TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лазаров го објави поширокиот список за октомвриските натпревари

МКД - 30.09.2022

Селекторот на ракометната репрезентација, Кире Лазаров објави список од 35 имиња кои ќе конкурираат за настап на квалификациските мечеви за Европското првенство 2024 година кои ги играме во октомври. Македонија на 12.

Mанасков со камбек по повредата, уште четворица повратници во репрезентацијата

24 Ракомет - 30.09.2022

Селекторот на сениорската репрезентација на Македонија, Кире Лазаров, го објави поширокиот список од 35 ракометари што ќе бидат во конкуренција за настап во квалификациите за Европското првенство 2024 година.

Кирил Лазаров објави поширок список за Луксембург и Турција, има дури 35-мина ракометари (Фото)

Спортманија - 30.09.2022

Кирил Лазаров го објави поширокиот список со репрезентативци за дуелите со Луксембург и Турција во квалификациите за настап на Европското првенство во 2024 година. На него има дури 35-мина ракометари, а натпреварите треба да се играат на 12 октомври ...

Лазаров одбра играчи за квалификациите за ЕП 2024

Вечер Прес - 30.09.2022

Машката сениорска репрезентација на Македонија за десетина дена ги почнува квалификациите за пласман на ЕП 2024. Затоа селекторот Кирил Лазаров, го соопшти списокот на ракометари со кои Македонија ќе ги почне битките за пласман на континенталниот ...

Почнува ерата без Лазаров играчот, четворица повратници во списокот на Лазаров селекторот!

Sport 1 - 30.09.2022

Кире Лазаров го објави широкиот список од 35 имиња на кои ќе смета во октомвриската репрезентативна сесија, со која ќе бидат отворени квалификациите за Европското првнество во 2024 година.

35 ракометари на спискот за евро-квалификациите

TopSport - 30.09.2022

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за квалификациските натпревари за пласман на ЕУРо 2024. Македонија е дел од Групата 1 заедно со репрезентациите на Португалија, Турција ...

Лазаров со поширок список: Стартува ерата без Кире, Стоилов и Миркуловски…

Екипа - 30.09.2022

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров, го објави поширокиот список со 35 ракометари во пресрет на почетокот од квалификациите за ЕП 2024. Македонија на првиот натпревар во Скопје ќе ја пречека против селекцијата на ...

Лазаров објави список од 35 играчи за квалификациите за ЕП (ФОТО)

Дерби - 30.09.2022

Македонската сениорска репрезентација ја очекуваат квалификациски средби за Европското првенство, а за таа цел предводникот на националниот тим, Кирил Лазаров објави поширок список на играчи на кои ќе смета за битките со Луксембург и Турција.

Лазаров од 35 ракометари ќе избира за стартот на квалификациите за ЕП!

Gol.mk - 30.09.2022

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на квалификациите за следното Европско првенство, кое што на програмата е во 2024 ...

Девет ракометари на битолските клубови на списокот на Лазаров за евро-квалификациите

Тера - 30.09.2022

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на квалификациите за Европското првенство.

Лазаров објави список за квалификациите за ЕП

СуперСпорт - 30.09.2022

Македонските ракометари ги чекаат квалификациски натпревари за Европското првенство (ЕП), а селекторот Кире Лазаров го објави поширокиот список на играчи. Во списокот на Лазаров се наоѓаат „нови“ имиња како Димитар Димитриоски и Дарко Димитриевски, ...

Поширок список на Лазаров – 35 ракометари во конкуренција за настап во квалификациите за ЕП

24 Ракомет - 30.09.2022

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Кирил Лазаров го објави поширокиот список со 35 ракометари за претстојните натпревари во рамки на квалификациите за ЕП. Македонија ќе ја започне ерата без Лазаров, Миркуловски и Стоилов, а единствени ...

Лазаров го објави поширокиот список за квалификациите за ЕП

SportMedia - 30.09.2022

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров објави список од 35 имиња за квалификациските дуели против Луксембург и Турција за место на ЕУРО ...

Лазаров го објави поширокиот список за квалификациите

Спортски - 30.09.2022

Селекторот Кире Лазаров го објави поширокиот список на играчи за квалификациски натпревари за Европското првенство. Во списокот на Лазаров се наоѓаат „нови“ имиња како Димитар Димитриоски и Дарко Димитриевски, а исто така и Никола Костески.

35 ракометари на спискот за евро-квалификациите

Макфакс - 30.09.2022

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за квалификациските натпревари за пласман на ЕУРо 2024. Македонија е дел од Групата 1 заедно со репрезентациите на Португалија, Турција ...

Лазаров повика 35 имиња за стартот на квалификациите за Европското пренство

Sport M - 30.09.2022

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на квалификациите за Европското првенство.

Кире Лазаров го објави поширокиот список за октомвриските натпревари (ФОТО)

Курир - 30.09.2022

Селекторот на ракометната репрезентација, Кире Лазаров објави список од 35 имиња кои ќе конкурираат за настап на квалификациските мечеви за Европското првенство 2024 година кои ги играме во октомври. Македонија на 12.

Кире Лазаров го објави поширокиот список за октомвриските натпревари

Република - 30.09.2022

Селекторот на ракометната репрезентација, Кире Лазаров објави список од 35 имиња кои ќе конкурираат за настап на квалификациските мечеви за Европското првенство 2024 година кои ги играме во октомври. Македонија на 12.

Кирил Лазаров го објави составот за квалификациите – и дефинитивно без Стојанче Стоилов

Спортклуб - 01.10.2022

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers Phase 2.