TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бујар Османи: На рамениците носам благородна мисија

Алсат-М - 16.04.2024

Кандидатот на Европскиот фронт Бујар Османи, од митинг во Дебар порача дека овој фронт е историска унија на политичките сили и европска цел, со цел да се гарантира подобар и побогат живот за сите граѓани.

Османи ги прекина предизборните активности за денеска

Фокус

Османи ги прекинува предизборните активности, за причините се огласи на Фејсбук

Скопје1

Османи ги прекинува предизборните активности, за причините се огласи на Фејсбук

ТВ21

„ОСМАНИ Е ЕДНА ОД ГОЛЕМИТЕ ГРЕШКИ НА СДСМ. ДАЛИ Е МЕЃУ ГРЕШКИТЕ ШТО ГИ ПРЕПОЗНАВААТ?“: Најчевска со реакција на изјавата на Османи дека нема да присуствува на средби на Отворен Балкан

Фактор

Бујар Османи: На овие избори има две понуди…

Алсат-М

Како претседател можам да ја завршам европската интеграција во следните пет години

Пулс24

365 4NEWS Макфакс Опсервер +инфо Скопје инфо Точка Кајгана

Не само уставните измени, и ветингот услов за владина коалиција

ТВ21 - 16.04.2024

Освен уставните измени, услов за формирање на Влада ќе биде и договорот за ветинг. Ова го изјави кандидатот за претседател од Европскиот Фронт, Бујар Османи. Додаде дека секој кој има за цел да стане функционер првично треба да добие сертификат ...

Претседателски кандидати ветуваат „ветинг“, а немаат надлежност за тоа

Алсат-М

Таравари: Неколку пати го поканив Бујар Осман да потпише ветинг за политичари и судии

Во Центар

Касами: ВРЕДИ ќе бара гласови за Османи, ако тој помине во вториот круг

ТВ21

Бујар Османи ја уценува демократијата и заговара политички хаос

+инфо

ВРЕДИ ПОТСЕТУВА ДЕКА ОСМАНИ БИЛ ОБВИНЕТ ВО ПРОЦЕСОТ „ПАЦИЕНТ“ „Бујар е супермајстор на корупцијата во оваа држава“, велат од Коалицијата

+инфо

ВРЕДИ: Бујар Османи е супермајстор на корупцијата во оваа држава

24Инфо

Макфакс Опсервер Точка MTM Денешен MakPress Република

ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието

Макфакс - 16.04.2024

ВМРО и СДСМ веќе се обединија против барањето на Демократската унија за интеграција и Европскиот фронт изборот на претседателот да биде во Собранието, како главна точка на Платформата што лидерот Али Ахмети ја истакна во промоцијата на Бујар Османи ...

ДУИ ги обвини СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и уверува дека следниот претседател ќе се избира во Собранието

Локално

ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието

Опсервер

ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието

Либертас

ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието

А1 On

ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието

Zoom

ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието, како и премиерот Џафери ќе се оствари и „првиот претседател Албанец“

365

Lider MTM Скопје инфо Точка Во Центар Сител ММС ТВ21

Османи: Како претседател можам да ја завршам европската интеграција во следните пет години

360 степени - 15.04.2024

Тоа, како што кажа претседателскиот кандидат на ДУИ, ќе го стори благодарение на знаењето, искуството и контактите низ светот Претседателскиот кандидат на ДУИ и коалицијата „Европски фронт“, Бујар Османи, вечерва од митингот во Дебар порача дека од ...

Османи: Нема да има Влада без ветинг, секој што сака да стане министер, судија, обвинител прво ќе треба да добие сертификат издаден од САД, НАТО, ЕУ!

ТВ21

Османи: Нема да има Влада без договор за ветинг

24Инфо

Османи: Нема да има Влада без договор за ветинг

Макфакс

Османи: Нема да има Влада без договор за ветинг

Опсервер

Османи: Со мене како претседател интеграцијата во ЕУ ќе заврши за пет години

МКД

НЕМА ДА ИМА ВЛАДА БЕЗ ВЕТИНГ Османи ја повтори заложбата дека за секоја функција ќе мора да се добие сертификат од САД, НАТО, ЕУ…

+инфо

Press24 4NEWS Либертас Канал5 Независен Република MakPress Во Центар

Османи: Ако ја добијам поддршката, до крајот на мандатот сите во џебот ќе имаат европски пасоши

Локално - 14.04.2024

Како министер за надворешни работи успеав да ги откочам најважните интегративни процеси за државата,а како претседател можам да ги заокружам, рече кандидатот за претседател на Европскиот фронт Бујар Османи.

Османи: Можам да ги заокружам најважните интегративни процеси за државата

Либертас

Османи: Како претседател можам да ги заокружам интегративните процеси на државата

360 степени

„ДИЛЕМАТА Е СОЖИВОТ ИЛИ ЕТНИЧКИ ТЕНЗИИ“ Османи вели дека неговиот караван нема да изостави ниту едно село

+инфо

Османи: Можам да ги заокружам најважните интегративни процеси за државата

Zoom

Османи: Можам да ги заокружам најважните интегративни процеси за државата

Фокус

Османи: Се наоѓаме пред дилемата дали соживот или етнички тензии

МКД

Слободен Печат MakPress 365 Пулс24