TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претставени новите Оpel Аstra GSE и Astra Sports Tourer GSE

Н.Македонија - 29.09.2022

-Спортската иднина на Opel е електрична: Astra GSe и Astra Sports Tourer GSe plug-in хибридите лансираат динамичен подбренд -Страст плус одговорност: GSe овозможува перформанси, како и локална мобилност без штетни емисии -GSe шасија: низок праг на ...

Astra е првиот модел на Opel со новата ознака GSe

Авто Плус - 28.09.2022

GSe подбрендот на Opel ги доби првите носители на оваа ознака во тандемот хечбек и караван на Astra кои пристигнуваат со хибриден погон Кратко по објавувањето на својот нов подбренд наречен GSe (Grand Sport Electric) за своите спортски модели, Opel ...

ПРЕМИЕРА: Opel ги претстави првите модели со ознаката GSe – плаг-ин хибридните Astra GSe и Astra Sports Tourer GSe!

CARClub - 28.09.2022

Opel го лансира својот динамичен под-бренд GSe со новите, плаг-ин хибридни Astra GSe и Astra Sports Tourer GSe. Новите спортски модели на Opel добиваат врвен плаг-ин хибриден погон и ветуваат дека ќе го погодат идеалниот баланс меѓу комфор и ...

Доаѓаат Opel Astra GSE и Astra Sports Tourer GSE

24auto - 29.09.2022

Ознаката „GSe“ на Opel традиционално беше кратенка од „Grand Sport Einspritzung“ како на Opel Commodore GS/E и на Opel Monza GSE. GSe сега е врвниот, спортски подбренд на Opel, што значи „Grand Sport electric“.

Претставени новите OPEL ASTRA GSE И ASTRA SPORTS TOURER GSE

Макфакс - 29.09.2022

· Спортската иднина на Opel е електрична: Astra GSe и Astra Sports Tourer GSe plug-in хибридите лансираат динамичен подбренд · Страст плус одговорност: GSe овозможува перформанси, како и локална мобилност без штетни емисии · GSe шасија: низок праг ...