TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Компанија на Илон Маск објави снимка од мајмун кој со мислите управува видеоигра (ВИДЕО)

МКД - 10.04.2021

Стартап на Илон Маск вчера објави снимка на која се гледа мајмун како игра едноставна видеоигра откако му биле вградени импланти засновани на нова технологија. Снимката на Неуралинк долга три минути го прикажува Пејџер, макаки мажјак, на кого на ...

ВИДЕО: Благодарение на вградениот чип мајмун телепатски одигра видео игра

Слободен Печат - 10.04.2021

Видеото на Неуралинк долго три минути го прикажува Пејџер, макаки мажјак, кој на двете страни на мозокот има вградени чипови, како игра „Мајнд понг“. Иако бил трениран да игра користејќи џојстик , тој дел од конзолата сега е исклучен.

(ВИДЕО) Благодарение на чип, мајмун со мислите управува видео игра

Lider - 10.04.2021

Стартапот на Илон Маск (Неуралинк) вчера објави видео снимка на која се гледа како мајмун игра едноставна видеоигра откако му биле вградени импланти засновани на нова технологија Видеото на Неуралинк долго три минути го прикажува Пејџер, макаки ...

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Кајгана - 10.04.2021

Објавено е видео во кое се прикажува мајмунот со вградени импланти во неговиот мозок кој благодарение на нив игра едноставна видеоигра . Станува збор за проект на стартап компанијата Neuralink во сопственост на милијардерот Илон Маск.

Компанијата на Илон Маск прикажа снимка од мајмун, кој преку мисли управува со видео игра

Канал5 - 09.04.2021

Стартап компанијата на Илон Маск вчера објави клип на кој се гледа мајмун како игра едноставна видео игра откако му биле вградени импланти засновани на нова технологија. На снимката од Невралинк во траење од три минути се гледа Пагера, машки макаки ...

РЕВОЛУЦИЈА! Мајмунигра видео игир само со неговиот ум! Идејата на Маск функционира (ВИДЕО)

Кумановски м. - 10.04.2021

Компанијата на Илон Маск за развој на интерфејсот мозок-машина „Невралинк“ објави неверојатно видео кое покажува како мајмун ја игра играта Понг користејќи го својот ум. На Пејџер (9), макака мајмун, му бил вграден системот Невралинк во мозокот пред ...

Мајмун игра „Понг“ со неговиот мозок: Идејата на Маск функционира, а ова е само почеток (ВИДЕО)

Локално - 09.04.2021

Neuralink објави ново видео, а главниот лик е мајмун кој сака видео игри. Животното ужива во играта „Понг“, и тоа само со помош на сопствениот ум и посебен интерфејс, за мозокот да комуницира со компјутерот.

ИСТОРИСКИ МОМЕНТ: Мајмунот со вграден чип во мозокот игра видео игра со своите мисли! (ВИДЕО)

Фактор - 09.04.2021

Кога тимот ќе го исклучи џојстикот, Пагер продолжува да ја игра играта - а имплантот му дозволува да игра „MindPong“, како што го нарече Невралинк. Невралинк и Илон Маск воведоа имплантација на мозок што ја дизајнираа во SpaceX, која беше вградена ...