојка не успеала да ужива во живописната Венеција, бидејќи полицијата ги казнила со 950 евра и ги протерала од градот, откако се обиделе на плински грејач на отворено да зготват кафе, објави АФП.

Германци во Венеција извадиле плинска боца да си сварат кафе, но ги протерале и казниле 950 евра

+инфо - 20.07.2019

Германски туристички пар утрово не стигнал да ужива во убавините на италијанскиот град Венеција поради утринско кафе кое сакале да си го направат. Двајцата туристи од Берлин, на возраст од 32 и 35 години, сакале да одморат покрај познатиот мост ...

Глоба од 950 евра и протерување за Германци кои на плинско вареле кафе на мост во Венеција

Скопје24 - 20.07.2019

Германска туристичка двојка не успеала да ужива во живописната Венеција, бидејќи полицијата ги казнила со 950 евра и ги протерала од градот, откако се обиделе на плински грејач на отворено да зготват кафе, објави АФП.