TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мажите ги откриваат проблемите што ги преживуваат со своите бремени жени

Деца - 26.01.2020

Многу мажи споделуваат фотографии на социјалните мрежи и опишуваат ситуации во кои се нашле откако дознале дека ќе станат тактовци. Бременоста носи голема радост, но и ерупција од емоции кај жените кои полудуваат под влијанието на хормоните.

Прија со денови чувствувала мачнина и се посомневала дека е пак бремена: Ново бебе во семејството Живојиновиќ или…? ...

Вистина.мк - 25.01.2020

Иако лекарите и забраниле да затрудни две години по раѓањето на првото дете, Александра Пријовиќ посомневала дека можеби останала повторно бремена. Имено, Лепа Брена организирала скап семеен одмор за сите да уживаат на далечната, егзотична ...

Трамп удри и по бременоста! Забрани врска и породување во Америка, сега настанува вистински хаос!

Точка - 24.01.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп, решил да зададе нов удар за илегалната имиграција, така што значително ќе го заостри издавањето на визи за трудници. Имено, породилниот туризам е еден од најпрофитабилните работи за криумчарење луѓе.

8 работи за кои жените не сакаат да признаат дека ги правеле во бременоста

Pedijatar.mk - 24.01.2020

Кои се тие навики кои сте ги криеле во бременоста? Ова се осум работи кои жените ги прават, но никому не сакаат да ги признаат, бидејќи се плашат од осуда. Сте играле на картата “извинете, бремена сум“ „Извинете, но тешко ми е оти сум трудна“.

Откако лекарите ѝ забранија да остане трудна, Александра Пријовиќ исплашена дека пак е бремена

Репортер - 24.01.2020

Српската пејачка Александра Пријовиќ за време на одморот во Тајланд, каде што била со сопругот Филип, се жалела на болки во стомакот и помислила дека можеби е бремена, пишуваат српските медиуми.

САД ги ограничува визите за трудниците

Вечер Прес - 24.01.2020

Администрацијата на американскиот претседател, Доналд Трамп, ќе ги ограничи визите за трудниците за кои постои сомнеж дека би можеле да се породат во САД и нивните деца да добијат американско државјанство.

САД ги ограничува визите за трудниците

ММС - 24.01.2020

Администрацијата на американскиот претседател, Доналд Трамп, ќе ги ограничи визите за трудниците за кои постои сомнеж дека би можеле да се породат во САД и нивните деца да добијат американско државјанство.

Забранет влез за трудници во САД!

Expres - 24.01.2020

Администрацијата на американскиот претседател, Доналд Трамп, ќе ги ограничи визите за трудниците за кои постои сомнеж дека би можеле да се породат во САД и нивните деца да добијат американско државјанство.

Ново бебе во семејството Живојиновиќ?

Скопје24 - 25.01.2020

Лекарите и забраниле на Пријовиќ повторно да остане бремена две години по раѓањето на првото дете, но таа се посомневала дека можеби повторно е во блажена состојба. Лепа Брена организирала ексклузивен семеен одмор за сите да уживаат на далечната, ...