TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АА подготвила програма со 5 точки – утре ќе се сретнат Ковачевски и Таравари

ТВ21 - 30.01.2023

Премиерот Димитар Ковачевски и претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, утре ќе имаат средба каде ќе се разговара за евентуалниот влез на АА во Влада. Лидерот на АА, Арбен Таравари, извести дека за утре подготвиле програма со 5 точки ...

Таравари утре на средба со Ковачевски, првично ќе се разгледа понудата од премиерот за влез во Владата, велат од АА

360 степени

Утре средба Ковачевски – Таравари посветена на влез на АА во Владата

Бизнис Вести

ВМРО-ДПМНЕ пак го притиска Таравари. Алијансата мирна и вели одговори да побараат кај Груевски

Независен

Клучна недела за влегувањето на Арбен Таравари во Влада

24 Вести

„Алијанса“ во потрага по Здравство и Правда, затишје пред преговори за проширување на владиниот кабинет

Телма

„Отровни стрели“ меѓу поранешните партнери: Се скараа ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса

Слободен Печат

ТВ21 Канал5 360 степени Нетпрес Frontline Нова ТВ CivilMedia Бриф

Таравари: Подготвивме програма од пет точки, ако се прифатливи за Владата ќе преговараме за кадровските решенија

Телма - 30.01.2023

Претседателот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари во изјава за медиуми ја потврди утрешната средба во Владата со премиерот Димитар Ковачевски, на која ќе се разговара за можен влез на партијата во владината коалиција и истакна дека тие веќе ...

Таравари: Подготвивме програма од пет точки, ако се прифатливи за Владата ќе преговараме за кадровските решенија

Бизнис Вести

Таравари: Подготвивме програма од пет точки, ако се прифатливи за Владата ќе преговараме за кадровските решенија

24Инфо

Таравари: Подготвивме програма од пет точки, ако се прифатливи за Владата ќе преговараме за кадровските решенија

24 Вести

Подготвивме програма од пет точки, ќе преговараме за кадровските решенија ако се прифатливи за Владата, порача Таравари

Н.Македонија

Таравари: Подготвивме програма од пет точки, ако се прифатливи за Владата ќе преговараме за кадровските решенија

Press24

Таравари: Подготвивме програма од пет точки, ако се прифатливи за Владата ќе преговараме за кадровските решенија

Скопје инфо

Република 365 Сител Слободен Печат Zoom Фокус 360 степени Либертас

Николоски за Таравари: Сака да влезе во владата не поради уставните измени бидејќи мнозинство нема, се работи за ...

Курир - 29.01.2023

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски за време на денешна прес конференција одговарајќи на новинарско прашање за изјавите и постапките на претседателот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари, истакна дека за жал од изјавите на ...

Дали Таравари сака во Владата заради математика или „бурек позиции“, се прашува Николоски

МКД

Николоски за Таравари: Сака да влезе во владата не поради уставните измени бидејќи мнозинство нема, се работи за математика или уцена

Опсервер

Николоски: Тезата дека АА влегува во владата за да се обезбеди уставно мнозинство од 80 пратеници е смешна

Слободен Печат

Николовски за Таравари: Тој сака во влада не поради уставните измени, туку поради математика или уцена

Макфакс

Таравари не влегува во Владата поради уставните измени, туку поради уцена или математика

Lider

Николоски за Таравари: Сака да влезе во владата, но не поради уставните измени бидејќи мнозинство нема, се работи за математика или уцена

Република

Нетпрес MTM 360 степени Точка Press24 MakPress Lider