TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џеко го пропушта мечот со Милан

Курир - 26.02.2021

Италијанскиот фудбалски клуб Рома во дерби дуелот во Серија А против Милан нема да може да смета на босанскиот репрезентативец Един ...

Пех за Рома: Само што се врати во тимот, Џеко се повреди и ќе го „скокне“ Милан

Gol.mk - 26.02.2021

Босанскиот напаѓач на Рома, Един Џеко се врати во тимот по недоразбирањето и караницата која очигледно ја надминаа со тренерот Пауло Фонсека. Голгетерот одговори на одличен начин, даде два гола во двомечот со Брага и помогна Рома да се пласира во ...

Рома со уште еден проблем, Џеко нема да игра против Милан во неделното дерби

Дриблинг - 26.02.2021

Един Џеко нема да може да им помогне на совите соиграчи за неделното дерби со Милан во Серија А. Босанскиот репрезентативец, се повреди во дуелот со Брага во Лига Европа и најверојатно ќе мора да паузира најмалку десет дена.

Џеко го пропушта дербито со Милан

Екипа - 26.02.2021

Среќата му го врти грбот на Един Џеко оваа сезона, босанскиот голгетер конечно го надмина конфликтот со тренерот Фонсека и со гол се врати во стартниот тим против Брага, за веднаш потоа да заработи незгодна повреда.

Рома без Џеко ќе го напаѓа Милан

Точка - 26.02.2021

Рома, во недела, ќе го пречека Милан, во дерби дуелот во Серија А. „Волчицата“ за овој дуел нема да може да смета на Един Џеко. Рома, синоќа, и во реваншот ја победи Брага и се пласира во осмина-финалето во Лига Европа.

Фонсека: Мислам дека повредата на Џеко не е опасна, чекаме одговор од лекарите

Екипа - 26.02.2021

Един Џеко беше заменет во средината на второто полувреме на дуелот против Брага, откако синоќа се повреди при една акција во 66. минута, па Пауло Фонсека го извади од игра. Во својата изјава по натпреварот, Фонсека на некој начин ги смири фановите ...

Един Џеко стана рекордер на Рома, го надмина големиот Тоти

Спортманија - 25.02.2021

Со голот против Брага, Босанецот испиша историја. Босанскиот фудбалер Един Џеко, со вечерашниот погодок со кој ја најави победата на Рома против Брага во мечот од Лига Европа, испиша историја на Волчиицата.

Џеко ја „стресе“ Брага и стана рекордер на Рома, го претекна и Тоти (видео)

SportMedia - 25.02.2021

Босанскиот напаѓач Един Џеко со својата Рома вечерва игра против Брага и води по првото полувреме со 1:0 и е со големи шанси за пласман во осминафиналето на Лига Европа. Џеко го постигна голот за водство што е негов 29-ти за Рома во европските ...