TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина, вели Шолц

360 степени - 30.01.2023

Изјавата на германскиот канцелар следува откако тој минатата недела се согласи да испрати 14 тенка „леопард 2“ во Украина, по што официјален Киев ги засили повиците до Западот за испраќање борбени авиони во земјата И покрај засилените повици од ...

Шолц за “Тагесшпигел”: Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина

24Инфо

Украина: Дали се на ред борбени авиони, па подморница…?

Кумановски м.

Шолц: Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина

Кумановски м.

Шолц за „Тагесшпигел“: Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина

Независен

Шолц за “Тагесшпигел“: Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина

Курир

Шолц за “Тагесшпигел“: Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина

Опсервер

Телма 24 Вести Фокус Н.Македонија Република +инфо Р.С.Европа Алсат-М

Шолц вети дека ќе ги продолжи разговорите со Путин за ставање крај на војната во Украина

Во Центар - 30.01.2023

Германскиот канцелар Олаф Шолц смета дека е важно разговорите секогаш да се вратат на вистинската тема – како светот да излезе од оваа ужасна ситуација. Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека сака да ги продолжи директните разговори со рускиот ...

Блумберг за посетата на Шолц на Јужна Америка: Целта на Германија е да стигне до литиум пред Кинезите

Кумановски м.

За Шолц е неопходно да се продолжат разговорите со Путин

Слободен Печат

Шолц: Треба да разговарам со Путин

Кајгана

Шолц на четиридневна турнеја низ Јужна Америка

Независен

ШОЛЦ: Пак ќе разговарам со Путин, зашто е неопходно да се разговара, за да ја повлече војската од Украина и да стави крај на војната

Денешен

Шолц: Мора да се разговара со Путин

Локално

Фокус