TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србија делумно ги заостри мерките

МКД - 26.02.2021

Кризниот штаб на српската влада за борба против коронавирусот се откажа од намерата со петдневно затворање на сите угостителски објекти да се обиде да го пресече наглиот скок на бројот на новозаразените, кој веќе два дена последователно е поголем од ...

Србија делумно ги заостри мерките за ограничување на работата на угостителите

Нетпрес

Нов скок на заразата во Србија, утре одлука за заострени мерки

МКД

Србија го скрати работното време на кафулињата и трговските центри

Слободен Печат - 26.02.2021

Угостителските објекти и трговските центри во Србија ќе работат во престојниот викнед до четиринаесет часот, пренесоа медумите, по седницата на Кризниот штаб за сузбивање на епидемијата, пренесе агенцијата Бета.

Србија ќе го скратува работното време за викендов на кафулињата и трговските центри

Скопско Ехо

Во Србија се заоструваат епидемиолошките мерки, угостителите и трговските центри ќе работат до 14 часот

Опсервер

Се заоструваат мерките во Србија: Угостителите и трговските центри ќе работат само до 14 часот

Денешен

Во Србија нови мерки – кафулињата, рестораните и трговските центри ќе работат до 14ч

Телма

Во Србија се заоструваат епидемиолошките мерки, угостителите и трговските центри ќе работат до 14 часот

Либертас

Во Србија се заоструваат епидемиолошките мерки – угостителите и трговските центри ќе работат до 14 часот

ТВ21

MakPress еМагазин Република Независен

Викендов кафулињата и трговските центри ќе затворат во 14:00 часот, Србија воведе нови мерки

Алсат-М - 26.02.2021

Кафулињата, рестораните, односно сите угостителски објекти, како и трговски центри во Србија, ќе работат до 14 часот за време на викендот, односно утре и в недела, одлучено е на штотуку завршената седница на Кризниот штаб за борба против вирусот ...

Србија: Заострени мерки за викенд, трговските центри и кафулињата ќе бидат отворени до 14 часот

Локално

За викендите во Србија сите кафулиња, ресторани и трговски центри ќе работат до 14 часот

Сител

Нови мерки во Србија: За викендот, сите кафулиња, ресторани и трговски центри со работно време до 14 часот

Курир

Ако планирате да патувате во Србија: Нови мерки, за викендот, сите кафулиња, ресторани и трговски центри со работно време до 14 часот

Скопје инфо

Нови мерки во Србија: За викендот, сите кафулиња, ресторани и трговски центри со работно време до 14 часот

PressingTV

Во Србија со новите мерки се очекува за викендите кафулињата, рестораните и трговските центри да работат до 14 часот

24Инфо

Press24