TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гласаат 6.935 болни, затвореници, лица во старските домови

24 Вести - 23.04.2024

Се спроведува гласањето на болни и изнемоштени, затвореници, војници, во старски домови и наши државјани во странство гласаат ден пред утрешните претседателски избори. Вкупно 6935 се пријавиле за остварување на гласачкото право за денес.

Молк пред утрешните претседателски избори, гласаат болните, затворениците, лицата во старските домови, тече кампањата за пратеници

OhridNews

Денеска молк за претседателските избори

МКД

Молк пред утрешните претседателски избори, гласаат болните, затворениците, лицата во старските домови, тече кампањата за пратеници

MakPress

Гласаат 6.935 болни, затвореници, лица во старските домови – молк пред утрешните претседателски избори, тече кампањата за пратеници

Бриф

Молк пред утрешните претседателски избори, гласаат болните, затворениците, лицата во старските домови

CivilMedia

Молк пред претседателските избори, гласаат болните, затворениците, тече кампањата за пратеници

А1 On

24Инфо Курир Нетпрес Алсат-М 24 Вести Слободен Печат Телма Антропол

Во Брисел до 14 часот гласаа над 38 отсто од регистрираните гласачи за Претседателските избори

Либертас - 23.04.2024

Гласањето за претседателските избори на избирачкото место 5003 во Македонската амбасада во Брисел започна утрово во 7 часот и се одвива во најдобар ред без никакви нерегуларности, изјави за МИА претседателот на Избирачкиот одбор на ова гласачко ...

Во Брисел до 14 часот гласаа над 38 отсто од регистрираните гласачи за Претседателските избори

Во Центар

Во Брисел до 14 часот гласаа над 38 отсто од регистрираните гласачи за Претседателските избори

CivilMedia

Предизборен молк пред утрешните претседателски избори, денеска гласа дијаспората, болните и затворениците

Макфакс - 23.04.2024

Започна предизборниот молк пред утрешните претседателски избори. Молкот завршува на 24 април во 19 часот, кога се затвораат избирачките места. Денеска ќе гласаат избирачите запишани во посебниот извод од избирачкиот список, односно дијаспората, ...

И во Битола денеска гласаат болни и немоќни лица и лица во затворот

Тера

Почна молкот за претседателските избори – гласаат дијаспората, болните и затворениците

Локално

Почна предизборниот молк, во текот на денот ќе гласа дијаспората, болните и затворениците

Канал5

Почна предизборниот молк

Centar

Парламентарните избори продолжуваат и покрај утрешниот молк

Алфа

Утре гласа дијаспората, затворениците и болните и изнемоштени лица

Република

Тера Либертас Алсат-М Вести плус 360 степени Фокус Опсервер Точка

Последен ден од кампањата за претседателските избори пред гласањето во среда, кампањата за парламентарните избори ...

А1 On - 22.04.2024

Изминува последниот ден од кампањата за претседателските избори што ќе се одржат в среда на 24 април. По полноќ започнува предизборниот молк што ќе заврши на денот на гласањето во 19 часот, додека пак, кампањата за парламентарните избори, коишто ќе ...

Последен ден од претседателската кампања, кампањата за парламентарните избори продолжува

24 Вести

Последен ден од кампањата за претседателските избори, кампањата за парламентарните избори продолжува

Press24