TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повредени Најмалку 29 мигранти во превртен камион на клучката кај Марвинци, Возачот избегал

Сакам да кажам - 10.08.2022

Најмалку 29 мигранти се повредени откако вечерва на клучката кај Марвинци (Валандово) излета од патот камион во кој се превезувале. Станува збор за превртена „сканија“ полна со мигранти. „Добивме повик за поголем број повредени мигранти – 29 лица.

Камион се преврте кај Марвинци, повредени поголем број мигранти

Слободен Печат - 10.08.2022

Сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија, според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. -Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни се ...

Се превртел камион кај Марвинци, повредени триесетина мигранти, возачот побегнал

Макфакс - 10.08.2022

Доцна попладнево се случила сообраќајка на патот Удово-Гевгелија, а притоа повредени се мигранти. Според информациите од брзата помош од Кавадарци, повредени биле триесетина мигранти, од околу 50 кои се наоѓале во камионот.

29 МИГРАНТИ ПОВРЕДЕНИ ВО НЕСРЕЌА КАЈ МАРВИНЦИ „Сканија“ со скопски таблици излетала од патот, возачот избегал

+инфо - 10.08.2022

На 10.08.2022 во 18:10 пријавено е дека товарно возило излетало од патот на клучка од с.Марвинци кон М1, рег.пат Гевгелија - Д.Капија. Утврдено е дека се работи за товарно возило Сканија со приколка со скопски таблици.

Се превртел камион кај Марвинци, има триесетина повредени

Република - 10.08.2022

Тешка сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија. Според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. велат од Брза помош Кавадарци. Кавадаречката итна медицинска помош била повикана да интервенира и да прифати дел од ...

Камион се преврте кај Марвинци,повредени 29 мигранти, возачот во бегство

Канал5 - 10.08.2022

Сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија, според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. -Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни се ...

Камион се преврте кај Марвинци, повредени 29 мигранти. Возачот избегал

Либертас - 10.08.2022

Сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија, според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. -Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни се ...

Камион се преврте кај Марвинци, повредени поголем број мигранти

Press24 - 10.08.2022

Сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија, според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. -Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни се ...

Камион се преврте кај Марвинци, повредени поголем број мигранти

Скопје инфо - 10.08.2022

Сообраќајка се случи синиќа на патот Удово-Гевгелија, според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. -Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни се ...

Најмалку 29 мигранти се повредени во сообраќајна несреќа во близина на Марвинци

360 степени - 10.08.2022

Кавадаречката итна медицинска помош била повикана да интервенира и да прифати дел од повредените, исто како и неготинската, пренесува МИА. Сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија, според првичните информации на МИА, повредени се ...

Несреќа кај Марвинци – Се преврте камион, повредени поголем број мигранти

Вечер Прес - 10.08.2022

Сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија, според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. -Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни се ...

Камион се преврте кај Марвинци, повредени поголем број мигранти

24Инфо - 10.08.2022

Сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија, според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. -Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни се ...

Камион се преврте кај Марвинци, повредени поголем број мигранти

Во Центар - 10.08.2022

Сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија, според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. -Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни се ...

Камион со мигранти се преврте кај Марвинци, возачот побегнал

Фокус - 10.08.2022

Сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија. Според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. -Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни се ...

ПОВРЕДЕНИ 29 ЛИЦА: Камион се преврте вечерва на патот Удово- Гевгелија

Курир - 10.08.2022

Сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија, според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. -Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни се ...

Повредени 29 лица во сообраќајка на патот Удово-Гевгелија

МКД - 10.08.2022

Вечерва на патот Удово-Гевгелија се случила сообраќајка. Според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. „Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни се ...

Камион веројатно со мигранти се преврте на патот Удово- Гевгелија

Нетпрес - 10.08.2022

Сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија, според првичните информации повредени се мигранти. -Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни се првичните ...

Сообраќајка на патот Удово – Гевгелија, повредени 29 лица

Скопје1 - 10.08.2022

Сообраќајка се случила вечерва на патот Удово – Гевгелија, според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. „Добивме повик за поголем број повредени мигранти – 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, биле околу педесетина, такви ни се ...

Камион се преврте кај Марвинци, повредени поголем број мигранти

Независен - 10.08.2022

Сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија, според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. -Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни се ...

Сканија се превртела кај Марвинци, повредени 29 мигранти

Денешен - 10.08.2022

Тешка сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија. Според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни ...

Камион се преврте кај Марвинци, повредени поголем број мигранти

ММС - 10.08.2022

Сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија, според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. -Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни се ...

Камион се преврте кај Марвинци, повредени поголем број мигранти

Телма - 10.08.2022

Сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија, според првичните информации повредени се мигранти. Кавадаречката итна медицинска помош била повикана да интервенира и да прифати дел од повредените, исто како и неготинската.

„Сканија“ со околу 50 мигранти се преврте кај Марвинци, има повредени

Локално - 10.08.2022

Вечерва се случила тешка сообраќајка на патот Удово-Гевгелија, при што повредени се 29 мигранти. -Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, такви ни се првичните информации, изјавиле од Брза ...

Тешка сообраќајка на патот Удово-Гевгелија, повредени 29 мигранти

Р.С.Европа - 10.08.2022

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија, во која, според првичните информации на МИА, се повредени триесетина мигранти. „Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица.

Се превртел камион кај Марвинци, повредени триесетина мигранти, возачот побегнал

Точка - 10.08.2022

Доцна попладнево се случила сообраќајка на патот Удово-Гевгелија, а притоа повредени се мигранти. Според информациите од брзата помош од Кавадарци, повредени биле триесетина мигранти, од околу 50-тина кои се наоѓале во камионот.

Се превртел камион кај Марвинци, повредени триесетина мигранти, возачот побегнал

MTM - 10.08.2022

Доцна попладнево се случила сообраќајка на патот Удово-Гевгелија, а притоа повредени се мигранти. Според информациите од брзата помош од Кавадарци, повредени биле триесетина мигранти, од околу 50-тина кои се наоѓале во камионот.

Се превртел камион кај Марвинци, има триесетина повредени

4NEWS - 11.08.2022

Тешка сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија. Според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни ...

Камион се преврте кај Марвинци, повредени поголем број мигранти

MakPress - 11.08.2022

Сообраќајка се случила вечерва на патот Удово-Гевгелија, според првичните информации на МИА, повредени се мигранти. -Добивме повик за повредени поголем број на мигранти, 29 лица. Наводно, биле сместени во камион, околу педесетина биле, такви ни се ...

Се превртел камион кај Марвинци, повредени триесетина мигранти, возачот побегнал

Centar - 11.08.2022

Вчера доцна попладне се случила сообраќајка на патот Удово-Гевгелија, а притоа повредени се мигранти. Според информациите од брзата помош од Кавадарци, повредени биле триесетина мигранти, од околу 50-тина кои се наоѓале во камионот.