TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Месечен хороскоп за декември 2021: Рак

Скопје инфо - 29.11.2021

Добредојдовте во декември, слатки Ракови! Во текот на изминатиот месец, лунарната еклипса ви донесе големи промени, но пред вас е период на нови можности. Грижата за себеси е во главниот фокус овој месец.

Месечен хороскоп за декември 2021: Близнаци

Скопје инфо - 29.11.2021

Среќен декември, драги Близнаци. Вашата популарност се зголемува овој месец, но вториот дел од месецот ви носи и луѓе од минатото назад во вашиот живот. Ова е период кога ќе сфатите дека луѓето се менуваат, а тоа особено ќе ви стане јасно околу ...

Месечен хороскоп за декември 2021: Бик

Скопје инфо - 29.11.2021

Добредојдовте во декември, драги Бикови! Вашата владејачка планета Венера почнува да се движи ретроградно овој месец влијаејќи на вашиот љубовен живот. Љубов Декември е период на емоционална стабилност за вас.

Месечен хороскоп за декември 2021: Овен

Скопје инфо - 29.11.2021

Дали сте подготвени да ги раширите своите крилја? Декемврискиот хороскоп е тука а тој ви носи нови хоризонти. На 4 декември ни доаѓа соларната еклипса во вашата деветта куќа на експанзија која ќе ви помогне да тргнете на убаво патување без некоја ...

Магични денови во декември

Скопје инфо - 29.11.2021

Освен што е последниот месец во годината, декември ни ја носи магијата на празничните денови, но и нови почетоци. Ова се магичните денови во последниот месец од годината. 1 декември – Ретроградниот Нептун ни донесе многу проблеми, но тие исчезнуваат ...

Неделен хороскоп: 29 ноември - 5 декември

Скопје инфо - 28.11.2021

Што ни носи последната недела од ноември? Овен Задржете ја вербата, драги Овни! Ретроградниот Нептун завршува во среда и ја задржува вербата во новите можности за успех, но и ставање крај на нешто што не ви служи во животот.