TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО – ДПМНЕ избра нов Извршен комитет, во него се и Бетмен велит, кошаркари, ветеринари и историчари

Макфакс - 29.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен комитет. На листата која што предмалку ја објави на Фејсбук членот на Извршениот комитет Антонијо Милошоски се најдоа многу нови имиња, како професорот Драги Димитровски, нефрологот Игор Николов, како и пратеникот Зеќир ...

Груевски ја реформира партијата со Бетмен во Извршниот комитет

Сакам да кажам - 30.07.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва избра нов Извршен комитет во кој што се најде и Богдан Илиевски Бетмен, еден од водачите на протестите на „За Заедничка Македонија“, кои што кулминираа со организираниот напад на Собранието на 27 април.

И Бетмен стана член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 29.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен Комитет, а за нов генерален секретар е избран Христијан Мицковски. Во извршниот комитет влезе и Богдан Илиевски-Бетмен, кој за време на протестите кои ги организираше и кои завршија со влез во Собранието тврдеше дека не ...

Кој си заминува од врвот на ВМРО ДПМНЕ?

Фактор - 29.07.2017

Од Извршниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ, си заминуваат Миле Јанакиески, Мартин Протуѓер, Владимир Пешевски, Гордана Јанкуловска и Сашо Мијалков кој веќе најави дека се повлекува од сите функции во партијата.

ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен Комитет

Курир - 29.07.2017

(ФБ статус на Антонио Милошоски) ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен Комитет! Едногласната поддршка од Централниот Комитет е голема обврска. Чест ми е што во тимот ни се придружуваат докажани луѓе како – Проф.

Избран нов ИК на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е новиот генерален секретар на партијата

Република - 29.07.2017

Професорот на Машински факултет Христијан Мицковски, актуелниот директор на ЕЛЕМ, е избран за нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната седница. Тој доаѓа на местото на Емил Димитриев, кој четири години ја извршуваше оваа функција.

“Бетмен велит“ влезе во новиот ИК на ВМРО ДПМНЕ

Фактор - 29.07.2017

В. Ѓорчев И. Димовски К. Трајановски Х. Мицковски, ген сек А. Милошоски Н. Србов Богдан Илиевски Бетмен Дејан Јованоски (кошаркар, Работнички) Светлана Колариќ (К. Вода) Драги Димитровски, Проф. Земјоделски Зеќир Рамчиловиќ Н.

Христијан Мицковски нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 29.07.2017

Христијан Мицковски, во моментов сеуште директор на ЕЛЕМ, ќе биде нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, дознава Фактор. Од оваа партиска позиција по четири години си заминува поранешниот технички премиер Емил Димитриев.

ВМРО – ДПМНЕ избра нов Извршен комитет

Алсат-М - 29.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен комитет. На листата која што предмалку ја објави на Фејсбук членот на Извршениот комитет Антонијо Милошоски се најдоа многу нови имиња, како професорот Драги Димитровски, нефрологот Игор Николов, како и пратеникот Зеќир ...

ВМРО-ДПМНЕ доби „освежен“ Извршен комитет, внатре и Бетмен

Макфакс - 29.07.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва избра нов Извршен комитет во кој што се најде и Богдан Илиевски Бетмен, еден од водачите на протестите на „За Заедничка Македонија“, кои што кулминираа со организираниот напад на Собранието на 27 април.

ВМРО-ДПМНЕ избра целосно нов Извршен комитет

Либертас - 29.07.2017

Антонио Милошоски преку Фејсбук извести за новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, избран вечерва. Еве што напиша тој: ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен Комитет! Едногласната поддршка од Централниот Комитет е голема обврска.

ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен комитет, во него е и Бетмен!

+инфо - 29.07.2017

Антонио Милошоски на Фејсбук ги објави имињата на новите членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен комитет! Едногласната поддршка од Централниот комитет е голема обврска за секој од нас, напиша Антонио Милошоски на ...

МНОГУ ИЗНЕНАДУВАЊА: ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен Комитет

Таратур - 29.07.2017

Сосема нови лица, од кои некои предводници на последните протести се најдоа во новиот Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ. Така во ИК влегува и популарниот Бетмен Велит, односно Богдан Илиевски, кој беше еден од водачите на протестите за унитарна ...

ВМРО-ДПМНЕ избра нови членови на Извршен Комитет, меѓу нив Србов, Бетмен велит и кошаркарот Дејан Јовановски

ТВ21 - 29.07.2017

(ФБ статус на Антонио Милошоски) ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен Комитет! Едногласната поддршка од Централниот Комитет е голема обврска. Чест ми е што во тимот нù се придружуваат докажани луѓе како – Проф.

ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен Комитет, Бетмен и Србов на листата

Бриф - 29.07.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва избра нов Извршен комитет, во кој што се најде и Богдан Илиевски Бетмен, еден од водачите на протестите на „За Заедничка Македонија“, кои што кулминираа со организираниот напад на Собранието на 27 април.