TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филипче: Брзо закрепнување на сите пациенти, се надевам на позитивни вести сè почесто

CivilMedia - 09.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува сè почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се оздравени двајца пациенти од ...

Нови две лица од Штип оздравени од коронавирус

MakPress - 09.04.2020

Министерството за здравство информира дека денеска попладне се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим од болницата во Штип.

Филипче: Брзо закрепнување на оздравените, се надевам на позитивни вести сè почесто

Press24 - 08.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува се почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се оздравени двајца пациенти од ...

Филипче по двајцата оздравени пациенти: Почесто да слушаме позитивни вести

Фокус - 08.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува се почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се оздравени двајца пациенти од ...

Филипче: Брзо закрепнување на оздравените, се надевам на позитивни вести сè почесто

Канал5 - 08.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува се почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се оздравени двајца пациенти.

Филипче: Брзо закрепнување на оздравените, се надевам на позитивни вести сè почесто

Сител - 08.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува се почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се оздравени двајца пациенти од ...

Уште две лица од Штип оздравени од коронавирусот

Р.С.Европа - 08.04.2020

Министерството за здравство информира дека денеска попладне се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим од болницата во Штип.

Уште две лица од Штип оздравени од Ковид -19

Канал5 - 08.04.2020

Министерството за здравство информира дека денеска попладне се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим од болницата во Штип.

Излекувани уште двајца пациенти од Штип

Макфакс - 08.04.2020

По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан ...

Добра вест: Двајца нови излечени од Штип

Press24 - 08.04.2020

Две лица од Штип се излекувале од Ковид-19, двајцата биле со лесна слика на болеста и биле на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим на болницата во Штип, информира Министерството за здравство.

Уште две лица од Штип оздравени од коронавирусот

МКД - 08.04.2020

Министерството за здравство информира дека денеска попладне се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим од болницата во Штип.

Уште две лица од Штип оздравени од Ковид -19

Сител - 08.04.2020

Министерството за здравство информира дека денеска попладне се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим од болницата во Штип.

Излекувани двајца пациенти од Штип кои се лекувале во домашни услови

А1 On - 08.04.2020

По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан ...

Попладнево уште две официјално оздравени лица од корона вирусот

Фокус - 08.04.2020

Министерството за здравство информира дека денеска попладне се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим од болницата во Штип.

Уште двајца од Штип се излекувани од ковид-19

360 степени - 08.04.2020

За уште две лица од Штип, попладнево е потврдено дека се излекувани од ковид-19. Како што соопштија од Министерството за здравство, тие со лесна слика на болеста биле на домашно лекување и под постојан надзор на лекарскиот тим од болницата во Штип.

Филипче: Се надевам на позитивни вести сè почесто

А1 On - 08.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува се почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се оздравени двајца пациенти од ...

Филипче: Брзо закрепнување на сите пациенти, се надевам на позитивни вести сè почесто (ПВТ)

Либертас - 08.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува сè почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се оздравени двајца пациенти од ...

Филипче: Брзо закрепнување на сите пациенти, се надевам на позитивни вести сè почесто

Вечер - 08.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува сè почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се оздравени двајца пациенти од ...

Уште две лица од Штип оздравени од Ковид -19

Вечер - 08.04.2020

Министерството за здравство информира дека денеска попладне се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим од болницата во Штип.

Филипче: Брзо закрепнување на сите пациенти, се надевам на позитивни вести сè почесто (ПВТ)

Опсервер - 08.04.2020

Скопје, 8 април 2020 () – Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува сè почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се ...

Филипче: Брзо закрепнување на оздравените, се надевам на позитивни вести сè почесто

24Инфо - 08.04.2020

– Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува се почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се оздравени двајца пациенти ...

Филипче: Брзо закрепнување на оздравените, се надевам на позитивни вести сè почесто

Независен - 08.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува се почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од корона вирусот се оздравени двајца пациенти од ...

Филипче: Брзо закрепнување на оздравените, се надевам на позитивни вести сè почесто

ТВ21 - 08.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува се почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се оздравени двајца пациенти од ...

Филипче им посака брзо закрепнување на пациентите: Се надевам на позитивни вести сè почесто

Слободен Печат - 08.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува се почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се оздравени двајца пациенти од ...

Филипче: Брзо закрепнување на оздравените, се надевам на позитивни вести сѐ почесто

+инфо - 08.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува се почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се оздравени двајца пациенти од ...

Две лица од Штип кои се лекуваа во домашни услови, оздравеа од корона вирусот

Либертас - 08.04.2020

По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан ...

Излекувани уште двајца пациенти од Штип

Н.Македонија - 08.04.2020

По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан ...

Оздравени се две лица од Штип кои имаа коронавирус

Пулс24 - 08.04.2020

По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан ...

Оздравени се две лица од Штип кои имаа коронавирус

Курир - 08.04.2020

По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан ...

Две лица од Штип на домашно лекување го победија коронавирусот

Република - 08.04.2020

По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан ...

Уште две лица од Штип оздравени од Ковид -19

Опсервер - 08.04.2020

Скопје, 8 април 2020 () – Министерството за здравство информира дека денеска попладне се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим од ...

Оздравени од коронавирусот две лица од Штип, лекувани во домашни услови

Нетпрес - 08.04.2020

Според информациите добиени од Институтот за јавно здравје, министерството за здравство информира дека во средата попладнето се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од болеста Covid-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување ...

Уште две лица од Штип оздравени од Ковид -19

24Инфо - 08.04.2020

– Министерството за здравство информира дека денеска попладне се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим од болницата во Штип.

Оздравени од Ковид-19 две лица од Штип кои се лекуваа во домашни услови

ТВ21 - 08.04.2020

По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан ...

Уште две лица од Штип оздравени од ковид-19

+инфо - 08.04.2020

Министерството за здравство информира дека денеска попладне се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим од болницата во Штип.

Уште две лица од Штип оздравени од Ковид -19

Бриф - 08.04.2020

Министерството за здравство информира дека денеска попладне се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим од болницата во Штип.

Две лица од Штип на домашно лекување го победија коронавирусот

Слободен Печат - 08.04.2020

Кај овие лица, согласно протоколот, беа направени два контролни теста и истите покажаа негативен резулат на коронавирусот. По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се ...

Оздравени од Ковид-19 уште две лица од Штип кои беа на домашно лекување

ММС - 08.04.2020

По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан ...

Филипче: Брзо закрепнување на оздравените, се надевам на позитивни вести сè почесто

4NEWS - 08.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува се почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се оздравени двајца пациенти од ...

Излекувани уште двајца пациенти од Штип

MTM - 08.04.2020

По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан ...

Филипче: Имаме брзо закрепнување на оздравените, се надевам на позитивни вести сè почесто

iPortal - 08.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува се почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се оздравени двајца пациенти од ...

Филипче: Брзо закрепнување на сите пациенти, се надевам на позитивни вести сè почесто

Frontline - 08.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува сè почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се оздравени двајца пациенти од ...

Филипче: Се надевам дека сѐ почесто ќе слушаме позитивни вести

Локално - 08.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче со порака на Фејсбук им посака брзо закрепнување на сите пациенти и истакна дека очекува се почесто да слушаме позитивни вести, откако вечерва беше објавено дека од коронавирусот се оздравени двајца пациенти од ...

Две лица од Штип оздравени од Ковид -19

Frontline - 08.04.2020

Министерството за здравство информира дека денеска попладне се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим од болницата во Штип.

Излекувани уште двајца пациенти од Штип

Точка - 08.04.2020

По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан ...

Уште две лица од Штип оздравени од Ковид -19

CivilMedia - 08.04.2020

Министерството за здравство информира дека денеска попладне се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим од болницата во Штип.

Уште две лица од Штип оздравени од Ковид -19

4NEWS - 08.04.2020

Министерството за здравство информира дека денеска попладне се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим од болницата во Штип.

Уште две лица од Штип оздравени од Ковид -19

iPortal - 08.04.2020

Министерството за здравство информира дека денеска попладне се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим од болницата во Штип.

Убава вест: Две лица од Штип кои се лекуваа во домашни услови, оздравеа од корона вирусот

еМагазин - 08.04.2020

По информациите добиени од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека денеска попладнево се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан ...

Регистрирани уште две лица од Штип оздравени од коронавирус

Локално - 08.04.2020

Министерството за здравство информира дека денеска попладне се регистрирани уште две лица од Штип оздравени од Ковид-19, кои со лесна слика на болеста беа на домашно лекување, а под постојан надзор на лекарскиот тим од болницата во Штип.