TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тотенхем објави тажна вест: Почина еден од помошниците на Конте

Gol.mk - 06.10.2022

Англискиот фудбалски гигант Тотенхем објави тежна вест – еден од помошниците на Антонио Конте, Џан Пјеро Вентроне починал на 62-годишна возраст. Венторе беше фитнес-тренер на лондончани и почина од леукемија.

Тага во Тотнем: Почина близок соработник на Конте задолжен за фитнесот на фудбалерите

24Фудбал - 06.10.2022

Тотнем попладнево соопшти дека починал Џан Пјеро Вентроне, човек од персоналот на Антонио Конте задолжен за фитнесот на фудбалерите. Тага во Тотнем, почина близок соработник на тренерот Антонио Конте, се работи за Џан Пјеро Вентроне, кој беше ...

Тага во Тотенхем, почина помошникот на Конте

Спортски - 06.10.2022

Фитнес тренерот на Тотенхем, Џан Пјеро Вентроне, почина од леукемија на 62-годишна возраст, потврдија од клубот. Вентроне беше кондициски тренер, многу почитуван како стручњак за физичка подготвеност на фудбалерите.

Трагедија во Тотенхем: Клубот и навивачите во шок

Спортклуб - 06.10.2022

Џан Пјеро Вентроне, фитнес тренерот на Тотенхем, почина на 62-годишна возраст по тешко боледување. Човекот, кој беше десна рака на Антонио Конте и најзаслужен за одличната физичка подготовка на Спарс, ја загуби битката со леукемијата во Италија.

Тага во Лондон: Почина еден од асистентите на Антонио Конте

МакФудбал - 06.10.2022

Тажна вест од Лондон. Почина Џанпјеро Вентроне, кој беше член на стручниот штаб на Антонио Конте во тимот на Тотенхем. Тој пред неколку дена дозна дека болува од леукемија, а имаше 62 години.

Почина фитнес тренерот на Тотенхем – Пред неколку дена дознал дека боледува од леукемија

TopSport - 06.10.2022

Фитнес тренерот на Тотенхем, Џан Пјеро Вентроне, почина од леукемија. Имаше 62 години. Еден од најблиските соработници на менаџерот на Тотенхем, Антонио Конте во Италија го доби прекарот Маринец, поради неговите спартански методи на тренирање.

Тага во Лондон: Почина близок соработник на Конте во Тотнем!

Sport 1 - 06.10.2022

Тажни вести доаѓаат од Лондон, каде што почина Џан Пјеро Вентроне кој беше член на стручниот штаб на Антонио Конте во тимот на Тотнем. Вентроне беше задолжен за физичка подготвеност на фудбалерите и еден од најдобрите во својата работа, а во ...

Почина помошникот на Конте во Тотенхем

SportSport - 06.10.2022

Од тимот на Тотенхем предмалку објавија дека починал еден од помошниците во стручниот штаб на тренерот Антонио Конте. Се работи за кондицискиот тренер Џан Пиеро Ветроне, или попознат како „Маринец“ поради своите понекогаш сурови методи на тренинг и ...

Тага во соблекувалната на Тотенхем: Почина еден од помошниците на Конте

Екипа - 06.10.2022

Џан Пјеро Вентроне, кондицискиот тренер на Тотенхем почина на 62 годишна возраст од леукемија. Вентроне беше еден од помошниците на Конте, и доби прекар „Маринец“ поради силните тренинзите кои ги дава на фудбалерите.

Шок во Тотенхем: Блискиот соработник на Конте ненадејно почина (Фото)

Дерби - 06.10.2022

Тотенхем имаше исцрпувачки летни подготовки и ѕвезди како Кејн и Сон колабираа на еден од тренинзите како резултат на напорната физичка работа, која всушност беше осмислена од блискиот соработник на Антонио Конте.

Тага во соблекувалната на Тотенхем: Почина еден од помошниците на Конте

Курир - 06.10.2022

Џан Пјеро Вентроне, кондицискиот тренер на Тотенхем почина на 62 годишна возраст од леукемија. Вентроне беше еден од помошниците на Конте, и доби прекар „Маринец“ поради силните тренинзите кои ги дава на фудбалерите.

Шок во Тотенхем: Блискиот соработник на Конте ненадејно почина

Точка - 06.10.2022

Тотенхем имаше исцрпувачки летни подготовки и ѕвезди како Кејн и Сон колабираа на еден од тренинзите како резултат на напорната физичка работа, која всушност беше осмислена од блискиот соработник на Антонио Конте.