TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во силна експлозија во Хјустон загинаа две лица

Макфакс - 24.01.2020

Две лица загинаа во силна експлозија што одекнала во магацин на фабрика во Хјустон, а која се слушнала и на оддалеченост од неколку километри од местото на инцидентот, соопштија официјални лица.

Силна експлозија го потресе Хјустон, двајца загинати (ФОТО+ ВИДЕО)

МКД - 24.01.2020

Две лица загинаа утрово во експлозија во индустриски објект во Хјустон, потврди Арт Ацеведо, началник на полицискиот оддел во Хјустон. Експлозијата, наводно, се случила во фабрика во областа Геснер.

Силна експлозија го потресе Хјустон во Тексас, двајца загинати (ВИДЕО)

Канал5 - 24.01.2020

Две лица загинаа во експлозија во индустриски објект во Хјустон, во американската држава Тексас , соопшти Арт Ацеведо, началник на полицискиот оддел. Експлозијата ги оштетила зградите и куќите во околината.

ВИДЕО: Огромна експлозија во Хјустон - цел град на нозе, хеликоптери го надлетуваат просторот

Press24 - 24.01.2020

Голема експлозија се случила рано утринава во околу 04:25 часот во северозападниот дел на Хјустон, јавува локалната полиција. Од силната експлозија испукале многу прозори во околината и видливи се оштетувања на кучите и зградите тврдат очевидци.

(Видео) Масивна експлозија го разбуди Хјустон

Макфакс - 24.01.2020

Масивна експлозија ги потресла куќите во Хјустон, Тексас, одекнувајќи низ градот, кршејќи прозорци и будејќи ги жителите во раните утрински часови, пренесува KTРK-ТВ. Експлозијата, наводно, се случила во фабрика во областа Геснер во градот.

Силна експлозија во Хјустон, едно лице повредено

А1 On - 24.01.2020

Најмалку едно лице е повредено во експлозија што се случи рано утрово во северозападен Хјустон, во американската држава Тексас, соопшти полицијата. Експлозијата се случила во 4 часот и 25 минути, а се слушнала и на неколку километри оддалеченост.

(ВИДЕО) Силна експлозија во Хјустон, има повредени

Алсат-М - 24.01.2020

Најмалку едно лице е повредено во експлозија што се случи рано утрово во северозападен Хјустон, во американската држава Тексас, соопшти полицијата. Експлозијата се случила во 4 часот и 25 минути, а се слушнала и на неколку километри оддалеченост.

Огромна експлозија во Хјустон: Целиот град на нозе, хеликоптерите ја надлетуваат областа

Точка - 24.01.2020

Огромна експлозија во Хјустон: Целиот град на нозе, хеликоптерите ја надлетуваат областа Голема експлозија се случила рано утрово во околу 4:25 часот во зграда во северозападниот дел на Хјустон, јавила локалната полиција.

(Видео) Масивна експлозија го разбуди Хјустон

24Инфо - 24.01.2020

Масивна експлозија ги потресла куќите во Хјустон, Тексас, одекнувајќи низ градот, кршејќи прозорци и будејќи ги жителите во раните утрински часови, пренесува KTРK-ТВ. Експлозијата, наводно, се случила во фабрика во областа Геснер во градот.

ОГРОМНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ХЈУСТОН: Цел град на нозе – хеликоптери ја надлетуваа областа!

Магазин - 24.01.2020

Голема експлозија се случила рано утринава во околу 04:25 часот во северозападниот дел на Хјустон, јавува локалната полиција. Од силната експлозија испукале многу прозори во околината и видливи се оштетувања на кучите и зградите тврдат очевидци.

Силна експлозија во Хјустон, едно лице повредено

Опсервер - 24.01.2020

– Најмалку едно лице е повредено во експлозија што се случи рано утрово во северозападен Хјустон, во американската држава Тексас, соопшти полицијата. Експлозијата се случила во 4 часот и 25 минути, а се слушнала и на неколку километри оддалеченост.

Силна експлозија во Хјустон, цел град на нозе

Република - 24.01.2020

Од силната експлозија испукале многу прозори во околината и видливи се оштетувања на кучите и зградите тврдат очевидци. Според првичните извештаи, повредени се двајца работници во зградата, а еден од нив со Брза помош е однесен во болница.

Во силна експлозија во Хјустон загинаа две лица

24Инфо - 24.01.2020

Две лица загинаа во силна експлозија што одекнала во магацин на фабрика во Хјустон, а која се слушнала и на оддалеченост од неколку километри од местото на инцидентот, соопштија официјални лица.

Силна експлозија во Хјустон, едно лице повредено

MakPress - 24.01.2020

Најмалку едно лице е повредено во експлозија што се случи рано утрово во северозападен Хјустон, во американската држава Тексас, соопшти полицијата. Експлозијата се случила во 4 часот и 25 минути, а се слушнала и на неколку километри оддалеченост.