TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тројца мажи седум дена биле заглавени на пуст остров, преживеале само со кокос, а ги нашле откако со листови од палма ...

Слободен Печат - 12.04.2024

Тројца морнари биле спасени од мал остров во Тихиот Океан, каде што биле блокирани повеќе од една недела, откако напишале „ПОМОШ“ со големи букви на бела, песочна плажа користејќи лисја од палми.

Морнари се насукале на пуст остров, јаделе само кокос- ги пронашле по порака на плажата

Канал5 - 11.04.2024

Операција на американската морнарица и крајбрежна стража во вторникот спаси тројца морнари заглавени на мал остров во Тихиот Океан. Поминала повеќе од една недела откако триото напишале „HELP“ (помош) користејќи листови од палми поставени на плажа ...

Барање за помош испишано на песок на плажа покрена спасувачка мисија и неочекувано семејно обединување

Слободен Печат - 11.04.2024

Операција на американската морнарица и крајбрежна стража спаси тројца морнари кои беа заглавени на едно мало островче во Тихиот Океан повеќе од една недела, откако тие испишаа „ПОМОШ“ на белата песочна плажа.