TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонските кадети ќе се борат за десетото место на 17. Медитерански ракометни игри во Атина

Опсервер - 21.02.2020

Против репрезентацијата на Кувајт која има двојно помалку бодови од нас, македонската кадетска ракометна репрезентација утре ќе се бори за второ место во групата и десетто место на 17. Медитерански игри што се одржуваат во грчката престолнина, јави ...

Македонија убедлива против Саудиска Арабија

РК Металург - 21.02.2020

Македонската кадетска репрезентација ја извојува и својата втора победа на Медитеранските игри во Атина, откако предмалку високо ја порази селекцијата на Саудиска Арабија, со резултат 22:14 (6:5, 8:4, 8:5).

Кадетите подобри од Саудиска Арабија за втора победа на Медитеранскиот шампионат

Sport 1 - 21.02.2020

Кадетската ракометна репрезетација на Македонија по вчерашниот дебакл од Грција од 11 голови разлика денеска им се врати на победите на Медитеранскиот шампионат во Атина. Момците предводени од селекторот Никола Матлиески денеска славеа убедлива ...

Конечно крај на лошите резултати во Атина: Кадетите убедливи против Саудиска Арабија

Gol.mk - 21.02.2020

Кадетската репрезентација на Македонија ја запиша втората победа на Медитеранските игри во Атина, Грција, откако во разигрувањето за пласман од 9. до 14. место славеше убедливо над соодветната репрезентација на Саудиска Арабија (22-14).

По лошото издание со Грција, кадетите освоија пет бода против Саудиска Арабија

24 Ракомет - 21.02.2020

Машката кадетска репрезентација на Македонија по лошото издание на првиот натпревар од разигрувањето за пласман против јужниот сосед, забележа победа над Саудиска Арабија со убедливи 14-22 (5-6, 4-8, 5-8) Првиот период, како и на сите претходни ...

Малку радост за кадетите на МИ: Победа над Саудиска Арабија

SportMedia - 21.02.2020

Втората победа на Медитеранските игри во Атина, машката кадетска селекција на Македонија ја запиша претпладнево против Саудиска Арабија 22:14 (6:5, 8:4, 8:5). Нашите кадети одиграа добар меч, ги добија сите три дела од средбата, а најголемиот отпор ...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и Саудиска Арабија (ЛИНК)

24 Ракомет - 21.02.2020

Машката кадетска репрезентација денеска ќе ги одмери силите против соодветната селекција на Саудиска Арабија на Медитеранските игри во Атина во натпревар од разигрувањето за пласман од 9 до 14 место.

Втора победа за македонските кадети на Медитеранските ракометни игри во Атина

Курир - 21.02.2020

Mакедонската кадетска репрезентација ја совлада селекцијата на Саудиска Арабија со 22:14, на Медитаранските ракометни игри во Атина во натпреварите за пласман од 9. до 15. место, а утре го игра последниот натпревар против Кувајт во обид да се избори ...

Македонија доживеа тежок пораз од Грција во разигрувањето на Медитеранските игри

Gol.mk - 20.02.2020

Кадетската репрезентација на Македонија беше прегазена од селекцијата на Грција со 25-14 во разигрувањето на Медитеранските Игри. Младите надежи одиграа на ниво само во почетните 15 минути, кога се играше егал и резултатот беше 5-5.

Нашата ракометна иднина загуби од Грција со 11 разлика!

Sport 1 - 20.02.2020

Македонската кадетска ракометна репрезентација доживеа дебакл од 11 голови разлика од Грција на Медитеранскиот шампионат, што се одржува во Атина. Нашите таленти во разигрувањето за пласман од 9-то до 14-то место загубија со 25-14.

Тежок пораз за кадетите: Грција ја победи Македонија со 11 голови разлика!

24 Ракомет - 20.02.2020

Машката кадетска репрезентација на Македонија го продолжи настапот на Медитеранските игри со разигрување за пласман од 9 до 14 место. Прв предизвик за кадетите беше домаќинот, селекцијата на Грција од која загубија со високи 25-14 (5-5, 11-5, 9-4).

Кадетите денеска против Грциja среде Атина

24 Ракомет - 20.02.2020

Репрезентацијата на Македонија во кадетска конкуренција од денеска ќе има само по еден натпревар на Медитеранските игри. Следуваат натпреварите за пласман, но нема да биде лесно со оглед на тоа што се важат и дуелите од групната фаза против ...

Македонија со Грција, Саудиска Арабија и Кувајт ќе разигрува за пласман на МИ

Gol.mk - 19.02.2020

Македонската ракометна репрезентација до 18 години остана без нокаут-фаза на Медитеранските игри во Грција, а веќе ги доби ривалите за разигрување за пласман. Избраниците на Матлиевски ќе играат за пласман од 9 до 14 позиција, а познати се трите ...

Македонија ги дозна ривалите во разигрувањето за пласман на Медитеранскиот шампионат

Sport 1 - 19.02.2020

Македонските ракометари до 18 години не успеаа да се пласираат во четвртфинале на Медитеранскиот шампионат, откако ја завршија групната фаза со четири порази, едно реми и една победа, па сега ќе разигруваат за пласман од 9 до 14 место, а познати се ...

Втора победа за македонските кадети на Медитеранските ракометни игри во Атина

Опсервер - 21.02.2020

– Mакедонската кадетска репрезентација ја совлада селекцијата на Саудиска Арабија со 22:14, на Медитаранските ракометни игри во Атина во натпреварите за пласман од 9. до 15. место, а утре го игра последниот натпревар против Кувајт во обид да се ...

Медитерански ракометни игри: Македонските кадети постигнаа и втора победа во Атина

Денешен - 21.02.2020

Македонската кадетска репрезентација ја совлада селекцијата на Саудиска Арабија со 22:14, на Медитаранските ракометни игри во Атина во натпреварите за пласман од 9. до 15. место, а утре го игра последниот натпревар против Кувајт во обид да се избори ...

Втора победа за македонските кадети на Медитеранските ракометни игри во Атина

А1 On - 21.02.2020

Mакедонската кадетска репрезентација ја совлада селекцијата на Саудиска Арабија со 22:14, на Медитаранските ракометни игри во Атина во натпреварите за пласман од 9. до 15. место, а утре го игра последниот натпревар против Кувајт во обид да се избори ...

Втора победа за македонските кадети на Медитеранските ракометни игри во Атина

MakPress - 21.02.2020

Mакедонската кадетска репрезентација ја совлада селекцијата на Саудиска Арабија со 22:14, на Медитаранските ракометни игри во Атина во натпреварите за пласман од 9. до 15. место, а утре го игра последниот натпревар против Кувајт во обид да се избори ...

Македонските кадети втор пат славеа во Атина

Sport M - 21.02.2020

Mакедонската кадетска репрезентација ја совлада селекцијата на Саудиска Арабија со 22:14, на Медитаранските ракометни игри во Атина во натпреварите за пласман од 9. до 15. место, а утре го игра последниот натпревар против Кувајт во обид да се избори ...