TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иницијативен одбор бара оставка од Мицкоски и вонреден конгрес за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 21.08.2020

Иницијативниот одбор за свикување вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ денеска побара оставка од лидерот на партијата Христијан Мицкоски и одржување вонреден конгрес за избор на нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

„Иницијативата за промени во ВМРО ДПМНЕ“ побара оставка од Мицкоски и организирање конгрес

Канал5 - 21.08.2020

Оставка од Христијан Мицкоски и организирање конгрес побараа од Иницијативата за промени во ВМРО ДПМНЕ чии членови денеска организираа прес конференција пред седиштето на партијата. Тие велат дека Мицкоски треба да го исполни ветувањето, и да ...

ВМРО-ДПМНЕ за иницијаторите за смена на Мицкоски: Наместо да се фокусираат на борба против Заев, одбраа да служат на ...

ТВ21 - 21.08.2020

ВМРО-ДПМНЕ со реакција на изјавата на иницијативниот одбор за промени во партијата, од каде денеска истакнаа дека бараат вонреден конгрес за избор на нов претседател, откако претходно побараа од Христијан Мицкоски да поднесе оставка.

ВМРО-ДПМНЕ за иницијативата за смена на Мицкоски: Наместо борба против Заев, тие служат на неговите интереси

360 степени - 21.08.2020

Една помала група на поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои наместо да се фокусираат на борбата против Зоран Заев, одбраа да служат на неговите интереси, се вели во реакција на партијата по барањето на Иницијативниот одбор за свикување на вонреден ...

Членови на ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од Мицкоски и свикување вонреден конгрес

МКД - 21.08.2020

Иницијативниот одбор за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ денеска побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски, посочувајќи го како најодговорен за загубените избори и го потсети на ветувањето дека ги ги изгуби изборите и ако не ...

Инцијативен одбор за промени во ВМРО-ДПМНЕ бара оставка на Мицкоски и вонреден конгрес за избор на ново раководство

Бриф - 21.08.2020

Иницијативен одбор за промени во опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска излезе со барање за оставка на лидерот Христијан Мицкоски и за свикување вонреден конгрес, на кој ќе се избере новo раководство.

Оставка од Мицкоски и вонреден конгрес за избор на нов претседател на партијата, побара иницијативниот одбор за промени ...

Сакам да кажам - 21.08.2020

Иницијативниот одбор за организирање вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ денеска побара оставка на лидерот на партијата Христијан Мицкоски и одржување на вонреден конгрес за избор на нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Членови на ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од Мицкоски и вонреден конгрес

Вечер Прес - 21.08.2020

Ивица Коневски, Филип Петровски, Петре Латиновски и уште неколку десетици поранешни функционери и членови на партиските тела во ВМРО-ДПМНЕ побараа вонреден партиски конкрес и оставка од лидерот на партијата Христијан Мицкоски и актуелното ...

Членови на ВМРО-ДПМНЕ со иницијатива за вонреден конгрес на партијата и оставка од Мицкоски

360 степени - 21.08.2020

Во препознатливите лица од партијата за време на изјавата пред седиштето на партијата, можеа да се видат десетици поддржувачи, меѓу кои поранешните градоначалници на Аеродром и Дојран, Ивица Конески и Борче Стамов, актуелниот градоначалник на Бутел, ...

И градоначалникот Жика Стојановски во иницијативата за оставка на Мицкоски

Фактор - 21.08.2020

Оставка од Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО - ДПМНЕ побара денеска Иницијативата за промени во ВМРО-ДПМНЕ. Бараат да се свика нов конгрес на кој треба да се избере нов претседател. На пресконференцијата беа присутни Ивица Коневски, Жика ...

Инцијативен одбор за промени во ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски да си поднесе оставка и да свика вонреен конгрес за избор на нов ...

ТВ21 - 21.08.2020

Иницијативата за промени во ВМРО-ДПМНЕ, денеска одржа прес-конференција пред седиштето на партијата, од која бараат оставка од Христијан Мицкоски, и свикување на вонреден конгрес за избор на нов претседател.

Наместо интригантските игри на „Мериот“ коалицијата која им служи на интересите на Заев, за ВМРО-ДПМНЕ поважна е ...

Опсервер - 21.08.2020

Една помала група на поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои наместо да се фокусираат на борбата против Зоран Заев, одбраа да служат на неговите интереси и денес кога уште не е изгласана новата Влада на Заев, со стари и компромитирани транзициски ...

Членови и функционери во ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од Мицкоски и вонреден конгрес

А1 On - 21.08.2020

Одговорност и оставка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и неговиот тим, бара поранешната пратеничка, Весна Дамческа-Илиевска, во име на иницијативниот одбор за организирање на вонредниот конгрес.

Бараат оставки во ВМРО-ДПМНЕ кога јавноста чека влада

Expres - 21.08.2020

Самопрогласена „Иницијатива за промени во ВМРО-ДПМНЕ“ денеска пред седиштето на опозицинката партија побараа Конгрес и оставка од лидерот Христијан Мицкоски, по што експресно следеа реакции на социјалните мрежи.

Членови и функционери на ВМРО-ДПМНЕ: Оставка од Мицкоски и свикување вонреден конгрес на партијата

Локално - 21.08.2020

Дел од членството на ВМРО-ДПМНЕ, незадоволни од политиката на раководството, формирале иницијативен одбор за свикување вонреден конгрес на партијата. Тие денес одржаа прес-конференција пред седиштето на партијата, од која бараат оставка од Христијан ...

ФОТО: Тргнаа од Мериот, побараа оставка од Мицкоски и се вратија во Мериот

Курир - 21.08.2020

Иницијативата за промени во ВМРО-ДПМНЕ, денеска одржа прес-конференција пред седиштето на партијата, од која бараат оставка од лидерот Христијан Мицкоски, и свикување на вонреден конгрес за избор на нов претседател.

Иницијативата за промени во ВМРО-ДПМНЕ бара оставка на Мицкоски и вонреден конгрес за избор на нов лидер на партијата

CivilMedia - 21.08.2020

Иницијативата за промени во ВМРО-ДПМНЕ, денеска одржа прес-конференција пред седиштето на партијата, од која бараат оставка од Христијан Мицкоски, и свикување на вонреден конгрес за избор на нов претседател, пренсува Тв21 ...

ВИДЕО: Оставка од Мицкоски и вонреден конгрес побараа повеќе истакнати членови на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 21.08.2020

Повеќе истакнати членови на ВМРО-ДПМНЕ побараа претседателот на партијата Христијан Мицкоски да си поднесе оставка и да свика вонреден конгрес. Како што беше кажано, доколку тој не го стори тоа, тие ќе преземат чекори за закажување вонреден конгрес.

СДСМ: Мицкоски да се соочи со реалноста и да го одржи ветувањето - оставка откако загуби на изборите

24 Вести - 21.08.2020

Двата услови се исполнети ВМРО-ДПМНЕ загуби на парламентарните избори, а коалицијата предводена од СДСМ обезбеди парламентарно мнозинство за формирање на ефикасна влада со стабилен четиригодишен мандат.

Сашо Мијалков: Стотици илјади членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ не заслужуваат да ги води некој што лаже

Centar - 21.08.2020

фејсбук статус на Сашо Мијалков: Стотици илјади членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ не заслужуваат да ги води некој што лаже. На СДСМ му одговара прв човек на опозиција кој е навикнат на порази и одбива да се соочи со реалноста и одговорноста.

СДСМ: Мицкоски да ѝ погледне на реалноста во очи и да поднесе оставка, како што вети

Макфакс - 21.08.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, по поразот на парламентарните избори паѓа во се подлабока конфузија, а Христијан Мицкоски очајно бара алиби и ги погазува сопствените ветувања, сметаат од СДСМ. „Давата услови кои беа дел од ветувањето на Мицкоски се ...

Членови на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден партиски конгрес

МКД - 21.08.2020

По поразот на предвремените парламентарни избори, дел од членството на ВМРО-ДПМНЕ, незадоволни од политиката на раководството, формирале иницијативен одбор за свикување вонреден конгрес на партијата.

Богоевски: Мицкоски е најдобриот претседател на партија во светот

Локално - 21.08.2020

Поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, Павле Богоевски реагираше по повиците од СДСМ и плејада поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски да се повлече од претседателската функција. „Иако ветил пред изборите, од партијата денеска одговорија ...

Мицкоски да се соочи со реалноста и да го одржи ветувањето – оставка откако загуби на изборите

24Инфо - 21.08.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, по поразот на парламентарните избори паѓа во се подлабока конфузија, а Христијан Мицкоски очајно бара алиби и ги погазува сопствените ветувања. Наместо да се соочи со реалноста, за ВМРО-ДПМНЕ кукавичлук е нивниот претседател ...

Врие во ВМРО ДПМНЕ – Денеска почнува процедурата за нов конгрес и смена на Христијан Мицкоски

Centar - 21.08.2020

Над 20 видни актуелни и поранешни партиски функционери се обединија во барањето за вонреден конгрес. Според сознанијата иницијатива за конгрес на кој ќе биде сменето раководството на ВМРО ДПМНЕ е прифатена од огромен дел од членството.

Опозицијата обвинува дека кадрите се компромитирани, власта бара оставка од Мицкоски

Сител - 20.08.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ смета дека новата Влада на Заев е разочарувачка бидејќи се формира со истрошени и компромитирани кадри. Од партијата велат дека тие кои државата ја направиле рекордер по неуспеси во Европа, сега повторно се враќаат на ...

СДСМ бара оставка од Мицкоски, од ВМРО-ДПМНЕ велат дека тоа сега би било кукавички чин

ТВ21 - 20.08.2020

По изборот на персоналните решенија за формирање на Влада меѓу СДСМ и ДУИ, од Бихаќка денеска го повикаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ да поднесе оставка бидејќи тој пред изборите даде ветување дека доколку неговата партија доживее пораз на изборите тој ќе ...

СДСМ: Следниот чекор на Мицкоски е оставка, тоа следува откако ги изгуби изборите и откако не направи Влада

Канал5 - 20.08.2020

Повеќе од еден месец по изборите, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се во дезориентација, без политички компас по доживеаниот пораз. Покрај тоа што не понуди ништо конкретно за граѓаните, покрај тоа што немаше став за ниту едно важно прашање, ...

СДСМ: Следниот чекор на Мицкоски е оставка, тоа следува откако ги изгуби изборите и откако не направи Влада

Бриф - 20.08.2020

а Повеќе од еден месец по изборите, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се во дезориентација, без политички компас по доживеаниот пораз. Покрај тоа што не понуди ништо конкретно за граѓаните, покрај тоа што немаше став за ниту едно важно ...

СДСМ бара оставка од Мицкоски

Опсервер - 20.08.2020

20 август 2020 Повеќе од еден месец по изборите, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се во дезориентација, без политички компас по доживеаниот пораз. Покрај тоа што не понуди ништо конкретно за граѓаните, покрај тоа што немаше став за ниту едно ...

СДСМ бара оставка од Мицкоски

Слободен Печат - 20.08.2020

Повеќе од еден месец по изборите, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски сè уште се во дезориентација, без политички компас по доживеаниот пораз, наведуваат во соопштение од владејачката партија СДСМ.

СДСМ: Мицкоски да се исправи и да си поднесе оставка!

iPortal - 20.08.2020

Повеќе од еден месец по изборите, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се во дезориентација, без политички компас по доживеаниот пораз, порачаа од СДСМ. Покрај тоа што не понуди ништо конкретно за граѓаните, покрај тоа што немаше став за ниту ...

СДСМ: Мицкоски, наместо да бараш алиби за неуспесите, поднеси оставка

Локално - 20.08.2020

Според СДСМ, повеќе од еден месец по изборите, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се во дезориентација, без политички компас по доживеаниот пораз. „Покрај тоа што не понуди ништо конкретно за граѓаните, покрај тоа што немаше став за ниту едно ...

СДСМ бара оставка од Мицкоски

Скопје инфо - 20.08.2020

Повеќе од еден месец по изборите, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се во дезориентација, без политички компас по доживеаниот пораз. Покрај тоа што не понуди ништо конкретно за граѓаните, покрај тоа што немаше став за ниту едно важно прашање, ...

СДСМ: Време е Мицкоски, исправи се, поднеси оставка!

Фокус - 20.08.2020

Повеќе од еден месец по изборите, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се во дезориентација, без политички компас по доживеаниот пораз, велат од СДСМ. „Покрај тоа што не понуди ништо конкретно за граѓаните, покрај тоа што немаше став за ниту едно ...

СДСМ: Бараме оставка од Мицкоски!

Денешен - 31.10.2020

Наместо да организира „протести“, Мицкоски треба да си поднесе оставка, побара во денешното соопштение владејачкиот СДСМ. – Нема крај лицемерието и деструкцијата на губитникот Христијан Мицкоски, кој од ден на ден е се повеќе очаен и осамен.

СДСМ бара оставка од Мицкоски

Либертас - 20.08.2020

Повеќе од еден месец по изборите, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се во дезориентација, без политички компас по доживеаниот пораз. Покрај тоа што не понуди ништо конкретно за граѓаните, покрај тоа што немаше став за ниту едно важно прашање, ...

СДСМ бара оставка од Мицкоски

А1 On - 20.08.2020

„Повеќе од еден месец по изборите, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се во дезориентација, без политички компас по доживеаниот пораз. Покрај тоа што не понуди ништо конкретно за граѓаните, покрај тоа што немаше став за ниту едно важно прашање, ...

СДСМ: Следниот чекор на Мицкоски е оставка, тоа следува откако ги изгуби изборите и не направи Влада

Frontline - 20.08.2020

Повеќе од еден месец по изборите, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се во дезориентација, без политички компас по доживеаниот пораз. Покрај тоа што не понуди ништо конкретно за граѓаните, покрај тоа што немаше став за ниту едно важно прашање, ...

СДСМ СО ПОВИК ДО МИЦКОСКИ: Време е да се исполни предизборното ветување за оставка

Фактор - 20.08.2020

СДСМ го повик лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, да поднесе оставка. Велат дека на тој начин ќе гоп исполни предизборното ветување. „Повеќе од еден месец по изборите, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се во дезориентација, без ...

СДСМ бара оставка од Мицкоски

CivilMedia - 20.08.2020

„Повеќе од еден месец по изборите, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски сè уште се во дезориентација, без политички компас по доживеаниот пораз. Покрај тоа што не понуди ништо конкретно за граѓаните, покрај тоа што немаше став за ниту едно важно прашање, ...

Притисок за заминување на Мицкоски: Единствени кои сметаат дека треба да остане лидер се тој и неговото опкружување со ...

Скопје1 - 20.08.2020

Преку објави на социјалните мрежи, се повеќе членови на ВМРО-ДПМНЕ го искажуваат револтот кон лидерот на партијата, Христијан Мицкоски за изгубените избори и неуспехот да состави Влада, а притоа, бараат оставка од него и првите луѓе кои ги сметаат ...

Арсовски: Кукавички е Мицкоски да поднесе оставка сега кога Заев ја тероризира државата

Нетпрес - 20.08.2020

По повиците од СДСМ Христијан Мицкоски да се повлече од претседателската функција во ВМРО-ДПМНЕ, како што ветил пред изборите, од опозициската партија денеска одговорија дека тоа би било кукавички чин.

Арсовски: Би било кукавички чин доколку Мицкоски сега поднесе оставка

Локално - 20.08.2020

„Сега би било кукавички чин во овие околности претседателот Мицкоски да поднесе оставка, кога Зоран Заев и СДСМ буквално да тероризираат и ја крадат цела држава. Така да сметам дека ова е завршена тема на којашто не би имале што повеќе да додадеме, ...

СДСМ бара оставка од Мицкоски

MakPress - 20.08.2020

Повеќе од еден месец по изборите, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се во дезориентација, без политички компас по доживеаниот пораз. Покрај тоа што не понуди ништо конкретно за граѓаните, покрај тоа што немаше став за ниту едно важно прашање, ...

Арсовски: Би било кукавички чин Мицкоски сега да даде оставка

Скопје1 - 20.08.2020

Сега би било кукавички чин во овие околности оставка, кога Зоран Заев и СДСМ буквално да тероризираат и ја крадат цела држава. Така да сметам дека ова е завршена тема на којашто не би имале што повеќе да додадеме, така да подобро да се фокусираме на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кукавички е Мицкоски сега да поднесе оставка

Курир - 20.08.2020

На новинарско прашање на денешната прес конференција за коментар за барањата на СДСМ за оставка на Мицкоски, портпаролот Димче Арсовски рече дека ова прашање веќе е одговорено и претходно од страна на партијата, од страна на претседателот Мицкоски ...

Арсовски: Би било кукавички Мицкоски сега да даде оставка

Вечер Прес - 20.08.2020

Сега би било кукавички чин во овие околности оставка, кога Зоран Заев и СДСМ буквално да тероризираат и ја крадат цела држава. Така да сметам дека ова е завршена тема на којашто не би имале што повеќе да додадеме, така да подобро да се фокусираме на ...

Арсовски: Кукавички е Мицкоски сега да поднесе оставка

iPortal - 20.08.2020

„Сега би било кукавички чин во овие околности претседателот Мицкоски да поднесе оставка, кога Зоран Заев и СДСМ буквално да тероризираат и ја крадат цела држава. Така да сметам дека ова е завршена тема на којашто не би имале што повеќе да додадеме, ...

Арсовски: Кукавички е Мицкоски да поднесе оставка сега

Либертас - 20.08.2020

По повиците од СДСМ Христијан Мицкоски да се повлече од претседателската функција во ВМРО-ДПМНЕ, како што ветил пред изборите, од опозициската партија денеска одговорија дека тоа би било кукавички чин.