TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Еј“ на Васил Христов – филм за исчезнатиот македонски премиер

Р.С.Европа - 16.11.2018

„Еј“, забранетиот и долго очекуван филм на режисерот Васил Христов, во кој е раскажана приказната за исчезнатиот премиер, конечно пристига пред македонската публика. Премиерата ќе се одржи в недела, на 18 декември во 20 часот, на „Синедејс 2018“.

(Видео) Трејлер за македонскиот филм „Еј!“, кој ќе го затвори „Синедејс“

Макфакс - 16.11.2018

Македонскиот филм „Еј!“ на режисерот Васил Христов ќе ја има својата премиера на завршната вечер од филмскиот фестивал „Синедејс“во недела на 18 ноември. „Еј!“ е сниман пред точно десет години без никаков буџет и поддршка од тогашниот филмски фонд.

[Интервју] Васил Христов: Филмот „ЕЈ!“ не е Холивуд, туку е интелектуален панк за еден исчезнат премиер

Радио МОФ - 16.11.2018

Режисерот Васил Христов – Вуси по 10 години од првата клапа од снимањето на „ЕЈ!“ (HEY!), конечно во недела на „Синедејс“ ќе може да присуствува на премиера на својот филм за исчезнатиот премиер. И тоа во време на вистински исчезнат (екс) премиер.

“Еј!“ – филм за исчезнувањето на македонскиот премиер: Исчезнал од спалната соба, каде што спиел до неговата сопруга !

Вечер - 16.11.2018

Филмот кој се прикажува во рамки на гала-програмата на фестивалот “Синедејс” ја носи приказната за група пријатели, кои без намера стануваат грабнувачи на премиерот, а тој нивни несакан заложник.

Христов: „Еј!” е рефлексија на нашето најблиско болно минато

24Инфо - 16.11.2018

Христов: „Еј!” е рефлексија на нашето најблиско болно минато „За време на една ноќна забава, група пријатели имаат спиритуална сеанса. На шега се обидуваат да стапат во контакт со духот на Александар Велики.

ВИДЕО: Филмот „ЕЈ!“ на Васил Христов за киднапирањето на премиерот ќе го затвори Синедејс

А1 On - 16.11.2018

Македонскиот филм „Еј!“ на режисерот Васил Христов ќе ја има својата премиера на завршната вечер од филмскиот фестивал „Синедејс“ во недела на 18 ноември. „Еј!“ е сниман пред точно десет години без никаков буџет и поддршка од тогашниот филмски фонд.

Премиерата на „ЕЈ“, филм за исчезнувањето на премиерот, ќе го затвори „Синедејс“

Бриф - 16.11.2018

„За време на една ноќна забава, група пријатели имаат спиритуална сеанса. На шега се обидуваат да стапат во контакт со духот на Александар Велики. Меѓутоа, наместо духот на античкиот лидер, меѓу нив се материјализира вистинскиот премиер на ...

Филмот „ЕЈ!“ на Васил Христов за киднапирањето на премиерот ќе го затвори Синедејс

+инфо - 16.11.2018

Македонскиот филм „Еј!“ на режисерот Васил Христов ќе ја има својата премиера на завршната вечер од филмскиот фестивал „Синедејс“ во недела на 18 ноември. „Еј!“ е сниман пред точно десет години без никаков буџет и поддршка од тогашниот филмски фонд.

Филмот „ЕЈ!“ на Васил Христов за киднапирањето на премиерот ќе го затвори Синедејс

Слободен Печат - 16.11.2018

Македонскиот филм „Еј!“ на режисерот Васил Христов ќе ја има својата премиера на завршната вечер од филмскиот фестивал „Синедејс“ во недела на 18 ноември. „Еј!“ е сниман пред точно десет години без никаков буџет и поддршка од тогашниот филмски фонд.

Филмот „ЕЈ!“ на Васил Христов за киднапирањето на премиерот ќе го затвори Синедејс

Факултети - 17.11.2018

Македонскиот филм „Еј!“ на режисерот Васил Христов ќе ја има својата премиера на завршната вечер од филмскиот фестивал „Синедејс“ во недела на 18 ноември. „Еј!“ е сниман пред точно десет години без никаков буџет и поддршка од тогашниот филмски фонд.