TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рекорд во македонскиот футсал: Шкупи даде дури 37 гола!

Спортманија - 03.03.2021

Неверојатен резултат на меч во нашата футсал лига. Актуелниот македонски шампион во футсал, Шкупи, денеска испиша историја забележувајќи го највисокиот триумф во македонскиот клупски футсал, со првенствената победа од 37-0 над Кратово.

Каков натпревар и неверојатни 37-0: Левески и Шкупи испишаа нова страница во историјата на македонскиот футсал

Дерби - 03.03.2021

Екипата на Шкупи и Зоран Левески имаа неверојатен натпревар, натпревар за историја во домашниот футсал шампионат. Актуелниот футсал шампион го прегазија составот на Кратово со неверојатни 37-0, победа која е најголема во историјата на ова наше ...

Натпревар за историја: Рекордна победа на Шкупи од 37:0!

Локално - 03.03.2021

Футсал тимот на Шкупи, вечерва испиша историја, бидејќи со неверојатни 37:0 го победи тимот на Кратово во рамките на 13.коло во Првата футсал лига на Македонија. Најефикасен поединец на мечот во салата „Енвер Идризи“ бил поранешниот македонски ...

Футсал демолирање: Шкупи му даде 37 гола на Кратово, Левески постигна до петнаесет гола

Дриблинг - 03.03.2021

Бранителот на титулата во футсал шампионат, екипата на Шкупи истпиша нова историја во домашното првенство откако славеше во дуелот со Кратово со неверојатни 37:0. Фаворитот на денешниот натпревар, покажа дека нема милост против помалку квалитетните ...

Футсал рекорд во Македонија: Шкупи победи 37-0, Зоран Левески стрелец на 14 погодоци

OhridNews - 03.03.2021

Најдобриот футсал колектив во Македонија, екипата на Шкупи забележа историски триумф, победувајќи со неверојатни 37-0, на гостински терен кај тимот на Кратово. „Сино белите“ одиграа максимално од почетокот од крајот и до врв ја наполнија мрежата на ...

Неверојатни 37-0: Футсал Шкупи и Левески испишаа историја…

SportMedia - 03.03.2021

Футсал Шкупи, нашиот футсал шампион вечерва испиша историја. Имено иако ослабени без тројцата репрезентативци, чаирчани со неверојатни 37-0 го победи тимот на Кратово во рамките на 13.коло во Првата футсал лига на Македонија.Ова е највисоката победа ...

Победа за историја, Шкупи-Кратово 37:0

Курир - 03.03.2021

Актуелниот шампион Шкупи денеска испиша историја забележувајќи го највисокиот триумф во македонскиот клупски футсал со првенствената победа од 37:0 над екипата на Кратово. Најефикасен на мечот беше поранешниот македонски репрезентативец Зоран ...

Зоран Левески и Шкупи испишаа историја во домашниот футсал шампионат

Екипа - 03.03.2021

Актуелниот футсал шампион на Македонија, Шкупи испиша историја откако вечерва славеше со 37-0 во мечот од домашното првенство против Кратово. Дел од историските книги на рекорди ќе биде и фудаблерот на Шкупи, Зоран Левески кој успеа да постигне дури ...

Шкупи со рекордна победа во историјата на македонскиот футсал

Слободен Печат - 03.03.2021

Во рамките од нашето футсал првенство составот на Шкупи славеше со неверојатен резултат од 37:0 против Кратово. На тој начин чаирчани ја забележаа највисоката победа во историјата на домашниот футсал.

Футсал тимот на Шкупи победи со 37:0!

Спортски - 03.03.2021

Денес футсал тимот на Шкупи ја оствари својата најголема победа во историјата. Чаирчани немаа милост кон Кратово и победија со неверојатни 37:0. Зоран Левевски кој е долгогодишен капитен на футсал репрезентацијата на Македонија постигна дури 15 ...

Шкупи ја оствари најубедливата победа во историјата со 37-0

Sport 1 - 03.03.2021

Футсал клубот Шкупи го совлада Кратово со неверојатни 37-0 во рамки на домашното фудбалско првенство. Чаирчани немаа милост кон противникот и до „врв“ ја наполнија мрежата. Долгогодишниот капитен на македонската футсал репрезентација Зоран Левески ...

Македонските футсалци ги започнаа подготoвките за двомечот со Србија во евроквалификациите

Опсервер - 03.03.2021

Со тројца дебитанти и без еден од најдобрите играчи во тимот Даниел Де Соуса, македонската футсал репрезентација денеска ги започна подготовките за мартовскиот двомеч против Србија, во рамки на квалификациите за пласман на Европското првенство во ...

Македонската футсал селекција на двомеч против Србија од квалификациите за ЕП

Екипа - 03.03.2021

Македонската футсал репрезентација в петок против Србија во Врање ќе го одигра натпреварот од третиот круг од квалификациите за Европското првенство. Три дена подоцна во С.Ц. “Јане Сандански” ќе го одиграме возвратниот дуел со Србија.

Скендеровски го објави списокот за двомечот со Србија

SportMedia - 03.03.2021

Македонската футсал репрезентација в петок против Србија во Врање ќе го одигра натпреварот од третиот круг од квалификациите за Европското првенство. Три дена подоцна во С.Ц. “Јане Сандански” ќе го одиграме возвратниот дуел со Србија.

Следува двомеч со Србија: Македонската футсал репрезентација без еден од најдобрите играчи ги продолжува квалификациите ...

Дриблинг - 03.03.2021

Македонската футсал репрезентација в петок против Србија во Врање ќе го одигра натпреварот од третиот круг од квалификациите за Европското првенство. Три дена подоцна во С.Ц. “Јане Сандански” ќе го одиграме возвратниот дуел со Србија.

Селекторот Скендеровски пред двомечот со Србија: Продолжува трендот на подмладување на футсал селекцијата

Дерби - 03.03.2021

Македонската футсал репрезентација освои еден бод во воведната два меча од квалификациите за Европското првенство, па така по поразот од Босна и ремито со Романија, сега не чекаат две пресметки во краток временски интервал против петтата најдобра ...

Македонската футсал репрезентација во петок гостува против Србија, три дена подоцна ќе одиграме реванш во Скопје

Порта - 03.03.2021

Македонската футсал репрезентација во петок против Србија во Врање ќе го одигра натпреварот од третиот круг од квалификациите за Европското првенство. Три дена подоцна во С.Ц. „Јане Сандански“ ќе го одиграме возвратниот дуел со Србија.

Футсалците без Де Соуса во двомечот со фаворитот Србија

Sport 1 - 03.03.2021

Македонската футсал репрезентација без еден од своите најдобри играчи Даниел Де Соуса ќе мора да ѝ се спротивстави на фаворизираната Србија во двомечот од квалификациите за пласман на ЕП 2022, откако селекторот Васко Скендеровски денеска го објави ...

Футсал репрезентацијата ослабена на двомечот со Србија

Слободен Печат - 03.03.2021

Македонската футсал репрезентација в петок против Србија во Врање ќе го одигра натпреварот од третиот круг од квалификациите за Европското првенство. Три дена подоцна ќе се игра реваншот и тоа во С.Ц. “Јане Сандански”.

Македонските футсалци ги започнаа подготoвките за двомечот со Србија во евроквалификациите

Либертас - 03.03.2021

Со тројца дебитанти и без еден од најдобрите играчи во тимот Даниел Де Соуса, македонската футсал репрезентација денеска ги започна подготовките за мартовскиот двомеч против Србија, во рамки на квалификациите за пласман на Европското првенство во ...

Футсал репрезентацијата на Македонија на двомеч со Србија во квалификациите за ЕП

Спортски - 03.03.2021

Македонската футсал репрезентација в петок против Србија во Врање ќе го одигра натпреварот од третиот круг од квалификациите за Европското првенство. Три дена подоцна во С.Ц. “Јане Сандански” ќе го одиграме возвратниот дуел со Србија.

Победа за историја, Шкупи – Кратово 37:0

Бриф - 03.03.2021

Актуелниот шампион Шкупи денеска испиша историја забележувајќи го највисокиот триумф во македонскиот клупски футсал со првенствената победа од 37:0 над екипата на Кратово. Најефикасен на мечот беше поранешниот македонски репрезентативец Зоран ...

За историја, Шкупи-Кратово 37:0

Нетпрес - 03.03.2021

Актуелниот шампион Шкупи денеска испиша историја забележувајќи го највисокиот триумф во македонскиот клупски футсал со првенствената победа од 37:0 над екипата на Кратово. Најефикасен на мечот беше поранешниот македонски репрезентативец Зоран ...

Победа за историја, Шкупи – Кратово 37:0

Опсервер - 03.03.2021

Актуелниот шампион Шкупи денеска испиша историја забележувајќи го највисокиот триумф во македонскиот клупски футсал со првенствената победа од 37:0 над екипата на Кратово. Најефикасен на мечот беше поранешниот македонски репрезентативец Зоран ...

Шкупи му даде 37 голови на Кратово

+инфо - 03.03.2021

Најефикасен на мечот беше поранешниот македонски репрезентативец Зоран Левески со 15 голови. Актуелниот шампион Шкупи денеска испиша историја забележувајќи го највисокиот триумф во македонскиот клупски футсал со првенствената победа од 37:0 над ...

Победа за историја, Шкупи – Кратово 37:0

Либертас - 03.03.2021

Актуелниот шампион Шкупи денеска испиша историја забележувајќи го највисокиот триумф во македонскиот клупски футсал со првенствената победа од 37:0 над екипата на Кратово. Најефикасен на мечот беше поранешниот македонски репрезентативец Зоран ...

Победа за историја, Шкупи – Кратово 37:0

MakPress - 03.03.2021

Актуелниот шампион Шкупи денеска испиша историја забележувајќи го највисокиот триумф во македонскиот клупски футсал со првенствената победа од 37:0 над екипата на Кратово. Најефикасен на мечот беше поранешниот македонски репрезентативец Зоран ...