TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Расте неизвесноста во Токио: Олимпијадата ќе мора да биде откажана?!

Спортклуб - 22.01.2021

Јапонија е цврста во своите намери оваа година да биде домаќин на Олимписките игри во Токио и ги негираше извештаите за можно откажување, но изгледа дека ветувањето нема да ја намали загриженоста на јавноста поради одржувањето на настанот во текот ...

„Тајмс“ информираше за откажување на Летните олимписките игри, од Токио експресно демантираа

OhridNews

Демант од Токио – Не е точно дека Олимписките игри ќе бидат одложени

Екипа

Јапонските власти ги демантираа информациите за откажување на Олимписките игри во Токио

24 Вести

Шок: Откажани олимписките игри во Токио!?

Екипа

Јапонските власти ги демантираа информациите за откажување на Олимписките игри во Токио

А1 On

Јапонските власти ги демантираа информациите за откажување на Олимписките игри во Токио

Независен

Опсервер Курир Кајгана +инфо Денешен Либертас MakPress

ИОК со демант: Олимписките игри во Токио ќе се одржат - летово!

Sport 1 - 22.01.2021

„Тајмс“ објави дека Владата на Јапонија во тајност решила да не се одржат Олимписките игри во Токио ниту оваа година, откако тие лани беа одложени поради пандемијата на ковид-19, но сега пристигна демант од Меѓународниот олимписки комитет (ИОК).

МОК: Нема „план Б“ за ОИ во Токио

Опсервер

МОК: Нема „план Б“ за ОИ во Токио

Либертас

Не постои „план Б“ за ОИ во Токио

SportMedia

МОК: Нема „план Б“ за ОИ во Токио

MakPress

Нема „план Б“ за Олимписките игри во Токио

Независен